Helir-Valdor SeederFoto: TEET MALSROOS
Õhtuleht.ee 8. aprill 2015 23:39
IRL-i eestseisuse liige Helir-Valdor Seeder ütles, et persoonide valik ministrikohtadele on valuline protsess ning üldises plaanis kukkus erakonnas välja nii, et "parem on olla valitsuses meestega kui opositsioonis naistega". 

ETV saates "Foorum" tuletas keskfraktsiooni juht Kadri Simson meelde, et aasta tagasi IRL-i suurkogul küsis toonane IRL-i liige Yoko Alender partei meespoliitikute käest, et millal tuleb aeg, kus erakond nimetab valitsusse ka naisministri, millele Seeder olevat vastanud, et IRL-ist saab naine valitsusse siis, kui partei saab peaministrikoha, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

"Meil on väga tublisid naisi. Ma olen täiesti kindel, et ka järgmistes valitsuskoalitsioonides pakub IRL välja naiskandidaate. Parem olla valitsuses meestega kui opositsioonis naistega. Võimu teostada, mängida palliplatsil on kindlasti mõistlikum, kui olla kõrvaltvaataja," lausus ta.

"Personaalia valik on alati ülimalt keeruline ja valuline protsess. See tekitab kõikides erakondades pingeid. Soovijaid on rohkem kui kohti, ka sobivaid isikuid. Poliitika on kompromisside kunst erakonna sees," lisas Seeder.