Eesti uudised

Uus valitsusliit lubab pidurdada ääremaastumist (3)

Õhtuleht.ee, 7. aprill 2015 13:01
Foto: Arvo Meeks / Valgamaalane
Loodav valitsusliit soodustab ääremaastumise pidurdamiseks töökohtade loomist ning riik investeerib elamuehitusse ja taristusse. Kavandatava riigireformi üheks eesmärgiks on suurendada omavalitsuste rolli, võimekust ja motivatsiooni töökohtade loomisel. 

Koalitsioonileppe järgi algatatakse programm, millega toetatakse regionaalsete ettevõtete liitumist elektri- ja sidevõrkudega ning toetatakse ettevõtteid teede rajamisel, edastas Sotsiaaldemokraatlik erakond. "Piirkondadevahelise ühenduse parandamiseks tehakse investeeringuid nii kohalikku kui ka riiklikku taristusse, suurendatakse kohalike omavalitsuste teede rahastamist ning jätkatakse kruusakattega teede mustkatte alla viimise programmiga," sõnas erakonna juhatuse liige Urve Palo.

Valitsuslepe seab eesmärgiks ehitada Tallinna-Tartu maantee neljarealiseks kuni Mäoni aastaks 2020.

Samal teemal

Palo sõnul on tööjõu mobiilsuse suurendamiseks oluline tegeleda üürikorterite turuga, mille korrastamiseks ja käimalükkamiseks on kavas välja töötada üürielamute programm.

"Samuti jätkatakse praegusel Euroopa Liidu eelarveperioodil kortermajade renoveerimise programmiga, mis parandab elamute energiatõhusust ja vähendab jooksvaid kulutusi eluasemetele. Võimalusel pakutakse energiasäästuinvesteeringute tegemiseks tuge ka eramajade omanikele," lisas Urve Palo.

"Kiire internetiühenduse kättesaadavuse tagamiseks on plaanis jätkata Estwin sidevõrgu arendamisega, et uued kommunikatsioonitehnoloogiad ja -teenused jõuaksid Eesti tarbijateni kiiresti ja võimalikult taskukohase hinnaga," selgitas Palo.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee