Eesti uudised

Soome meedia: Eesti tõstab alkoholiaktsiisi – kas viinarallil on lõpp? (22)

Toimetas Geidi Raud, 9. aprill 2015 13:09
Pildil Soome alkoturist Tallinna sadamas.Foto: Laura Oks
Yle uudisteportaal kirjutab, et kuna Eesti uus valitsus otsustas sellel ja järgnevatel aastatel alkoholiaktsiisi oluliselt tõsta, siis hakkavad soomlased ajapikku tõenäoliselt vähem vägijooki Eestist Soome tarima. 

Soome tervishoiuameti (THL) spetsialist Esa Österberg ütles väljaandele, et igasugune maksutõus, mis Soome ja Eesti hinnavahet vähendab, mõjutab inimeste käitumist ning ilmselt hakkab soomlaste viinaralli kõrgema aktsiisimaksu tõttu vaibuma.

Östeberg lisas, et alkoholi importimine Eestist aga siiski seetõttu ei lõppe. Tema hinnangul peaks radikaalseteks muudatusteks alkoholi impordis maksumäärad veelgi suuremad olema.

Östeberg nentis, et soomlased külastavad oma lõunanaabrit ka muudel põhjustel kui ainult odav alkohol, kuid isegi siis ostetakse Soome naastes ikka märjukest kaasa, eriti, kui see on kasvõi natukene odavam.

2015. aastal tõstetakse Eestis alkoholiaktsiisi 15%. 2018. aastast tõstetakse juba nii tubaka- kui ka alkoholiaktsiisi 10% aastas.

Aktsiisimäärade tõstmine piirab tervistkahjustavate toodete kättesaadavust ja tarbimist ning ühtlasi suurendab riigieelarve tulusid. 

Samal teemal

14.06.2018
Eestist tuhandeid liitreid õlut toonud soomlane väitis, et jõi kogu alkoholi ise ära
11.05.2016
Soome leht: soomlased sõidavad viinarallile Tallinna asemel Läti Valka
12.05.2015
UURING: Soome alkoturistid ostavad Eestist järjest vähem kanget napsu, kuid lahja kraam läheb nagu soe sai!
22.04.2015
Keskealised naised tegid Soome turistid saunas paljaks: uimastatud ohvritelt rööviti kokku 30 000 eurot