Eesti uudised

Pärnus on tuld võtnud mitu puukuuri – kas linnas tegutseb sarisüütaja? (6)

Maarius Suviste, 8. aprill 2015 07:00
SUUR KAHJU: Pärnus Ringi tänaval põles puukuur koos paljude tarvilike asjadega.Foto: Aldo Luud
"See inimene tuleks maha lüüa! Ma ei paneks seda haiguse süüks, see on kättemaksuhimu – käia öösiti linnas ja panna puukuure põlema," ütleb pärnakas, kelle kuur koos asjadega hävis. Tema pole ainus kahjukannataja – Pärnus on lühikese aja jooksul olnud kuus puukuuripõlengut.

See oli 25. märtsil paarkümmend minutit pärast südaööd, kui teatati tulekahjust Pärnus Ringi tänaval. Põles puukuur, mille päästjad kustutasid.

Samal teemal

"Majas on kuus korterit. Siin on vanad inimesed, vaesed pensionärid," räägib majaelanik. Kellegi kurja käe läbi põlema pandud kuuris ei põlenud ainult küttepuud, vaid ka jalgrattad, muruniiduk, lehepuhur, mootorsaag jms.

"Päästa ei saanud midagi. Kui majast välja läksime, oli puukuur lausleekides. Õnneks kodu tuld ei võtnud, tuul oli teiselt poolt. Aga kui palju see inimene on teistele kurja teinud! Teha kõik maatasa – kus on selle inimese mõistus!" on majaelanik raevus. Rääkides majarahvaga sellest, et lühikese aja jooksul on Pärnu kesklinnas olnud kuus kuuripõlengut, ütleb üks majaelanik:

"Sa kujutad ette? Käib öösiti ringi ja paneb põlema. Ja kätte sellist ei saada! Niiviisi võib ju terve linna maha põletada."

Samal öösel teatati tulekahjust Ringi tänava majast veidi eemal Vee tänaval, kus teataja sõnul põles ühekorruseline maja lausleegiga ning ühtlasi olid tuld võtnud kõrval olevad hooned.

3. aprillil kell 23.43 teatati põlevatest puukuuridest Aia tänaval, kus põlesid kõrvalhooned lahtise leegiga. 4. aprilli öösel põlesid Nikolai tänaval puukuurid. 7. aprillil kell 00.44 kui teatati põlevatest puukuuridest Suur-Sepa tänaval.

Juhtumite uurimiseks on algatatud kriminaalmenetlus. Seni, kuni ei ole leitud isikut/isikuid, kes on nendega seotud, ei ole võimalik rääkida sarisüütamistest, ütleb Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kais.

"Meile teadaolevalt käsitleb politsei neid seni eraldi juhtumitena," lisab ta.

Samal teemal

09.04.2015
Pärnus süütasid puukuure kaks noormeest
07.04.2015
JÄLLE SÜÜTAMINE? Pärnus põlesid puukuurid
25.03.2015
SÜÜTAMINE: Pärnus põles maja lausleegiga, tuli levis ka Trahter Postipoisi katusele