Sven Mikser (Alar Truu)

Kui eile kiitis Reformierakonna volikogu koalitsioonileppe heaks, siis täna tegid seda ka IRL-i ja sotsiaaldemokraatide volikogud.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kinnitas moodustatava valitsusliidu ministrikandidaadid, kaitseministriks Sven Mikseri, ettevõtlusministriks Urve Palo, kultuuriministriks Indrek Saare ning tervise- ja tööministriks Rannar Vassiljevi, teatas SDE.

"Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ministrikandidaadid on kõik kogenud poliitikud, kes seisavad valitsuses selle eest, et sotsiaaldemokraatide kõige olulisemad koalitsioonileppe punktid saaksid ellu viidud ka siis, kui need kuuluvad koalitsioonipartneritest ministrite vastutusalasse," ütles sotside esimees Sven Mikser.

IRL-i ministrikandidaadid on Urmas Reinsalu (justiitsminister), Sven Sester (rahandusminister), Marko Pomerants (keskkonnaminister) ja Margus Tsahkna (sotsiaalkaitseminister), vahendab ERRi uudisteportaal.

Reformierakonna juhatus kinnitab ministrikandidaadid homme hommikul toimuval juhatuse koosolekul.

Reformierakond, SDE ja Isamaa ja Res Publica Liit sõlmivad koalitsioonilepingu kolmapäeva keskpäeval.

Homme kell 14 esitab Reformierakonna esimees, peaministrikandidaat Taavi Rõivas riigikogule ettekande valitsuse moodustamise alustest, misjärel peab parlament otsustama, kas anda talle valitsuse moodustamiseks volitused.

Volituste saamisel peaks Rõivas sõitma neljapäeval Kadriorgu, et esitada uue valitsuse koosseis presidendile.

Uus, maksimaalselt 15-liikmeline valitsus astub ametisse vande andmisega riigikogu ees, millega algavad uue ja lõpevad tagasi astunud valitsuse volitused. Pärast seda vabastab president eelmise valitsuse ametist.

Jaga artiklit

17 kommentaari

K
kõva ketas  /   07:59, 8. apr 2015
Max 15 min istrit meil siin kamaral.
Õhtulehe toimetaja teeb ka loo samal teemal Rahvakogu, Koostöökoja jne. arvamisliidritega õigsuse osas, keda riigipardeide tagatoad meie elu juhtima panid majanduse eri valdkondades.
Kas Hiinas on 1,2 miljardi elanikuga ka meist tuhat korda rohkem ministreid, vastus on eitav. Seega ka meil piisab ühest ministrist, kellel on juhtida möned ametkondade juhid, niisama lihtne.
T
tom  /   07:17, 8. apr 2015
kui mikser on kaitseminister,siis ta müüb söna otseses möttes vistselle väikese EESTI ameeriklastele maha,,niigi juba jälle on vöörvaäed siin ,,,kooserdamas,,KAS EESTI SAAB KUNAGI KA VABA OLEMA? NII VABA,ET SIIN POLEKS KUULDA MUUD KEELT KUI EESTI KEEL?praegu on nagu NSVL,, paljurahvuslik vabariik!

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis