Eesti uudised

Haiguspäevade hüvitamise plaan tööandjaid ei vaimusta (29)

LISA KOMMENTAAR

arvutus 9. aprill 2015 11:13
Väga huvitav arusaam tööandjatel, kui pisut mõelda siis tööandjal ei muutu ju midagi kuna praegu maksab tööandja 4-8 päevani st.viie päeva eest , uue seaduse ettepaneku korral aga maksaks tööandja 1-4 päevani st. ettööandja tasub ainult 4 päeva eest haigushüvitist, kokkuvõtteks tööandjale on see isegi kasulikum.
Arvamus3 9. aprill 2015 09:37
Asi pole selles kas vaimustab või mitte. Küsimus on Eesti tööandjate konkurentsivõimes tööjõuturul. Kui praeguse "turuhinnaga" töötaja korra aastas paariks nädalaks haigeks jääb ning seejärel pool aastat eelarves tekkinud auke lapib, siis paneb mõtlema. Kas tema tööl käimise eesmärk ongi arvete maksmine või tahaks natuke enda ja pere jaoks elada? Sellised arutlused sunnivadki inimesi Eestist lahkuma. Vahet ju pole, kas tõsta sotsiaalseid tagatisi või maksta suuremat palka, tähtis on tulemus. Tänane tulemus on selline nagu on, tööandjad võivad seda ise hinnata. Edu tööandjatele oma probleemide lahendamisel! Töötajad tunduvad saavat ka välismaal hakkama.
??? 9. aprill 2015 09:11
Tööandjad ei taha maksta? Just nagu vanad kommarid koos, nende juht-deviiski on sama, nõukogude aegnehüüdlause: Et kes ei tee tööd, see ei pea ka sööma!
töötaja 8. aprill 2015 18:18
Miks peaks tööandja haiguspäevi ültse maksma, kui me iga kuu oma palgast maksame haigekassale selleks puhuks.....see ju meie endi raha tegelikult, millega haigekassa vajadusel haiguslehte maksab ja pekski maksma!
Eestlasele meeldib 8. aprill 2015 14:15
vaielda ja õigustada. Sellepärast olengi juba 10 a. sellest segaste supist eemal ja saan alates esimesest päevast haigushüvitist 100%. Miks ma peaksin ennast rikkuma mingite õigustustega? Elan seal, kus minust lugu peetakse. Ei saa ju seda aidata, kes abi eemale tõrjub!
jahh 8. aprill 2015 10:52
arstiabi kättesaadavus 0, silmaarsti järjekord 6 kuud, neuroloogile 5 kuud, järele uuritud. haiglad on rahahädas, tehakse igasuguseid korjandusi, eriti detsembrikuus. ja siis makstakse juhatusele heade majandustulemuste eest kopsakaid dividende?!?
tööline 8. aprill 2015 10:40
samas ei taheta küll et ma kõigile tööl köhides pisikuid lehvitan ja lasteaedades aetakse ka laps koju kui köhib või on tatine, aga mina, kes niigi kopikaid saan (võrreldes poehindadega) ei saa koju jäämist lubada. Seega lapselegi hommikul rohi sisse ja lasteaeda... :( Mis sest et varsti terve lasteaed haigeid lapsi täis.
vello 8. aprill 2015 10:33
orjapidajad ei taha kunagi midagi orjade jaoks teha see on juba teada hallidest aegadest....
ainult orjade ülestõus võiks veel midagi muuta...

jahm 8. aprill 2015 10:19
Ja mina ei ole vaimustuses, et mu mehe töö juures koguaeg läkastatakse ja tatistatakse, kuna haiguslehele ei jääda. Mees tassib kõik haigused koju minule ning me 5-kuusele pojale. Kogu aeg tatitõbi kallal. See aastaid juba nii olnud, ent nüüd kui väike laps kodus, siis ajab ikka närvi küll! Haigetena tööl käies ei riskita vaid töökaaslaste tervisega, vaid ka nende perekondade ja lähedastega. Hetkel muidugi rahaliselt ei saa lubada kodus istumist, ent kui seadust muudetakse ja hakatakse juba esimesest päevast maksma, siis ehk veidi paraneb asi.
njah 8. aprill 2015 09:54
Ma kaldun järjest rohkem selle poole, et luua Haigekassa kõrvale täiendav ravikindlustus. Haigekassa poolt on kiirabi, perearstiteenus, haiguspäevade tasumine, haiglaravi jms. Täiendava kindlustuse eest siis on eriarstide teenused, kaasa arvatud hambaravi. Kusjuures täiendavat ravikindlustust ei nõuta loomulikult lastelt mingi vanuseni, samuti pensionäridelt ja mingi teatud sissetulekupiirini, sobilik oleks näiteks ka Euroopa sotsiaalhartas mainitud õiglase töötasu määr, mis on umbes 65% mediaanpalgast.
Koos haiglasüsteemi vormimisega (praegu taotakse hirmsat pappi sisse pooltühjade haiglate ülalpidamiseks) annaks see Haigekassasüsteemi aastas juurde ligi 70 miljonit eurot.
kohusetunne 8. aprill 2015 09:42
mina kujutan juba ette kuidas minu hüpohondrikust töökaaslane hakkab iga "paha olla" ja " kurgu käheduse" peale haiguspäevi võtma. Ja mina raban kahe eest. Hetkel takistab teda see, et raha jääb saamata. Aga siis hakkaks ta väga kergelt pidevalt puuduma. Kahe otsaga asi....
soomes 8. aprill 2015 09:38
makstakse esimesest päevast. Samuti kui oled puhkusel, ei lähe laupäevad ega pühapäevad puhkuse sisse.
imelik riik 8. aprill 2015 09:28
siin riigis on kombeks kõik kohustused kellegi teise kaela veeretada, antud juhul siis tööandjale. milleks see riik kui selline üldse on? raha võtab küll, kuid jagatakse seda vist teistes ringkondades
jep 8. aprill 2015 11:19
Ei tea tõesti, kellele seda riiki tarvis on.. Ühineks maakonna staatuses Soomega ja oleks asi ants. Meie pingviinid jääks küll enamuses töötuks, kuid see nende oma lõbu, töörahval aga läheks lahedamaks.
purikas 8. aprill 2015 08:27
Paganama kaua võttis aega küll, et mõista praeguse olukorra absurdsust.
Koguaeg köhib tööl keegi näkku
Vello Võhmast 8. aprill 2015 08:26
Haigekassa kohus ju haiguspäevad hüvitada millega nad veel peaks tegelema ,milleks tööandjaid piinata.!
näpukas 8. aprill 2015 08:17
"haigekassa aga töötaja eest eelneval kalendriaastal arvestatud või makstud sotsiaalmaksust."
mitte sotsiaalmaksust vaid sotsiaalmaksuga maksustatavast tulust, seega töötasust, siin on väga suur vahe

TERVIS OM SUUREM VARANDUS ---KUI TEIE PABER RAHA;;; 8. aprill 2015 08:01
1)) TÖÖTAJATELE:::::::: KUI OLED SEAL FIRMAS ,,, KUTSE--HAIGEKS TÖÖTANUD JA SUUDAD SEDA KA HAIGUSE--PÄEVADEGA JA HAIGUSEGA KOHTUS TÕESTADA??? --SIIS PEAKS IKKA TÖÖANDJAL
KA SEADUSEGA OLEMA EESTIMAAL OMA VASTUTUS
,,KUI HAIGUSE OM TEIE TÖÖ-- MEES SAANUD
JUST SEALT TEIE FIRMA TÖÖKOHAST PÄRANDUSEKS::: ----
((((-ET KUI KUTSE--HAIGUSEST MEES EI PÄÄSE ,, JA HALVIMAL JUHUL JÄÄB TÖÖTAJA
JUST TÖÖ--JUURES SANDIKS ,,, """SIIS 50-- PROTSENTI JÄÄB KA TÖÖANDJA
KAELA -- KUI TEADSITE KA ISE SEDA ---ET SELLE TÖÖGA OM MEES
TULEVIKUS HAIGE SANT:::
Tartus oli selline Töö--andja: 8. aprill 2015 07:50
OLIN PIKA -- lepinguga -- töötaja TARTUS 11a...PIDASIN VASTU + ÖÖTÖÖD. Arsti juures viibisin ainult siis
K ui olid vabad päevad -- ! Aga kui järsku ÖÖ---tööst tervis JUBA halvenes ja
juba esimese haiguse lehe esitasin --ALGASID SURVED ,,, TULED TÖÖLE VÕI OM LÕPP LEPINGUGA,, " JA varsti sõideti mehele koju --et tööleping lõpetada,,
Esiteks KAS --kartis Arg --mees ,,et TEDA TEHAKSE VEEL ÜLE--TÖÖTAMISES ,,ÖÖ--VAHETUSTES SÜÜDI?
Kriimu 8. aprill 2015 07:43
Aga kelle huvides on see,et inimesed haigena tööl käivad,see on tavaline,üks tuleb palavikus siis juba järgmine ja hoiad hinge kinni kas seekord endale hakkab külge või mitte.Eriti tore on kui oled mõne kroonilise haiguse põdeja
VIHANE ,,JA VAENE KODANIK, 8. aprill 2015 07:53
VOT SEE KROONILINE HAIGE ---OM TEGELIKULT INVALIID::::
AGA MEIE RIIK --JA ÜLBIK VALITSUS ---TAHAB 2016 ,, ""INVALIIDI
TÖÖLE SUUNATA--- ET SEAL LEIBA TEENIDA;;;
1)) AGA NÄIDAKU KUHJU SANT ÜLDSE TÖÖLE SAAB.
VIHANE ,,JA VAENE KODANIK, 8. aprill 2015 07:53
VOT SEE KROONILINE HAIGE ---OM TEGELIKULT INVALIID::::
AGA MEIE RIIK --JA ÜLBIK VALITSUS ---TAHAB 2016 ,, ""INVALIIDI
TÖÖLE SUUNATA--- ET SEAL LEIBA TEENIDA;;;
1)) AGA NÄIDAKU KUHJU SANT ÜLDSE TÖÖLE SAAB.
nagu päriselt ka? 8. aprill 2015 07:35
Et siis töötaja maksab oma palgast töötuskindlustust, tööandja maksab töötaja pealt kindlustust ja nüüd siis peab Haigekassa eest veel haiguspäevi ka maksma? Miks me siis üldse riigile midagi anname
maamees 8. aprill 2015 07:32
Probleemile lähenetakse valelt poolt ja lisakoormuse panemine ettevõtjatele riigi poolt pole õigustatud. Ettevõtja on huvitatud oma töötajate heast tervisest, kuid sellele tehtavaid (ka ennetavaid)kulutusi karistab riik kõrge erisoodustusmaksuga. Käesolev plaan on klassikaline näide riigijuhtimisest, kus kohustus seatakse, kuid mingeid vahendeid selle täitmiseks ei lubata kasutada.
maamehele 8. aprill 2015 08:21
kui kaoks erisoodustusmaks , ei seisaks sinu auto spordiklubi ees, vaid ikka sinu ülemuse ja tema naise oma.Kui ettevõtja peaks maksma vähem makse, siis seda vaba raha ta küll töötajatele ei suunaks, usu mind, järele proovitud.
alo 8. aprill 2015 07:25
ega siin üle lahe vaadates on kurb vaadata et tööandjad pole nõus maksma äkki mõnele jääb armukesele auto ostmata peab hakkama pappi välja käima..
Riks 8. aprill 2015 10:19
Hakka ise ettevõtjaks- siis hakkad teistmoodi uluma- niigi rabele ise ainult täiskõhu eest, kogu sissetulek läheb töötajale, riigile ja muudeks kuludeks. Mis maks see sots maks siis üldse on? Mille eest peab maksma haigekassale? Ise pole juba 7 aastat arsti juures käinud- pole lihtsalt põhjustki, aga raha nad võtavad selle eest - kuhu see kaob?
Riksile 8. aprill 2015 12:36
kui see ettevõtja elu nii raske on, hakka palgatööliseks, maksa oma liisingud -laenud oma min palgast, ups. sellisel juhul sa ei saagi laenu ja liisingut, vaevalt saad kõhu täis.,Vaata oma äriplaan üle kui sissetulekust ainult töötajale maksmiseks ja maksudeks jagub. Kas siia on ikka arvestatud autoliising, telefon, reisid jms.
tom 8. aprill 2015 07:22
Aga seda tahavad tööandjad küll.et juba esimesest tunnist peale,kui oled tööle vormistatud,hakkaksid andma endast köik,et töötada ?!
eks vast sellepärast firmade esindajad erakondi ka rahaga ,,,,toetavad,,,et oleks head seadused,ja tööliste vastu!!!!!