IRLi esimehe Urmas Reinsalu sõnul on koalitsioonileppe raames kokku lepitud, et madalapalgaliste maksuvabastus asendatakse tagasimaksega.

"Jõudsime läbirääkimistel kokkuleppele selles, et vähemalt alampalgaga töötanud inimesed saavad aasta lõpul taotleda riigilt palga suurusest sõltuvat tagasimakset," ütles Reinsalu.

"Koalitsioonilepe tähendab, et näiteks inimene, kes on aasta aega töötanud alampalgaga, saab aasta lõpus tagasimaksega ligi viiendiku teenitud palgale
lisaks. See on parempoolne samm, mis kasvatab töömotivatsiooni, vähendab vaesust, kasvatab inimeste sissetulekuid ja läbi suurema sisetarbimise ka Eesti majandust," ütles Reinsalu.

"Koos maksuvaba tulu kasvu, toimetulekupiiri tõusu ja lastetoetuste kasvuga tähendab see olulist abi just vaesematele peredele, kellel on kõige raskem," ütles Reinsalu.

Jaga artiklit

9 kommentaari

T
täitsa segi  /   07:15, 8. apr 2015
no see ei ole väljapääs. miks te mõnitate tööinimesi?????? mõelge enne NATUKENEGI, kui oskate.
T
Tõnu  /   23:25, 7. apr 2015
Suuremat idiootsust annab ikka välja mõtelda! Selle asemel, et tõsta maksuvaba miinimumi, kooritakse miinimumpalga saajalt ikka täie rauaga makse ja kui ta siis aasta lõpus veel elus on, peab käsi õieli kuskilt seda aastaks riigile protsendita antud "laenu" tagasi kerjama minema. Ja pange tähele - kui inimene käib (koolilaps või lastega kodus olev ema või koristajana töötav pensionär) tööl osalise tööajaga ja saab selle eest alla miinimumpalga, ei sa ta isegi kinni peetud tulumaksu aasta lõpus tagasi küsima minna, sest jutt käib ju aasta aega vähemalt miinimumpalga eest töötanud inimestest.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis