Eesti uudised

Reformierakond, IRL ja sotsid leppisid ministrikohtade jaotuses kokku (53)

Toimetas Geidi Raud, 6. aprill 2015, 11:43
Sven Mikser (SDE), Taavi Rõivas (Reformierakond) ja Urmas Reinsalu (IRL).Foto: ALAR TRUU
Reformierakonna esimehe Taavi Rõivase sõnul on koos Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ja Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esindajatega kokku lepitud valitsusvastutuse jaotuses. Reformierakond vastutab aastateks 2015-2019 loodavas valitsusliidus seitsme valdkonna eest ning SDE ja IRL kumbki nelja eest.

"Saavutasime ühise arusaama valitsusvastutuse jaotuses. Moodustatava valitsusliidu eesmärkideks on Eesti julgeoleku tugevdamine, lastega perede toimetuleku parandamine, tööjõumaksude vähendamine, madalapalgaliste toimetuleku suurendamine, riigi ja kohaliku halduse reformimine ning ääremaastumise leevendamine," lausus Rõivas Reformierakonna pressiesindaja teatel.

Reformierakonnale kuuluvad kokkuleppe järgi uues valitsusliidus peaministri, välisministri, majandus- ja taristuministri, siseministri, maaeluministri, haridus- ja teadusministri ning riigihalduse ministri portfellid.

SDE vastutab kaitseministri, kultuuriministri, tervise- ja tööministri ning väliskaubandus- ja ettevõtlusministri portfellide eest.

IRL vastutab keskkonnaministri, rahandusministri, sotsiaalkaitseministri ning justiitsministri portfellide eest.

Reformierakonna volikogu toimub täna algusega kell 18 Tallinnas, Nordic Hotel Forum konverentsikeskuses. Volikogu päevakorras on erakonna osalemise otsustamine Vabariigi Valitsuses ja loodava võimuliidu koalitsioonileping.

Samal teemal

7. aprill 2015, 07:00
Astroloog Edda Paukson uuest valitsusest: sügisel läheb jamaks
6. aprill 2015, 23:25
"Aktuaalne kaamera": Rõivase uues valitsuses jätkavad endisel kohal vaid Pentus-Rosimannus ja Pevkur
6. aprill 2015, 18:01
Juhtkiri | Kellele veel tükike maitsvat riigipirukat?
6. aprill 2015, 10:00
VIDEO: ajakirjanikule puiklevate vastuste andmine ajas ka Mikseri enda naerma

53 KOMMENTAARI

v
veteran 6. aprill 2015, 20:02
No veteran jätab siinkohal sedapuhku kommenteerimata- ega ikka ei saagi tegelikult ju kommenteerida. Ja päriselt, armas rahvas, mida siin enam kommenteerida.............
p
paparatso 6. aprill 2015, 19:50
pätid võlla,minge vene sõjaväkke jobud,võibolla siis saate aru,mis on elu,hambaharjaga peldiku potte nühkima ja jne,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Loe kõiki (53)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee