Petro Porošenko ja Vladimir Putin.Foto: AFP / Scanpix
Õhtuleht.ee 6. aprill 2015 12:22
Venemaa Forbes kirjutab, et Vladimir Putini sõnade kohaselt olevat Ukraina president Petro Porošenko pakkunud Donbassi Venemaale. Putin olla sellest aga keeldunud.

Vladimir Putin kohtus 19. märtsil Venemaa töösturite ja ettevõtjate liidu esindajatega, kus tuli muuhulgas jutuks ka Ukraina sündmused, kirjutas Forbes.

Väljaandele teadaolevalt rääkinud Putin kinnisel kohtumisel ettevõtjatele, et veebruaris Minskis aset leidnud kohtumisel pakkunud Porošenko Donbassi Venemaale.

"Ta ütles otse, võtke Donbass. Mina vastasin, et lolliks läinud või? Minule pole Donbassi vaja," rääkinud Putin ettevõtjatele.

Putin pakkunud välja, et andke siis piirkonnale iseseisvus, kuid Porošenko sõnul ei saa Kiievi võimud sellele minna.

Ekspertide hinnangul võis see lause olla aga Porošenkonali ning suure tõenäosega pole Ukrainal kavas loovutada Donbassi Venemaale.

Ukraina välisministeerium kommenteeris täna samuti seda uudist ning ministeeriumi kõneisik Jevgeni Perebijnis kirjutas oma Twitteri säutsus, et Putin sai valesti aru, kuna venekeelsetel väljenditel "убирайтесь из Донбасса" (kaduge Donbassist minema) ja "забирайте Донбасс" (võtke Donbass) on pisut erinev tähendus.

Samal teemal

Kommentaarid  (19)

Hämmastav vastuolu? 7. aprill 2015 11:52
Veidi teemast mööda aga aga vahetevahel käib peast läbi sihuke imelik mõttevälgatus: Üha enam hakkab silma möönusi, et Ukraina on igal tasemel korrumpeerunud rahvas ja riik - seda on möönnud poliitikud ja selles süüdistnud ärimehed. Et siis - miks need korruptandid on samas pea üdini Läänemeelsed, alates suurest osast oligarhidest ja muidu mutrikestest? Millele nad loodavad? - Et Lääs seadustaks korruptsiooni? Midagi on mäda "Taani riigis"?
masssuuurik 7. aprill 2015 00:02
Narva võiks hea suure raha eest venemaale müüa.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS