Videod

ÕHTULEHE VIDEO | Urmas Reinsalu: valitsus on mõistusega kokku pandud, et Eestis olulisi asju käima lükata (23)

Teet Teder, 8. aprill 2015 13:52
Foto: Teet Teder, Mari Luud
"See pole tunnete pealt tehtud koalitsioon. Täiesti mõistusega kokku pandud valitsusliit selleks, et Eesti riigis olulisi asju käima lükata," rääkis Isamaa- ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Urmas Reinsalu tänasel koalitsioonileppe allkirjastamisel.

Koalitsiooniläbirääkimistel vaieldi Reinsalu sõnul eelkõige põhiliste valimislubaduste üle: madalapalgaliste tagasimaksesüsteem, reformierakonna maksupoliitilised lubadused ja nende katteallikad, lapsetoetuste pakett ja rakendamine. "Kõige tugevamalt vaieldi kõige olulisema üle."

Samal teemal

"See pole tunnete pealt tehtud koalitsioon. Täiesti mõistusega kokku pandud valitsusliit selleks, et Eesti riigis olulisi asju käima lükata," lisab Reinsalu kommentaariks.

Ministrikohtade jaotusega võib Reinsalu hinnangul rahule jääda. "Tiim nendes ministeeriumides, mida IRL hakkab vedama, arvan, et see on tugev ja võimaldab IRLil Eesti tulevikku vaadates meie poliitikat koos partneritega hästi ellu viia."

Miks polnud koalitsioonileppes sõnagi kooseluseaduse kohta? "On asju, milles partneritel on ühine arusaam. On asju, milles partneritel ei ole ühist arusaama. Ja selle teema puhul oli ühine arusaam, et see on kõigi parlamendiliikmete südametunnistuse ja vabaduse küsimus selles küsimuses oma seisukoht kujundada."

Samal teemal

09.04.2015
FOTOD: vaata, kes moodustavad Taavi Rõivase uue valitsuse!
09.04.2015
Koalitsioonileping sõlmiti jalad ristis ehk Kuidas Taavi Rõivas oma teise valitsuse lõpuks valmis sai
08.04.2015
ÕHTULEHE VIDEO JA GALERII | Taavi Rõivas: tahaks, et naisi oleks valitsuses rohkem
08.04.2015
KOALITSIOONILEPPE SAGEDAIMAD SÕNAD: "Eesti" ja "toetame"