Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kas ostaksid kasutatud rattatooli? (2)

Mariann Kaasik, 10. aprill 2015, 09:37
 ALDO LUUD
Nagu ehk mäletate, võitsin ma eelmine aasta Vitamin Welliga endale linnaratta. Sõitsin sellega päris palju ringi, aga rohkem siin Männiku vahel, sest piinlik lugu, mul polnud kiivrit.

Nüüd on veel suurem mure - pole ratas, kiivrit, lapsetooli ega lapsele kiivrit. Ma tegelikult käisin sügisel seenel nii, et sõitsin koos rattaga rongiga Kohilasse, käisime rattaga seenel ja siis viskasin ratta ja muist seeni vanaemale ja tulin rongiga tagasi.

Samal teemal

Mõtlesin, et nagunii sügis tulemas ja kus seda ratast siis siin nõnda hoida. No olgem ausad, praegu ka pole kuskil hoida, aga kui ilmad soojemaks lähevad, siis ma tahan sõita. Seega plaan järgmine - tuua ratas kohilast ära, osta lastetool, osta meile Mariga kiivrid. 

Ma juba tegelikult eelmine aasta uurisin rattatoole, aga ainult ideeks see jäigi. Nüüd, sel suvel, teen ära! Hakkasin siis neid rattatoole uurima ja tead, ma olen segaduses. Kas keegi palun valgustaks mind? Keegi, kellel on lapsetool rattal, eelistatavalt.

Näiteks, millest tuleb pea poole suurem hind SELLE ja SELLE rattatooli vahel?

Ma ise suudan praegu ainult tuvastada, et kallimal on vist pehmem tool ja odavamal peab laps lihtsalt plastikul istumisega leppima? Ma ei tea, ma ise olen nii rumal, et valiksin vist pigem värvi järgi.

See isend maksab 99 eurot ja see ongi see, millel ma näen, et iste pehme on. Rihmad on muidugi kõikidel neil peal. Lisaks 3 punkti kinnitus ja reguleeritavad jalatoed. Okei, seal all on kirjas, et sobib igale rattamudelile. Kas siis teised rattatoolid ei sobi igale rattamudelile?

See on see roosa 43 eurine mudel ja nüüd kui ma uurin, siis siin on ka ikka mingisugused pehmendused ja värgid peal. Õõh, ma ei saa aru, kust siis see hinnavahe tuleb? Millele see põhineb? Sest tegelikult ma ju ise mõtlen oma loogikaga, et mida kallim, seda turvalisem.

"See laste rattaiste Wallaby on disainitud Euroopa rangeimate disaini- ja arendusnõuete järgi ning vastab seetõttu kõige hoolivamate vanemate soovidele." Selline lause ju julgustab küll kallima kasuks otsustama?

Oeh, ma ei tea. Öelge teadjamad mulle ise, et kas on vahet, kas ma ostan 40 eurise või 100 eurise rattatooli? Ma vaatan, et mõlemat saab kasutada 22 kiloni, seega on see nagunii ost, mis kestab aastaid ja aastaid. Seega ei oleks ju ka 100 eurot liiga palju välja käia?

Muidugi on valikus ka keskmises hinnaklassis toole, umbes 63 euroseid ja ma ei suuda leida erinevust selle kallima, keskmise ja odavama vahel. Jube lugu!

Samas järelturult saab rattatooli osta isegi umbes 20 euroga. Aga kas rattatoolidega on sama, nagu turvatoolidega? Et mida rohkem inimene seda kasutanud on ja ehk matsu pannud, seda vähem turvaline see on? Kas ostaksite rattatooli järelturult?

Miljon küsimust, ootan, et keegi tark vastaks!

2 KOMMENTAARI

j
Juhan 13. aprill 2015, 13:56
Pakiraamile kinnitatav rattatool (odavam roosa) on nagu puitratastega hobuvanker ja sadulaposti külge kinnitatav rattatool (kallim) selle kõrval kui v...
(loe edasi)
v
Voldemar 10. aprill 2015, 16:02
Mis asi see Mallukas on, selle kirjatüki autor või? Lugedes tundus olevat justkui täiskasvanud inimene, laps ja puha - aga Mallukas kõlab nagu identiteedikriisis teismeline.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee