Maailm

Ponomarjovilt võeti saadikupuutumatus 

Õhtuleht.ee, 9. aprill 2015 07:00
Ilja Ponomarjov.Foto: AFP / Scanpix
Vene riigiduumas toimunud hääletusel pooldas 438 saadikut partei Õiglane Venemaa fraktsiooni liikmelt Ilja Ponomarjovilt saadikupuutumatuse äravõtmist, vahendab Novaja Gazeta. Vastu oli vaid Dmitri Gudkov.

Õiglane Venemaa heitis nii Ponomarjovi kui ka Gudkovi 2013. aastal oma ridadest välja, kuid mõlemad jäid riigiduumasse endiselt selle partei fraktsiooni liikmeks.

Samal teemal

Taotlusega Ponomarjovilt saadikupuutumatus ära võtta pöördus riigiduuma poole Venemaa peaprokuratuur, kes peab teda kaassüüdlaseks fondi Skolkovo 22 miljoni rubla raiskamises. Kohus trahvis Ponomarjovi eelmise aasta algul 2,7 miljoni rublaga. Ta on lubanud trahvisumma tasuda osakaupa oma saadikupalgast.

Praegu Ameerika Ühendriikides viibiv Ilja Ponomarjov peab süüdistust poliitiliselt motiveerituks. Tasub meenutada, et ta oli mullu märtsis ainus duumasaadik, kes hääletas vastu Krimmi ja Sevastopoli ühinemisele Venemaa Föderatsiooniga. "Täna tegi Venemaa tohutu vea, mis võib osutuda traagiliseks Vene ja Ukraina vennalikele rahvastele ning slaavi rahvaste ühtsusele ja rahvusvaheliste suhete süsteemile tervikuna. Meie praeguste vigade eest maksavad tulevased põlvkonnad," põhjendas Ponomarjov sümboolset vastuhäält oma blogis.

Ta ütles pärast saadikupuutumatusest ilmajäämist BBC-le, et soovib võimalikult kiiresti naasta Venemaale, kuid kõik sõltub sellest, kuidas kriminaalasi areneb.

Vene liberite liider Vladimir Žirinovski arvas riigiduuma plenaaristungil, et Ponomarjovilt tuleks ära võtta ka Venemaa kodakondsus, sest ta on ebameeldiv inimene, kes kannab kulunud teksasid ja kulutas Skolkovo fondi raha, et toetada radikaalset opositsiooni.

Samal teemal

16.05.2015
Venemaal ja Prantsusmaal pole Mistralide asjus kokkulepet
22.03.2014
Lääs peab Venemaaga sanktsioonidesõda
27.10.2012
Vene opositsioon: 1937. aasta on tagasi