Eesti uudised

KAS AITAB: uus valitsusliit kavatseb tõsta tulumaksuvaba miinimumi 205 euroni kuus (26)

Õhtuleht.ee, 7. aprill 2015 07:29
RAHA.Foto: ALDO LUUD
Uus valitsusliit kavatseb tõsta tulumaksuvaba miinimumi 205 euroni kuus ning sõlmida ametiühingute ja tööandjatega kokkuleppe, et tõsta alampalk nelja aastaga vähemalt 45 protsendini keskmisest palgast, rakendades samal ajal mitmeid riigipoolseid toetavaid meetmeid.Praegu moodustab miinimumpalk 38 protsenti keskmisest palgast.

"Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Reformierakonna ja IRLi koalitsioonileppe kohaselt on kavas koostöös ametiühingute ja tööandjatega ellu viia riigipoolsed meetmed, mis aitavad kaasa töötajate kvalifikatsiooni parandamisele, tootlikkuse tõusule ja uute töökohtade loomisele," ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liige Helmen Kütt.

Koalitsioonilepingu järgi on eesmärgiks vähendada regionaalseid ja soolisi palgaerinevusi.

"Sotsiaaldemokraatide jaoks on oluline, et inimesed saaksid oma palgast väärikalt ära elada kõikjal Eestis. Samuti on oluline, et mitte kedagi ei diskrimineeritaks tulenevalt tema soost," lisas Kütt.

Madala palgaga inimeste sissetuleku suurendamiseks hakatakse täiskohaga vähemalt miinimumpalka teenivatele inimestele tegema kord aastas tagasimakset, mille suurus sõltub sissetuleku ja absoluutse vaesuse piiri suhtest.

Samal teemal

07.04.2015
Reinsalu: koalitsioonilepe näeb ette tagasimakse madalapalgalistele
07.04.2015
KOALITSIOONILEPE: loe, milles Reformierakond, IRL ja sotsid kokku leppisid!
07.04.2015
Uus valitsusliit lubab pidurdada ääremaastumist
07.04.2015
Väheneb sotsiaalmaks ja tõuseb tulumaksuvaba miinimum

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee