Eesti uudised

Koalitsioonipartnerite volikogud kiitsid leppe heaks ja kinnitasid ministrikandidaadid (17)

Toimetas Geidi Raud, 7. aprill 2015, 20:35
Sven Mikser Alar Truu
Kui eile kiitis Reformierakonna volikogu koalitsioonileppe heaks, siis täna tegid seda ka IRL-i ja sotsiaaldemokraatide volikogud.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kinnitas moodustatava valitsusliidu ministrikandidaadid, kaitseministriks Sven Mikseri, ettevõtlusministriks Urve Palo, kultuuriministriks Indrek Saare ning tervise- ja tööministriks Rannar Vassiljevi, teatas SDE.

Samal teemal

"Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ministrikandidaadid on kõik kogenud poliitikud, kes seisavad valitsuses selle eest, et sotsiaaldemokraatide kõige olulisemad koalitsioonileppe punktid saaksid ellu viidud ka siis, kui need kuuluvad koalitsioonipartneritest ministrite vastutusalasse," ütles sotside esimees Sven Mikser.

IRL-i ministrikandidaadid on Urmas Reinsalu (justiitsminister), Sven Sester (rahandusminister), Marko Pomerants (keskkonnaminister) ja Margus Tsahkna (sotsiaalkaitseminister), vahendab ERRi uudisteportaal.

Reformierakonna juhatus kinnitab ministrikandidaadid homme hommikul toimuval juhatuse koosolekul.

Reformierakond, SDE ja Isamaa ja Res Publica Liit sõlmivad koalitsioonilepingu kolmapäeva keskpäeval.

Homme kell 14 esitab Reformierakonna esimees, peaministrikandidaat Taavi Rõivas riigikogule ettekande valitsuse moodustamise alustest, misjärel peab parlament otsustama, kas anda talle valitsuse moodustamiseks volitused.

Volituste saamisel peaks Rõivas sõitma neljapäeval Kadriorgu, et esitada uue valitsuse koosseis presidendile.

Uus, maksimaalselt 15-liikmeline valitsus astub ametisse vande andmisega riigikogu ees, millega algavad uue ja lõpevad tagasi astunud valitsuse volitused. Pärast seda vabastab president eelmise valitsuse ametist.

17 KOMMENTAARI

k
kõva ketas 8. aprill 2015, 07:59
Max 15 min istrit meil siin kamaral.
Õhtulehe toimetaja teeb ka loo samal teemal Rahvakogu, Koostöökoja jne. arvamisliidritega õigsuse osas, keda...
(loe edasi)
t
tom 8. aprill 2015, 07:17
kui mikser on kaitseminister,siis ta müüb söna otseses möttes vistselle väikese EESTI ameeriklastele maha,,niigi juba jälle on vöörvaäed siin ,,,kooserdamas,,KAS EESTI SAAB KUNAGI KA VABA OLEMA? NII VABA,ET SIIN POLEKS KUULDA MUUD KEELT KUI EESTI KEEL?praegu on nagu NSVL,, paljurahvuslik vabariik!
Loe kõiki (17)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee