Laadin videot...
1
foto

"See pole tunnete pealt tehtud koalitsioon. Täiesti mõistusega kokku pandud valitsusliit selleks, et Eesti riigis olulisi asju käima lükata," rääkis Isamaa- ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Urmas Reinsalu tänasel koalitsioonileppe allkirjastamisel.

Koalitsiooniläbirääkimistel vaieldi Reinsalu sõnul eelkõige põhiliste valimislubaduste üle: madalapalgaliste tagasimaksesüsteem, reformierakonna maksupoliitilised lubadused ja nende katteallikad, lapsetoetuste pakett ja rakendamine. "Kõige tugevamalt vaieldi kõige olulisema üle."

"See pole tunnete pealt tehtud koalitsioon. Täiesti mõistusega kokku pandud valitsusliit selleks, et Eesti riigis olulisi asju käima lükata," lisab Reinsalu kommentaariks.

Ministrikohtade jaotusega võib Reinsalu hinnangul rahule jääda. "Tiim nendes ministeeriumides, mida IRL hakkab vedama, arvan, et see on tugev ja võimaldab IRLil Eesti tulevikku vaadates meie poliitikat koos partneritega hästi ellu viia."

Miks polnud koalitsioonileppes sõnagi kooseluseaduse kohta? "On asju, milles partneritel on ühine arusaam. On asju, milles partneritel ei ole ühist arusaama. Ja selle teema puhul oli ühine arusaam, et see on kõigi parlamendiliikmete südametunnistuse ja vabaduse küsimus selles küsimuses oma seisukoht kujundada."

Jaga artiklit

23 kommentaari

M
miks nii?  /   19:29, 12. apr 2015
Kui oleks mõistusega kokku pandud, siis oleks olnud suund vaesuse kaotamiseks- nii nagu kõik erakonnad valimiste eel lubasid.Praegu toimub ja mitte kohe- sümboolne väikese raha jagamine, et kamalaga tagasi võtta.
"
"Mõistusega kokku pandud, et olulisi asju käima lükata"  /   08:45, 9. apr 2015
Plära! Lükkame uusi asju käima, aga olulised seismajäänud asjad seisavad ja jäävadki seisma. "Ilusast maast on jäänud järele lapike kartulimaad, millest äsja sead on üle käinud"

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis