Teleblogi

"KÖÖK" | Pasteet ja maksuamet (6)

Marko Tiidelepp, 6. aprill 2015, 22:06
"Köök"Foto: Kuvatõmmis / Kanal 2
Restorani sajab sisse tuletõrjeinspektsioon ja köögis läheb korraga väga kuumaks. Selgub, et restorani peale kaevati rivaalitsevast kõrvalrestoranist, ja šeff otsustab rivaalidele õppetunni anda. Sellega tõmbab ta restoranile kaela hoopis üliranged maksuameti kontrollid ja siis tõuseb temperatuur juba ohtlikult keemispunkti lähedale.

Kanal 2 seriaali "Köök" tänane osa oli eriti kuum ja plahvatuslik, loodame, et köök ja restoran ikka alles jäävad!!!

Lugu algaski sellega, et köögis on sees tuletõrjeinspektsiooni esindaja. Ta kinnitab, et tuleohutusega on lood masendavad. Pole isegi tulekustutit, kusjuures tulekustuti peaks olema kolme meetri kaugusel pliidist!

Peakokk Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) kinnitab, et tulekustuti on abiruumis, kuid üllatus-üllatus, ka seal ei ole seda.

Kööki tuleb abikokk Leino (Jaanus Mehikas), kelle käes on tulekustuti – just tuli taatlemisest. Kontroll juhib tähelepanu sellele, et taadeldud on seda kolm aastat tagasi. Tuleb ka Maks (Kristjan Kasearu), temal on käes pisike tulekustuti. See on küll taadeldud, kuid kontroll tõdeb, et sellega ei kustuta isegi tuletikku.

Jama on majas! Peakokk paneb kontrolli mapi vahele ümbriku. Kontroll tõdeb, et neil on aega kaks päeva, et asjad korda ajada.

Viktor uurib, et kui tuletõrjeinspektsioon on ikka sügisel käinud, siis miks nüüd saabub see kevadel. Pärast väikest pinnimist selgub, et naaberrestorani Rivaal inimesed on nende peale kaevanud.

Hetk hiljem helistab Viktor Paulus maksuametisse. Häält moonutades esineb ta vanaprouana ja kaebab, et restoranis Rivaal makstakse ümbrikupalka ja restorani hoovis tapetakse loomi.

Jätame hetkeks kontrollid ja ametnikud ning siirdume kööki.

Peakokk valmistab ülimaitsvat pasteeti, mis ei anna Maksile rahu. Ta uurib Viktorilt, mis on koostisosad, kuid peakokk ei vasta. Maks pakub välja: veame kihla, et ta teeb õhtuks täpselt samasuguse pasteedi! Viktor on nõus tingimusel, et kui Maks kaotab, siis kannab ta terve päeva miniseelikut, aga kui võidab, siis saab ühe päeva vabaks.

Kihlvedu on sõlmitud. Maks käib tagaruumis luuramas, kus pasteet on. Ta maitseb seda, ja suudab oma maitsmismeele abil koostisosad paika panna. Maks on ikka tõeline tipptegija!

Hetkeks siirdume ka naaberrestorani Rivaal, konkurentide juurde. Maksuametnik on seal ja istub peakokk Helle kabinetis. Kõik asjad on nii hästi korras, et ametnik on lausa lummatud. Samas, ametnik jääb mõtlema, kui siin sedavõrd kiiresti ja hästi läks, siis miks mitte külastada ka kedagi teist!!! Oh õudust, kas tõesti!!!

Oleme meie restoranis tagasi. Peakokk Viktor Paulus on jäänud oma kabinetis tukkuma. Siseneb administraator Vika (Margaret Kodusaar), kes hüüatab, et nende juurde tulevad inimesed maksuametist! Viktor kargab püsti ja karjub: "Oh sa tursaperse, nüüd on kellad!" Arvata võib, et tursaperse on nüüd majas küll!

Miks nii!? Hetk hiljem saab televaataja aru, miks nii - sest meie köögis pole asjad sugugi mitte korras! Läheb lahti õudsaks sahmimiseks. Kondiiter Lui (Andres Roosileht) on ju prantslane, kel ei ole elamisluba ega töölepingut. Köögiabilisel Fredil (Märt Koik) on probleem passiga, mis on tal Rumeenia oma ja aegunud. Näib, et töötajad peavad köögist põgenema, kuid nii restorani ees kui ka taga on maksuametnikud juba kohal! Nüüd on vaja töötajatel peitu pugeda.

Maksuametnik, tõeline maksuterminaator Peeter Lank ongi juba köögis. Ta kiidab peakokka, ta on temast palju kuulnud. Ta teeb ettepaneku minna Viktori kabinetti, kuid sinna on läinud ju mitmed inimesed peitu. Viktor tõdeb, et kabinetti ei saa minna, kuna tal on köögis vaja tööd teha. Maksuametnik lubab jääda ootama, mistõttu ei jää peakokal muud üle, kui siiski oma kabinetti minna.

Nii nad Viktori kabinetis on. Maksuametnik Peeter Lank ja peakokk Viktor Paulus. Kaks kõva kivi! No, kondiiter Lui on seal ka – peidus!

Maksuametnik kiidab seda, et maksude ja töölepingutega peavad asjad alati korras olema. Ta lisab, et peame saama skandinaavlasteks, kuid jääma ka eestlasteks – kohusetundlikeks ja töökateks! Viktor räägib, et kuu aega tagasi külastas neid samuti maksuamet ja mitte kedagi ei leitud üles. Oh seda sõnavääratust küll!

Peeter Lank pakub Viktorile piparmündipastilli ja filosofeerib "pastill ja batsill". Ka illegaalne tööjõud on nagu batsill.

Heliseb maksuterminaatori telefon. Nad peavad minema kööki – keegi on külmkambris. Kus on võti? Peakokk ei tea, kuid "appi" tuleb Leino, temal on võti. Liigne agarus ei ole mitte kunagi hea! Õnneks on külmkambris Maks, kes otsib basiilikut, et seda pasteedile lisada.

Samal ajal on Vika ja Lui tualetis. Vika korrastab Lui riideid. Maks toob tualetti ka Fredi.

Kuid, maksuametniku ja peakoka juurde tagasi.

Peeter Lank ei suuda mõista, kuidas Viktor Paulus nii väheste inimestega hakkama saab. Viktor väidab, et kõik töötavad kolme koha peal. Peeter Lank pärib edasi – miinimumpalgaga!? Viktor tõdeb, et midagi pole teha, sest kõik on kallis, tooraine on kallis jne.

Oh sa poiss, miks ta selliseid asju räägib! Mis Lui! Peakokk haarab härjal sarvist – jah, luid ei tohi tõepoolest pasteedis olla! Maksile jõuab ka kohale, mis ta hetk tagasi tegi – oleks oma ülemuse vahele rääkinud - ja kiidab takka, et luid ei tohi tõepoolest pasteedis olla. Ta valetab nii, et silmad tõmblevad! Maksuametnik viitabki sellele, et poisil on vist silmaga midagi lahti! Peakokk vastu, et jah, Maks on Võrust pärit.

Kuid liigume köögist restorani. Fred ja Lui on maskeeritud külastajateks. Maksuametnik istub Lui lauda. Lui tellib kallist konjakit, maksuametnik õunastruudlit vahukoorega. Samal ajal räägib ta Luile oma tööst, räägib sellest, kuidas illegaalseid töötajaid peidetakse, neid maskeeritakse lausa restoranikülastajateks. Samal ajal sööb mees ka õunastruudlit. Sööb ja ägiseb mõnust! Äkki ütleb maksuametnik Luile, et öelgu ta oma ülemusele edasi, et see õunastruudel päästis täna kellegi. Ta lisab, et kui Lui nii head struudlit oskab teha, siis võiks ta ju ka oma paberid korda ajada.

Ametnik võtab saalis vahele ka Fredi – poiss viiakse saalist minema.

Oleme Viktori kabinetis, kus ametnik kirjutab välja trahvi. Kabinetis on ka Fred. Ametnik vihjab Fredile, et poiss võetakse kinni, kuna tema dokumendid on võltsitud. Trahvi kirjutades otsustab ametnik piparmündipastilli võtta, kuid see jääb talle kurku kinni ja mees hakkab lämbuma. Fred võtab ametnikust kinni ja kasutab oskuslikult heimlichi võtet. Ametnik on päästetud, kuid Fred viiakse ikkagi ära... Oh seda tänamatust küll, isegi heategijad viiakse ära!

Oleme köögis. Maks tuleb pasteediga ja pakub seda Viktorile. Peakokk on rahul, kuid tõdeb, et see pole ikkagi tema pasteet. Viktor näitab Maksile hoopis koertele mõeldud pasteete, need olidki tema pasteet! Viktor lisab, et see oli Maksile enesetäienduse päev, ja uurib ka Maksi valmistatud pasteedi retsepti.

Kööki tuleb Vika, kes tõdeb, et neil vedas, kuna neid hoiatati maksuametnike tulekust. Kusjuures hoiatajaks oli naaberrestorani peakokk Helen! Maks ütleb Viktorile, et näete, tema hoolib teist, aga peakokk vihkab teda...

Hetk hiljem on Maks köögis juba miniseelikus. Naaseb ka Fred, temagi on vabadusse pääsenud.

Selline humoorikas osa seekord. Oli nalja ja irooniat, naerdi ka iseenda üle. Jah, on öeldud, et maksuametnikele pole mõtet valetada, nendega ei tohi naljatleda, nii see on – seetõttu ka omamoodi õpetlik osa. Hoidke ikka dokumendid, paberid ja muud asjad korras, sest kunagi ei tea, millal teie uksele koputab maksuametnik!

Vahva on see, et seekordses "Köögis" oldi enamjaolt ikkagi köögis ja seekord vooditeemasid ei olnud. Ka näitlejate mäng läheb iga osaga paremaks, sama kehtib ka meeskonnamängu kohta.

Igal juhul, ootan järgmist osa!

Samal teemal

20. aprill 2015, 21:58
"KÖÖK": Kuidas kokku hoida? Anna kinga!
13. aprill 2015, 23:00
"KÖÖK": Verised veiserullid sõpruse kastmes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee