Juhtkiri

Juhtkiri | Kalevipojad, põdrad ja muud loomad (19)

LISA KOMMENTAAR

kui siin 6. aprill 2015 17:19
meie olukorda iseloomustada, siis sobiks hüüdnimeks naiteks lambad?
ennem hüppan ma ojja 6. aprill 2015 12:38
kui põtrade juurde elama lähen !
aadu 6. aprill 2015 11:37
Oi! seda oleks küll tahtnud näha, mis oleks lahti läinud, kui -
Oleks tõesti huvitav näha, mis SIIS oleks saanud, kui taoline küsitlus oleks koostatud tumedanahaliste, somaalide, venelaste või näiteks juutide või islamistide nimel.
või need oleks võinud kõik koos olla ühes pajas, koos selle eesti teemaga :))))
jes 6. aprill 2015 09:59
lätlased nimetavad oma lõunanaabreid mulksideks ja need kannavad seda nimetust uhkusega ehk mulgid, mulks on läti keeles loll
Timo Raussi 6. aprill 2015 08:32
Kümmekond aastat Eestis kodustatud sommi rollis elanuna pole ma selle hüüdnime üle kunagi nukker olnud - pigem ise kutsun Tallinna Vanalinna räuskavaid ja arrogantsent käituvaid kaasmaalasi porodeks ja mitte üldsegi sõbralikul moel. Tuleb siiski rõõmuga pöörata tähelepanu asjaolule, et juba paar tundi enne kui ükski Eesti meedia oli HesaPasa uudislugu tõlkida jõudnud või THI sellest säutsunud, olid soomlased ise ajalehe toimetuse selle mannetuse tõttu juba vaibale kutsunud. Üks asi on naabrite vahel teine-teist poolenisti nalja nimel tõgada, kuid hoopis tõsisemates toonides tuleb asjale läheneda siis kui avalikult kutsutakse kodanike üles sõimunimesid välja mõtlema. Rõhutan sõna sõimunimi või pilkenimi, sest sellise sõnastusega see artikkel algselt välja anti -- nüüdnimedest polnud seal haisugi, see oli ilmselt tõlkimise käigus ajakirjanike poolt näidetud tagasihoidlikkus ja professionaalsus.
Ka mina ei usu seda, et see juhtum peegeldaks mitte vähemalgi moel meie kahe rahvuse vahelist tänapäevast suhtumist või eelarvamusi. Aastatetagusest respekteeritud meediast üpriski kollasemaks (kahjuks) muutunud ajalehe toimetuse sisekontroll lihtsalt tegi vea. Oleks tõesti huvitav näha, mis SIIS oleks saanud, kui taoline küsitlus oleks koostatud tumedanahaliste, somaalide, venelaste või näiteks juutide või islamistide nimel.
beg 6. aprill 2015 08:15
Siin eestis solvatakse iga päev,ülevalt alla,on üks suur lasteaed.
gans g lebed 6. aprill 2015 06:09
_rahandusminister Jürgen Ligi solvas Facebookis rängalt haridusminister Jevgeni Ossinovskit, nimetades teda sisserändaja pojaks roosast erakonnast._
Võrdluseks toome lõigu ühest varasemast õhtulehe artiklist. Soovitan lugeda ka teisi nn. "sisserändaja poja" skandaali järgseid ekspressgrupi artikleid, mis nördimusest möirgasid ja Ligi tagasiastumist nõudsid. Sisuliselt tõe rääkimise eest - Ossinovski on ju sisserändaja poeg ja kuulub erakonda, mille sümbol on punane nelk. Nüüd peaks kõigile selge olema kellel on ekspressgrupi arvates õigus solvuda ja kellel mitte.
gans g lebed 6. aprill 2015 05:54
Kuna skandaal hakkas vaibuma siis otsustas Moskva "trükitellimustest" elav ekspressgrupp hagu lisada.

sügavalt haige 6. aprill 2015 03:29
suhtumine õl poolt-teile siristati põtrade poolt ülbelt otse lagipähe ja teie irvitate enda mõnitamisele õndsalt kaasa.
te seal õl toimetuses olete nähtavasti õnnelikult pool-ja veerandvenelased;normaalsel eestlasel puudub selle võõrliigiga igasugune sugulus ja "naljad",mis vastupidist väidavad,ajavad eestlasel südame pahaks.
baaba toomi sügavalt jälgi suhtumise õigustamisest üldse ei räägigi-olete tõesti kolmveerandvenelased õl-s.
jalkafänn 6. aprill 2015 01:33
Üldises plaanis täitsa õige. Ise me ju ka kutsume sommisid nt porodeks, keegi ei tee teist nägu. Samuti lätlasi kuuevarbalisteks. Sõbralik tögamine on alati naabritevahelises suhtluses omal kohal, selle üle ei maksa solvuda- vähemalt seni kuni see üle piiri ei ole ja seda see sel juhul ei olnud.
Teisalt aga võrdleb juhtkirja autor võrdlematuid asju, nimelt Yana Toomi ütlust selle juhtumiga. Erinevalt praegusest juhtumist oli Toomi ütlus paras punakolonisti solvang (ma ei taha ikka väga uskuda et selline inimene esindab Eesti riiki... no kurat küll), et tehke mis tahate, niikuinii sureb eesti keel välja ja sõnum oli pmst see et siin hakatakse vene keeles rääkima. Seega täiesti kohatu võrdlus juhtkirja autori poolt
... 6. aprill 2015 01:30
Venelased on vennasrahvas,kellega kõik Nõukogude inimesed tahavad hästi läbi saada.
Kühvel 6. aprill 2015 01:01
See on täitsa tõsi. Venelasi soomlased solvavad ainult pomisedes lukustatud uste taga sosisedes. Muidu jvöib ju neilt peksa saada. Eestlasi aga üks kõik millal.
maamiis 5. aprill 2015 23:27
"kalevipoja " peale pole ju keegi solvunud ! Seal olid ju mingid hoopis lollakamad varjadid (poolvenelased jne) .Need olid solvavad
andra 5. aprill 2015 23:10
Elades Soomes ei ole ma kordagi kuulnud halvustavat nime venelaste kohta kuigi seda eemalehoidmist on märgata....Neid hoitakse ja isegi kardetakse...ei saa aru on see poliitilisest kultuurist või pigem kartusest.Vene keelele taheti isegi rohelist teed anda ühes Soome regioonis.....Samas on nad võimelised eestlasi solvama kui artikleid lugeda....
5. aprill 2015 22:50
Ma tean ainult ühte punti riigikogus, keda ei huvita roosalilla pol-kor, loodan et nad löövad selle ropu solvumiskultuuri minema
K. 5. aprill 2015 22:47
25aastat Soomes elanuna ei taha ma kuulda sellisest odavast ja halvustavast suhtumisest ehk nende viimaseaegsete pagulaste latt on madalam, minul ei ole.

Vartti Ryssa ! 5. aprill 2015 22:15
Õhtuleht on rohkem kui pool-rüssa.Veerandiga on sellisele ajalehele kindlalt solvamine.Huvitav kas Soome ajaleht sellepärast vabandaski !!
Bw 5. aprill 2015 21:58
av 5. aprill 2015 21:55