Eesti uudised

Tauno Kangro graniitvilla enampakkumisele panemisest: võimalik, et tegu on vastaspoole taktikalise sammuga (16)

Marge Sillaots, 6. aprill 2015 11:52
Foto: Arno Saar
Vaidlus skulptor Tauno Kangro ja voodihaige ärimehe esindajate vahel on jõudnud nii kaugele, et Kangrole kuuluv graniitvilla pandi enampakkumisele. Skulptor ise loodab, et vastaspoolega suudetakse siiski jõuda kokkuleppele.

Kõnealuse villa enampakkumisele panemise idee ilmnes möödunud aastal Eesti Ekspressis avaldatud artiklis, milles kirjutati, et voodihaige ärimehe esindajad nõuavad skulptor Tauno Kangrolt 357 000 eurot. Vandeadvokaat Indrek Lillo soovis, et müüki pandaks Laitse graniitvilla, mille müügist saadud tulu kataks võla.

Samal teemal

Advokaat Lillo sõnul võlgneb Kangro jätkuvalt tema kliendile ligikaudu 350 000 eurot ehk siis võrreldes ajaga, mil ilmus varem mainitud Eesti Ekspressi artikkel, ei ole täiendavaid tagasimakseid tehtud. "Meie kliendile on jäänud mulje, et Tauno Kangro poolt kujuteldavate olukorra lahendamise viiside hulgas on siiani puudunud võla tasumine, ehkki aega on tal selleks olnud kuus aastat."

Enampakkumiseni jõudmine võttis aega kaua, kuid viimaks on Lillo hinnangul ka reaalne eeldada, et kliendi nõue saab lähitulevikus rahuldatud.

Lillo sõnul on vaidlused sundtäitmise lubatavuse ja täituri üksikute toimingute seaduslikkuse üle tänaseks lõppenud. "Põhivaidlus Tauno Kangro võla üle lõppes juba 2012. aasta detsembris. Viimane oli vaidlus kinnistu hinna määramise üle, mis lõppes käesoleva aasta jaanuari algul. Kinnistu omanik Tauno Kangro on tänaseks minetanud kõik mõistlikud võimalused sundtäitmise takistamiseks. Vaidluste lõppemine võimaldas kohtutäituril täitemenetlusega jätkata ja kinnistu koos sellel asuva Laitse graniitvillaga müüki panna. Müügi õnnestumise korral piisab laekuvast rahast meie kliendi kõikide nõuete rahuldamiseks ja täitemenetluse kulude katmiseks."

Kangro loodab kokkuleppe sõlmimisele

Villa enampakkumisele panemine tuli Kangrole möödunud nädalal üllatusena just seetõttu, et tema enda sõnul on siiani edukalt peetud vastaspoolega läbirääkimisi.

"Võimalik, et enampakkumise näol on tegemist lihtsalt vastaspoole taktikalise sammuga. Mingit tahtlikku viivitust tasumise [357 000 euro suuruse võla – M.S.] juures pole olnud. Oli lihtsalt vaidlus, mis vajas selgeks vaidlemist," kirjutab Kangro vastuses.

Kangro ütles möödunud neljapäeval, et antud hetkel on siiski olemas kõik eeldused kokkuleppe sõlmimiseks. "Loodan, et see juhtub mõne lähema päeva jooksul."

Enampakkumisele pandud kahekorruselise looduslikust kivist seintega viilkatusega graniitvilla esimesel korrusel asuvad galerii, vastuvõturuum, puhkeruum, köök, tualettruumid ja abiruumid. Katusekorrusel on külalistetuba, tualettruum, magamistuba, puhkeruum ja poollahtine rõdu. Kinnistul paikneb ka maa- ja paekividest rekonstrueeritud keldrihoone.

Vara alghind enampakkumisel on 613 550 eurot ning see kestab 12.-20. maini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee