Jaak Madison (Andres Tohver)

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE)  juhatus leidis oma tänasel koosolekul, et Jaak Madison on käitunud ebaeetiliselt, kuid eksimus pole nii suur, et teda erakonnast või fraktsioonist välja arvata. Juhatus otsustas võtta Jaak Madisoni käendusele ning määras talle fraktsiooni vanima liikme Arno Silla mentoriks.

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme kordas koosolekul oma varasemat ettepanekut Jaak Madisonile, et ta taandaks ennast erakonna huvides riigikogust. Jaak Madison teatas, et teeb nii, nagu juhatus otsustab.

Juhatus leidis siiski, et annab Madisonile võimaluse ausa tööga riigikogus tõestada valijatelt saadud usaldust.

Juhatus võttis arvesse, et Jaak Madison on eelmisel aastal sooritatud väärteo eest karistuse kätte saanud ja kahetseb, et läks vastuollu seadusega.

“Väljaheitmine olnuks juhatuse arvates ebaproportsionaalselt karm karistus,” ütles erakonna esimees Mart Helme. "Samas on selge, et ta on kõvasti kahjustanud usaldust enese vastu. Selle taastamine nõuab temapoolset pingutust.“

"Kahetsen, et läksin vastuollu seadusega. Palun andestust, et minu mõtlematu tegu möödunud aastal on põhjustanud mainekahju nii erakonnale kui riigikogule,” ütles Jaak Madison.

“Noore mehena saab Madison võimaluse Eesti rahvale oma edasiste tegudega tõestada, et ta on teinud juhtunust oma järeldused,” lisas Helme.

Jaga artiklit

55 kommentaari

J
Jaanus  /   10:13, 9. apr 2015
Kirjutasin Jaak Madisonist väikese laulu. Vabandan kvaliteedi pärast.
https://www.youtube.com/watch?v=xXcwhq01Boc
L
luts  /   23:48, 7. apr 2015
Nii noor ja külmavereline,kellel on nüüd ka lapsehoidja määratud.Ja tal lastakse veel suuri otsuseid langetada,püha müristus.Arvata on ,et mitte kauaks.Valetab.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis