Sven Mikser (SDE), Taavi Rõivas (Reformierakond) ja Urmas Reinsalu (IRL).Foto: ALAR TRUU
Toimetas Geidi Raud 6. aprill 2015 11:43
Reformierakonna esimehe Taavi Rõivase sõnul on koos Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esindajatega kokku lepitud valitsusvastutuse jaotuses. Reformierakond vastutab aastateks 2015-2019 loodavas valitsusliidus seitsme valdkonna eest ning SDE ja IRL kumbki nelja eest.

"Saavutasime ühise arusaama valitsusvastutuse jaotuses. Moodustatava valitsusliidu eesmärkideks on Eesti julgeoleku tugevdamine, lastega perede toimetuleku parandamine, tööjõumaksude vähendamine, madalapalgaliste toimetuleku suurendamine, riigi ja kohaliku halduse reformimine ning ääremaastumise leevendamine," lausus Rõivas Reformierakonna pressiesindaja teatel.

Reformierakonnale kuuluvad kokkuleppe järgi uues valitsusliidus peaministri, välisministri, majandus- ja taristuministri, siseministri, maaeluministri, haridus- ja teadusministri ning riigihalduse ministri portfellid.

SDE vastutab kaitseministri, kultuuriministri, tervise- ja tööministri ning väliskaubandus- ja ettevõtlusministri portfellide eest.

IRL vastutab keskkonnaministri, rahandusministri, sotsiaalkaitseministri ning justiitsministri portfellide eest.

Reformierakonna volikogu toimub täna algusega kell 18 Tallinnas, Nordic Hotel Forum konverentsikeskuses. Volikogu päevakorras on erakonna osalemise otsustamine Vabariigi Valitsuses ja loodava võimuliidu koalitsioonileping.

Samal teemal

Kommentaarid  (53)

veteran 6. aprill 2015 20:02
No veteran jätab siinkohal sedapuhku kommenteerimata- ega ikka ei saagi tegelikult ju kommenteerida. Ja päriselt, armas rahvas, mida siin enam kommenteerida.............
paparatso 6. aprill 2015 19:50
pätid võlla,minge vene sõjaväkke jobud,võibolla siis saate aru,mis on elu,hambaharjaga peldiku potte nühkima ja jne,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS