Maarius SuvisteFoto: Tairo Lutter
Maarius Suviste, ajakirjanik 5. aprill 2015 20:39
Neil päevil hakati jagama 15kiloseid Euroopa toiduabipakke. Sel kevadel saab seda umbes 20 000 Eesti inimest.

Kui varem oli abisaajate ring laiem, siis nüüd on konkreetsemalt piiritletud. Ja see on mõistagi arusaamatusi toonud: miks ei saa praegu kõik abivajajad toiduabi, vaid üksnes need, kellele anti tänavu jaanuaris-veebruaris toimetulekutoetust. Olgu öeldud, et toidupakke saavad needki, kelle sissetulek pärast eluasemekulude mahaarvamist ei ületa kehtestatud toimetulekupiiri rohkem kui 15 protsenti ning kodutute öömajades viibivad elukohata inimesed.

Inimeste mure on mõistetav, et kõik soovijad abi ei saa. Eriti just need, kes on nii-öelda piiri peal ja langevad nimekirjast napilt välja. See aga ei tähenda ju, et neil läheb hästi ja et neil abi vaja pole.

Ühe toiduabikomplekti saanud pere sõnul peaks Euroopa konteksti arvestades toiduabi saama kõik Eesti töötud, palgavaesed ja pensionärid, ots-otsaga kokkutulevatest lastega peredest rääkimata. Ühtlasi tõstatas Toosama pere küsimuse: mine tea, võib-olla on uue korra põhjus osati ka selles, et Euroopale näidata – vaadake, kui hästi meil läheb, ainult 20 000 inimest vajab toiduabi, mitte rohkem?

Poole aasta pärast antakse taas abi. Näis, kui palju siis pakke vaja on.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

Alar1-le 7. aprill 2015 09:51
"tarkpea", kuskohast sa tead, et keegi neid pakke ei vaja, kui ise oled miljonär, siis ei tähenda, et teisedki on. Oli ju uudis, et Eestist teatati, et abi ei vaja. Puhas pakasuhha, et näidata siinset rahvast rikkamana ja endale tunnustust teenida. Tahaksin teada, kuidas need ärplejad miinimumiga toime tuleksid. PS soovitan Alar1-l vahel ka oma aju kasutada.
6. aprill 2015 23:10
Noh,selliseid on ainult üksikud ja kes üldse ostab nende käest. Olen kuulnud,et just lastega pered ei taha kaerahelbeid ja teisigi kuivaineid,mida liiga palju antakse.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS