Videod

ÕHTULEHE VIDEO JA GALERII | Taavi Rõivas: tahaks, et naisi oleks valitsuses rohkem (101)

Teet Teder, 8. aprill 2015 13:27
Foto: Teet Teder, Mari Luud
Eesti Päevaleht kirjutas täna, et uue valitsuse moodustamisel heideti üle parda oma ala asjatundjad ja võeti mängu vanad poliittehnoloogid, kuid peaminister Taavi Rõivas ütles tänasel koalitsioonileppe allkirjastamisel, et ka parlamendis olemine täiendab ametist lahkuvate ministrite kogemuspagasit.

"Eelmine kord jälle öeldi, et ei võetud parlamendimandaadiga inimesi ja kutsuti inimesed poliitikast väljapoolt. Mul on tegelikult väga hea meel, et need nii-öelda uued inimesed, kelle ma poliitikasse kutsusin otse valitsuse liikmeks, et nad on saanud Eesti rahvalt ühemõttelise heakskiidu nii väga tugeva mandaadi näol," kommenteeris Rõivas.

Samal teemal

Ministrid Anne Sulling ja Maris Lauri, kes ministrikohal ei jätka, said Rõivase hinnangul oma tööga hästi hakkama. "Seekord on portfellide jaotus mõnevõrra teistsugune. Olen kindel, et nende tulevik poliitikas on alles ees. Nad on tugevad eksperdid. Usun, et parlamendikogemus ainult täiendab nende kogemuste pagasit."

Uues valitsuses on ka tunduvalt vähem naisi. Miks nii? "Kahjuks küll, jah. Tahaks, et oleks rohkem, aga mis sa teed, eks igal erakonnal on õigus oma kandidaadid nimetada. Ja on olnud valitsusi, kus on veel vähem. Eelmine valitsus oli positiivselt erakordne, et meil oli kõigi aegade kõige rohkem naisi. Usun, et poliitikas tervikuna võiks naisi alati rohkem olla, et ei pea see meestekeskne ala olema," lisas peaminister.

Koalitsioonileppes ei mainitud skandaalset kooseluseadust, küll aga on seal punkt, et iga linn saab lipuväljaku. "See, et lipuväljak, on väga patriootlik ja sümboolne. Kindlasti on lepingus palju detaile, mis tunduvad eraldi võttes liiga detailsed, aga kui mõelda, et tegemist on üle 40 lehel oleva dokumendiga, siis loomulikult on seal ka väga konkreetseid asju. Mis puudutab kooseluseadust, siis see seadus on eelmises koosseisus vastu võetud ja hakata uuesti neid kirgi avama, ma ei pea mõistlikuks."

Samal teemal

09.04.2015
ÕHTULEHE VIDEO JA GALERII: Rõivase valitsus andis riigikogu ees ametivande
09.04.2015
FOTOD: vaata, kes moodustavad Taavi Rõivase uue valitsuse!
09.04.2015
Koalitsioonileping sõlmiti jalad ristis ehk Kuidas Taavi Rõivas oma teise valitsuse lõpuks valmis sai
08.04.2015
ÕHTULEHE VIDEO | Urmas Reinsalu: valitsus on mõistusega kokku pandud, et Eestis olulisi asju käima lükata