Eesti uudised

Mida arvavad Seederi väljaütlemisest "parem olla meestega koalitsioonis kui naistega opositsioonis" Aunaste ja Ladõnskaja? (50)

Geidi Raud, 9. aprill 2015 14:15
Helir-Valdor SeederFoto: Teet Malsroos
IRL-i eestseisuse liige Helir-Valdor Seeder ütles, et persoonide valik ministrikohtadele on valuline protsess ja üldises plaanis kukkus erakonnas välja nii, et "parem on olla valitsuses meestega kui opositsioonis naistega". Mida arvad sellisest väljaütlemisest IRLi fraktsiooni kaks naisliiget Maire Aunaste ja Viktoria Ladõnskaja?

"Ta tahtis teha lihtsalt sellise naljaka märkuse, ta tegelikult niimoodi ei mõelnud,“ rääkis Aunaste, et kuna ta istub Seederiga riigikogus kõrvuti pinkides, siis tegi ta sellest temaga täna hommikul juttu. "Ta ütles, et see oli lihtsalt üks ebaõnnestunud väljaütlemine."

Samal teemal

"Tegelikult on nendel meie fraktsiooni meestel ka kurb, et naisi on vähe, aga lihtsalt seekord on nii välja kukkunud ja küllap see on praegu parim variant. Teha pole midagi," tõdes Aunaste.

Viktoria Ladõnskaja arvas samuti, et Seeder ei tahtnud oma väljaütlemisega kellelegi liiga teha. "See fraas kukkus kuidagi kohmakalt välja. Ma väga loodan, arvan ja usun, et see ei peegelda reaalset mõtlemisviisi. Seeder kohe kindlasti ei tahtnud meestele ega ka naistele liiga teha," ütles Ladõnskaja.

Värske riigikogulane märkis, et valitsusse pääsemisel ei loe mitte sugu, vaid professionaalsus. "Ma arvan, et ei loe, kas sa oled mees või naine, loeb see, kas sa oled ekspert või ei ole," lausus Ladõnskaja.

"Samas ka mina pean ütlema, et meie praeguses valitsuses on vähe naisi," tõdes ta.

Annely Akkermann jagas eile Seederi väljaütlemisest pajatavat artiklit IRLi Naiskogu IREN-i Facebooki lehel ja kirjutas: "TÄNANE ANTIKANGELANE - nii kõneleb vastne Riigikogu aseesimees - Jürgen Ligi kaaluks praegu juba tagasi astumist."

 

 

TÄNANE ANTIKANGELANE - nii kõneleb vastne Riigikogu aseesimees - Jürgen Ligi kaaluks praegu juba tagasi astumist....

Posted by IRL Naiskogu IREN on 8. huhtikuuta 2015

ETV saates "Foorum" tuletas keskfraktsiooni juht Kadri Simson meelde, et aasta tagasi IRL-i suurkogul küsis toonane IRL-i liige Yoko Alender partei meespoliitikute käest, et millal tuleb aeg, kus erakond nimetab valitsusse ka naisministri, millele Seeder olevat vastanud, et IRL-ist saab naine valitsusse siis, kui partei saab peaministrikoha.

"Meil on väga tublisid naisi. Ma olen täiesti kindel, et ka järgmistes valitsuskoalitsioonides pakub IRL välja naiskandidaate. Parem olla valitsuses meestega kui opositsioonis naistega. Võimu teostada, mängida palliplatsil on kindlasti mõistlikum, kui olla kõrvaltvaataja," lausus Seeder.

Samal teemal

08.04.2015
Seeder: parem olla meestega koalitsioonis kui naistega opositsioonis
03.04.2015
Ladõnskaja: erakonda tuleb veidi värskendada
12.03.2015
Ladõnskaja riigikogus, Sester väljas ja vastupidi… ja siis jälle vastupidi