Eesti uudised

Ametiühingud soovivad taastada esimeste haiguspäevade hüvitise (28)

LISA KOMMENTAAR

MARI 5. aprill 2015 15:53
olen keskastme juht ja tean ,et kui haiguspäevi maksustati esimeesest päevast ,siis oli pidevalt väga palju töötajaid haiguslehel, ja kellega sa siis tööd teed ,me kõik teame kui kergesti tänapäeval arstid annavad haiguslehti ja kui lihtsalt saab invalidsusgruppi eriti vene rahvusest töötajad,kuna osa arste teatud tasu eest kirjutavad haigusloo " romaani " valmis ja siis saadavad selle arstliku
komisjoonile, see asi väljus kontrooli alt ,siis kui patsient ei pidanud enam ise minema arstliku komisjoni ette
5. aprill 2015 14:41
Mõte on muidugi hea , et esimesest päevast tasustatakse haiguspäevi aga miks seda peab tegema ettevõtte kes niigi igakuu maksab 33 protsenti riigile makse töötaja eest. Milleks siis haigekassa üldse on, makse tahavad aga haiguspäevi hüvitada ei taha.See peaks olema ikkagi haigekassa teema mitte koorima ettevõtteid.
beg 5. aprill 2015 08:40
Eestis pole ametühingud.
tom 5. aprill 2015 07:09
no ei saa ju sedasi,,siis kaob ju erakonnale toetus!
ÕL, va pugeja, 4. aprill 2015 19:18
ei kavatsegi rahva tahte poolseid kommentaare avaldada! Kõik see mees mäele!
R. 4. aprill 2015 17:33
ehee 4. aprill 2015 16:16
ei see on inspireeritud invaliidide tööturule suundumisest, istugu kodus ilma palgata haiguslehel, muidu nakatavad teisi. Tööandja korjab toetused.
njh 4. aprill 2015 16:13
aü on ammu töötajatele selja keeranud, madalapalgalised ei ole nagunii aü liikmed ega midagi, nende peale võib rahus lasta nii palju kui torust tuleb. Ilus jutt ja sisuks on ikkagi töötajatele ärategemine, kellegi kolmanda hüvanguks, ....

Eesti 4. aprill 2015 15:52
ametiyhingud on sama seadusetegijate käpa all ja neil pole mingit sönaöigust kahjuks ja nende jutt on ainult näitamaks ,et eestis on ka a/y olemas.
Elbil 4. aprill 2015 15:31
Kui uks jobust minister utles kunagi, et tal on head suhted-mälestused eesti meditsiiniga....aga see jobu on oma 30-aastane......., ta raisk ei teagi mis haigus on......! Pane kott pähe ja mine siis arsti manu, et sa oma tuntusega väljaspool järjekorda ette ei saaks ja kui lähed tasulisse, siis tunnista, et eestis elab 85% orjasid kel pole raha era-arstile......
personalijuht 4. aprill 2015 15:00
rahaahnusest !?, kas see on rahaahnus kui inimene saab palgapäeval 400 eurot arvele ja tal ei ole võimalik töövõimetuslehele jääda...ei, see pole rahaahnus vaid ellujäämise võimalus. Päevatasuks oleks sellel rahaahnel nii 13 eurost 70 %. Suuremat ülekohut annab ikka otsida sellest riigist...
ma ei usu 4. aprill 2015 13:52
sest see kolmik koos kaltsunukuga tahab hoopis suurendada kahekordselt tasuta haiguspäevi.
ma ei usu 4. aprill 2015 13:52
sest see kolmik koos kaltsunukuga tahab hoopis suurendada kahekordselt tasuta haiguspäevi.
ettevõtja 4. aprill 2015 13:44
See on õige,et haiguspäevad peaksid olema tasustatud esimesest päevast.Kuid samas leian,et nii töötaja ,kui ka ettevõtja maksab makse riigile,siis leian,et kogu haiguspäevade tasud peaks maksma töötajale riik.
kas ametiühingud on pöördumas töötajate vastu?Selline muudatus kergendab ainult riigi kukrut ja pigistab edasi nii töötajat ,kui ettevõtjat!
Tudi 4. aprill 2015 13:30
ise oma küsimärkidega. Kui makstaks piisavalt, siis ju probleemi ei oleks. Võiks üldse tasuta elada.
Mileina 4. aprill 2015 13:24
Panustada???Inimesed maksavad ju makse ja see tulumaks,mida makstakse lähebki erinevatesse valdkondadesse.Kas see pole sinuarust panustamine või kuidas???Tööandjad maksavad sotsiaalmaksu iga töötaja pealt ja mitte vähe.Kas sinu arvates miiniumpalga pealt võtta tulumaksu nii suures mahus on õiglane või kuidas???Sa ka,mine tudi ennast välja.

Selleks 4. aprill 2015 13:14
et midagi saada, tuleb sellesse süsteemi ka panustada. Riik tagab hüvitise vähemalt miinimumpalgalt. Vana süsteemi puhul sai ikka kuuldud naiste juttu, et tööandja soovitas mehel võtta haiguslehe, kuna tööd anda pole. Loosungeid on kerge välja käija, kas ametiühingutel on ka mõte, mille arvelt need vahendid tuleksid. Lõppkokkuvõttes võib kogu riigieelarve toetustes maksta.
Tore 4. aprill 2015 13:03
ettepanek, aga kõik see tuleb ravikindlustuse raha ühtsest pütist, mistõttu ravi hakkab vähem saama, st ravijärjekorrad pikenevad veelgi. Inimene peab ka ise vastutama oma tervise eest. Haigena tööl käimine - nendele isikutele ei peaks üldse midagi maksma tulevikus, sest on oma tervist teadlikult kahjustanud. Rahaahnusest pannakse siis oima elu ohtu.
ints 4. aprill 2015 12:55
Nõus, kuid siis peab olema ka kontroll veendumaks, kas inimene ikka tõepoolest haige on.
aiena 4. aprill 2015 12:33
Ammu oleks aeg. Ma pole küll sinisellehel kunagi olnud aga kui haige töökaaslane tuleb tööle ja nakatab teisi.. Siis kadu on suurem. Kas seda läbirääkimist ei alustatud juba aastaid tagasi?
vetevana 4. aprill 2015 12:09
See on väga õige kui selline seadus vastu võetaks. Mina,kui olen haige siis olen haige ja kodus........raskem on,sest ravimid ja söök, üür neid peab ikka olema. Aga mind häirivad inimesed, kes tatised ja köhivad ja tööl käivad.......ei saa lubada olla kodus,kuna siis ei saa raha. Aga kui juba üks on kollektiivis tatine, siis paar päeva hiljem on juba neid 3-4 jne.Tean inimesi,kes on saanud tüsistusi tänu haigena tööl käimisel.
Väga teretulnud seaduse muudatus oleks Selleks jõudu a/ühingud
SEE OLEKS IGATI ÕIGUSTATUD! 4. aprill 2015 11:51
Praegune seadus on äärmiselt inimvaenulik ja isegi ühiskonnakahjulik ja -ohtlik. Imestama paneb, kuidas selline seadus üldse vastu võeti. Aga ka praegune pensioniseadus on äärmiselt ebaõiglane, lausa absurdne ja diskrimineeriv madalapalgaliste inimest suhtes!
Põhjus 4. aprill 2015 11:29
Kas see ettepanek on inspireeritud Saksamaal haigena tööle läinud ja mitte enam koju tagasi jõudnud lennukipiloodi juhtumist?
seadused 4. aprill 2015 11:29
ametiühingud võiksid ka arvesse võtta 7päevase lisapuhkuse,mis riik ära võttis tervist kahjustava töö eest.ülemustel on tervist kahjustav,aga lihttöölised kes puutuvad kokku raske,müra,vibratsiooniga,öötööga polegi tervist kahjustav. mõelge ametiühingud ka sellepeale,oleks väga tore.

Estlane 4. aprill 2015 11:25
ÕIGE!!!
Kurat 2 lapsega ainus töötav pereisa, palk pea keskmine aga arveid on ka ca 80% palgast kuna 2 väikelapsega enam tööle ei saa :(
Haigeks jäämist - lubada ei saa käin haigena tööl ja nakatan teisi!
Oleks ikka 100% palgast ja kohe I päevast siis oleks asjal mõte...
Seega eesti mees ei joo ennast surnuks vaid töötab ja põeb haigusi püstijalu!
Elbil 4. aprill 2015 11:17
Mida teha orjaraha-palka saavatega !? Kui kusagil kolkakulas saav ema peab toitma, olgu ta kas voi uhte last........, mis 60% maksmisest veel räägitakse......ja selle eest veel rohud ostma !!! Kui niigi tuldi, kui üldse tuldi rahadega kuidagi välja, siis kuidas nüüd 60%-ga. See emme on suremise kartuses tool kui vene viis kopikat.....
eriti nõme 4. aprill 2015 11:14
praegusel ajal kui poes kassapidaja on köhiv ja tatistav. Millega omal ajal seda seadust tehes mõeldi, sest kuskohast võtab eesti lihtinimene raha, et palgata kodus olla ja ka ravimeid osta. Pole siis imestada, et veidigi ettevõtlikumad on siit läinud ja lähevad veelgi.
4. aprill 2015 10:54
Aga käsunduslepinguga töötajad saavad hüvitist alles 9- nda haiguspäeva eest ja seda maksab juba haigekassa.