Videod

ÕHTULEHE VIDEO | Urmas Reinsalu: valitsus on mõistusega kokku pandud, et Eestis olulisi asju käima lükata (23)

Teet Teder, 8. aprill 2015, 13:52
 Teet Teder, Mari Luud
"See pole tunnete pealt tehtud koalitsioon. Täiesti mõistusega kokku pandud valitsusliit selleks, et Eesti riigis olulisi asju käima lükata," rääkis Isamaa- ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Urmas Reinsalu tänasel koalitsioonileppe allkirjastamisel.

Koalitsiooniläbirääkimistel vaieldi Reinsalu sõnul eelkõige põhiliste valimislubaduste üle: madalapalgaliste tagasimaksesüsteem, reformierakonna maksupoliitilised lubadused ja nende katteallikad, lapsetoetuste pakett ja rakendamine. "Kõige tugevamalt vaieldi kõige olulisema üle."

Samal teemal

"See pole tunnete pealt tehtud koalitsioon. Täiesti mõistusega kokku pandud valitsusliit selleks, et Eesti riigis olulisi asju käima lükata," lisab Reinsalu kommentaariks.

Ministrikohtade jaotusega võib Reinsalu hinnangul rahule jääda. "Tiim nendes ministeeriumides, mida IRL hakkab vedama, arvan, et see on tugev ja võimaldab IRLil Eesti tulevikku vaadates meie poliitikat koos partneritega hästi ellu viia."

Miks polnud koalitsioonileppes sõnagi kooseluseaduse kohta? "On asju, milles partneritel on ühine arusaam. On asju, milles partneritel ei ole ühist arusaama. Ja selle teema puhul oli ühine arusaam, et see on kõigi parlamendiliikmete südametunnistuse ja vabaduse küsimus selles küsimuses oma seisukoht kujundada."

23 KOMMENTAARI

m
miks nii? 12. aprill 2015, 19:29
Kui oleks mõistusega kokku pandud, siis oleks olnud suund vaesuse kaotamiseks- nii nagu kõik erakonnad valimiste eel lubasid.Praegu toimub ja mitte kohe- sümboolne väikese raha jagamine, et kamalaga tagasi võtta.
P
"Mõistusega kokku pandud, et olulisi asju käima lükata" 9. aprill 2015, 08:45
Plära! Lükkame uusi asju käima, aga olulised seismajäänud asjad seisavad ja jäävadki seisma. "Ilusast maast on jäänud järele lapike kartulimaad, millest äsja sead on üle käinud"
Loe kõiki (23)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee