Maailm

Täiendatud kell 9.47

Kreeklased kutsusid Eesti saadiku president Ilvese sõnade pärast vaibale (55)

Õhtuleht.ee, 9. aprill 2015 07:46
Foto: Twitter
Kreeka välisministeeriumis anti eile Eesti suursaadikule Margus Ravale üle protestinoot, millega Kreeka avaldas rahulolematust president Ilvese Kreeka teemaliste avalduste kohta. 

Kreeka välisministeeriumi teatel oli president Ilves teinud väljaandele The Times intervjuud andes Kreeka kohta "põhjendamatuid ja solvavaid avaldusi".

"Sellised avaldused on vastuolus nii Euroopa poliitilise kultuuriga kui ka nende suhtega, mis valitsevad kahe liitlase ja partneri nagu Kreeka ja Eesti vahel," seisis avalduses.

Samal teemal

Ilves nimetas intervjuus The Timesile Kreekat, Itaaliat, Ungarit ja Küprost Venemaa "kasulikeks idiootideks". See avaldus leidis elavat vastukaja ka Venemaa meedias, kuid oma eile hilisõhtul tehtud Twitteri säutsus ütles ta, et skandaali eest on vastutav Timesi ajakirjanik, kes pani talle sõnad suhu.

Vabariigi presidendi kantselei teatas täna samuti, et ajaleht The Times seostas president Ilvese sõnu meelevaldselt.

"President Toomas Hendrik Ilves pole intervjuus The Times'ile kasutanud ühegi riigi suhtes solvavat väljendit, mis talle on omistatud. Ajakirjanik tunnistas, et tema eesmärgiks oli kajastada laiemat debatti Euroopa Liidus, mitte otseselt presidendi sõnu," seisis avalduses.

Nimeltt väljendas riigipea katselei sõnul intervjuu käigus muret äärmuslike poliitiliste jõudude kohta Euroopa Liidus, kellele on olulised isiklikud majanduslikud huvid, mitte meie ühised väärtused.

Presidendi kantselei lisas, et vastav info on saadetud nende riikide suursaadikutele, keda intervjuus on nimetatud.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee