4
fotot
Teletorni trepijooks toimub traditsiooniliselt iga aasta aprilli esimesel pühapäeval. Sel aastal läbisid raske raja 155 võistlejat. (Kirsti Jahilo)

Pühapäeval Tallinna teletornis juba neljandat korda peetud rahvusvaheline trepijooksuvõistlus võõrustas sel korral värsket maailmameistrit Piotr Lobodziskit (Poola), kes võttis sarnaselt eelmiselegi aastale siit kindla võidu. Naistest oli nobedaim Lenka Svabikova (Tšehhi), parandades ühtlasi ka naiste rajarekordit 20 sekundiga!

Võrreldes eelmise aastaga, mil teletorni trepijooks oli esmakordselt maailma karikasarja etapina kirjas, suutsid sel korral eestlased maailma kiirematele tugevamat konkurentsi pakkuda.

Parim Eesti mees oli viiendana lõpetanud Hardo Reinart ning naistest Kaisa kukk, kes tuli kõrgele teisele kohale.

Ühtekokku said lõpuaja kirja 155 osalejat. Lisaks eestlastele oli välisvõistlejaid veel kaheksast riigist.

Sarja eelmine etapp toimus USAs Empire State Buildingus, järgmine etapp pärast Tallinnat leiab aset Calgarys. Nii teenisid naiste ja meeste arvestuses top 30-sse jõudnud võistlejad kõik ka maailma karikasarja punkte.

Towerruning World Association spordidirektor Rudolf Reiberger ärgitas küll eestlasi ka teistest maailma etappidest osa võtma, kuid siiani ühtegi trepijooksu-litsentsiga eestlast sarjas ei osale.

Eelmisel hooajal tegi Euroopas häid trepijooksu starte meie olümpiasportlane Egle Uljas, kuid ilmselt olid need mõeldud pigem treeningutele vahelduseks, mitte eesmärgipärastatud osalused.

Kuid see ei kahandanud mingilgi määral siinsete võistlejate meeleolu ega osalusrõõmu. Pühapäeva hommikupoolikul olid pooleteise tunni ulatuses stardis kõik trepijooksu huvilised.

Pärast keskpäeva avati start eliidile, millest võttis osa 18 naist ja 20 meest. Mõnele oli maailma tippudega koos joonele astumine parajaks (psühholoogiliseks) väljakutseks. Nii tunnistas mõnigi kodukamara mees, et ei saanud eelneval ööl und silmile: tuli ju ikkagi (paljudel esmakordselt) Eestit esindada! Aga eks nii need kogemused tulevadki.

Kui enamikul oli eesmärgiks läbida 170-meetrine võistlustrass koos 870 trepiastmega sportlikus hoos, leidus küllaldaselt ka neid, kes tulid treppidele lihtsalt erilist kogemust saama.

Eraldi võistlusklass oli avatud täpsusjooksjatele: kes suudab läbida raja esimese ja teise poole kõige stabiilsemalt ja võrdsema ajaga? Selles arvestuses võttis võidu eestlanna Janika Nano, kes läbis rajapooled kõigest 1,2-sekundilise erinevusega.

Omaette sportlikku klassi näitas eelmisel nädalal Dohas trepijooksu maailmameistriks kroonitud Piotr Lobodzinski, kelle edu teise koha ees oli 15 sekundit. Lenka Svabikova jooksis välja aga uue naiste rajarekordi, parandades oma eelmise aasta tulemust koguni 20 sekundiga!

Rõõmsat elevust tekitasid kaks maskotti, kes ronisid tippu täiskostüümides: sel korral oli kiirem HoneyPoweri meeskonda esindanud HoneyBee, jättes teletorni maskoti ETI auväärsele teisele kohale.

Tallinna tõusujooksusarja kuuluvad ametlikud võistlused on teletorni trepijooksuga selleks aastaks läbi saanud.

See ei tähenda loomulikult seda, et nüüd peab aasta jagu uut võimalust ootama, sest üksikuid trepi- ja mäkkejooksu võistlusi jagub tegelikult kogu aasta peale. Need, millest osavõtt on avatud kõigile, ilmuvad eelinfona ka koduleheküljel www.trepijooks.ee.

Küll aga tahaks tunnustada neid ettevõtteid, kes on võitnud plaani oma inimestele või koostööpartneritele ise trepijooksu võistlus korraldada. Nii leiab lähima paari nädala seest lausa kaks ettevõttesisest trepijooksu starti. Ühel puhul on distantsiks jõukohased 7 korrust, teisel 10.

Igatahes on meeldiv, et see ala on leidnud nii palju tunnustust ja huvilisi, et treppe soovitakse vallutada ka omal algatusel.

Ja siit küsimus: millal kasutasid viimati (lifti asemel) treppe Sina? Sellega võib algust teha juba täna – ja jõuda suveks kalorite põletusega oluliselt paremasse vormi!

Jaga artiklit

3 kommentaari

P
pikne  /   23:49, 6. apr 2015
... st .. ikka üheksakordsesse ....
P
pikne  /   23:48, 6. apr 2015
Valdo, kui Sa juba konkreetsest alast räägid, siis arvesta ka sellega, et mõni asjahuviline seda loeb ja tahaks kasvõi mõnda üksikut konkreetset numbrit näha ...
Kolisin hiljuti ühekordsesse majja, kuid lifti üldjuhul ei kasuta.
Väga tatise ilmaga piirdun õhtusörgi asemel trepijooksuga ja olen liftist juba jagu saamas -- välisuksest katusekorruse eelmademeni alla 34 sekundi. Kui 6. korruse külataks poleks seganud, oleks veel mõne sekundi rutem saanud. Aga lohutan end sellega, et ma alles alustasin:)

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis