Eesti uudised

"Aktuaalne kaamera": Rõivase uues valitsuses jätkavad endisel kohal vaid Pentus-Rosimannus ja Pevkur (53)

Toimetas Kristin Aasma, 6. aprill 2015 23:25
Taavi Rõivase uues valitsuses jätkavad endisel kohal välisminister Keit Pentus-Rosimannus (paremal) ja siseminister Hanno Pevkur (ülal vasakul). Kristen Michal (all paremal) saab majandus- ja taristuministriks. Ees vasakul Marko Mihkelson.Foto: Laura Oks
"Aktuaalse kaamera" andmetel jagunevad Reformierakonna ministrite portfellid peaminister Taavi Rõivase uues valitsuses nii, et senistest ministritest jätkavad endisel kohal vaid välisminister Keit Pentus-Rosimannus ja siseminister Hanno Pevkur.

Majandus- ja taristuministriks saab Kristen Michal, maaeluministrina soovib valitsuse juhtpartei väidetavalt näha Urmas Kruuset, haridus- ja teadusministrina Jürgen Ligi ja riigihalduse ministrina Arto Aasa, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Samal teemal

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehest Sven Mikserist saab "Aktuaalse kaamera" toimetuse andmetel kaitseminister, Indrek Saarest saab kultuuriminister, Urve Palost ettevõtlusminister ja riigikogust napilt välja jäänud Rannar Vassiljevist saab tervise- ja tööminister.

Isamaa ja Res Publica Liidu ministrite kandidaadid on erakonna esimees Urmas Reinsalu, kellest saab justiitsminister, ühe häälega Riigikogu ukse taha jäänud Sven Sesterist saab uus rahandusminister, Margust Tsahknast sotsiaalkaitseminister ja Marko Pomerantsist keskkonnaminister.

Kui parteide volikogud nii koalitsioonileppe kui ka ministrite kandidaadid heaks kiidavad, võib Taavi Rõivas juba kolmapäeval tulla riigikogu ette, et pidada kõne valitsuse moodustamise alustest ning saada parlamendilt hääletuse teel volitus valitsuse moodustamiseks.

Samal teemal

07.04.2015
KOALITSIOONILEPE: loe, milles Reformierakond, IRL ja sotsid kokku leppisid!
06.04.2015
Reformierakonna volikogu kiitis valitsusleppe heaks
06.04.2015
Juhtkiri | Kellele veel tükike maitsvat riigipirukat?
06.04.2015
Reformierakond, IRL ja sotsid leppisid ministrikohtade jaotuses kokku