Eesti uudised

Suurtükiväelased peavad Rakveres ja Kadrinas õppelahinguid 

Toimetas Geidi Raud, 6. aprill 2015 11:02
Foto on illustreeriv.Foto: Kristjan Teedema/Postimees
Lääne-Virumaal algas täna 1. jalaväebrigaadi suurtükiväepataljoni ligi nädal kestev õppus, kus ajateenijad peavad Rakveres ja Kadrinas õppelahinguid ning osalevad lahinglaskmisel keskpolügoonil koos USA õhuväega.

Suurtükiväepataljoni ülem kolonelleitnant Kaarel Mäesalu sõnul harjutavad ajateenijad õppusel pataljoni kaitse- ja viivituslahingu pidamist ja esimest korda on neil
võimalik harjutada koos liitlaste sõjalennukitega.

Õppuse esimeses ehk kuni 9. aprilli lõunani kestvas faasis, keskendutakse taktikalisele tegevusele ja harjutatakse muuhulgas dessanditõrje toetamist ning allüksuste kaitset
õhurünnakute vastu.

Täna Rakke vallas alanud taktikaharjutus liigub Väike-Maarja lähiümbrusest Rakverre, kus homme ja ülehomme harjutatakse suurtükiväepataljoni positsioonide kaitsmist vastast mängiva 1. jalaväebrigaadi ajateenijate allüksuse vastu.

Alates kolmapäeva õhtust kuni neljapäeva pealelõunani tegutsevad ajateenijad Kadrinas ja Tapa lähiümbruses. Õppusel kasutatakse paukpadruneid ja lõhkepakette.

Õppuse teine faas ehk pataljoni lahinglaskmine algab reedel kaitseväe keskpolügoonil ja kestab kaks päeva. Laskmisest võtavad osa üks pataljoni tulepatarei, kelle kasutada on kaheksa 155mm kaliibriga haubitsat FH70, ja Ameerika Ühendriikide õhuväe hävituslennukid F16.

1. jalaväebrigaadi suurtükiväepataljon paikneb alaliselt Tapa linnakus, üksuse rahuaegne põhitegevus on anda suurtükiväealast väljaõpet, sõjas toetatakse aga kaudtulega lahingüksuste tegevust.

Samal teemal

19.04.2015
Siiliks valmis: Harjumaal algab õppus Tornaado
14.03.2015
USA ratsaväelased osalevad kaitseväe polügoonil toimuvatel lahinglaskmistel
11.03.2015
Eesti ja USA alustavad seni suurima õhuväe õppusega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee