Maailm

California kohus: joogatunnid ei ohusta usuvabadust

Õhtuleht.ee, 4. aprill 2015 09:24

5 KOMMENTAARI

t
to kay/ 6. aprill 2015 18:14
Surfa veidi internetis ja leiad selle kohta hulgaliselt materjali.
See muidugi ei lähe loomulikult sinu tõekspidamistega kokku, sest muidu jääks bisness poolikuks.
o
oks/ 4. aprill 2015 23:42
Päikesetervitus on tapvalt raske harjutus eks vanemad armastavad oma lapsi ja ei salli kui ei nunnutata. Lisaks see et Ameerika on sõdiv riik ja mingi usk, millele on sõdimine võõras, ei sobi neile mitte
k
Kay/ 4. aprill 2015 23:35
Defineeri psüühikahäiret! Kas pead häireks kõike, mis erineb sinu tõekspidamistest?
4. aprill 2015 13:03
"kuigi jooga võib mõnes kontekstis olla ka religioosne, siis tolle piirkonna joogatunnid pole kuidagi seotud usu, müstika ega spirituaalsusega."
.
Kui pole seotud usuga ja müstikaga, miks siis asendada kehalise kasvatuse tund jooga tundidega? Ei erine ju mõnede joogaliikide tundides jäsemete väänamine mingil moel tavalisest kehalise kasvatuse tundidest, et peaks selle nimetuse asendama moodsa sõnaga... "jooga".
Küll aga on nii, et tasapisi püütakse paljudes kohtades noori tõepoolest viia hinduismiusku üle.
Alguses äratatakse neis huvi jooga vastu, hiljem joogafisosoofia vastu, siis tulevad käiku juba mediteerimised, mantramised ja ommitamised, selle peale aga igasuguste hinduismi jumaluste kummardamine.
Järjeste enam kohtab mediteerimistega ärakeeranud shivatajaid ja ommitajaid ning selline nähe on üpris hirmutav. Reaalsusest eemaldumine.
Uurige nende suurte "joogatajate" ja mediteerijate tausta. Nende hulgas on psüühikahäiretega "vaimseid" rohkem kui arvata võiks...
i
Imelik?/ 4. aprill 2015 11:15
"Kohtuotsuses on kirjas, et kuigi jooga võib mõnes kontekstis olla ka religioosne, siis tolle piirkonna joogatunnid pole kuidagi seotud usu, müstika ega spirituaalsusega." Miks see üldse oluline peaks olema? Kui ka on seotud usuga, siis- kristlus USA koolides on ju tavaline asi, kas tõesti on riiklikult ette nähtud, et kristlus on kohustuslik ja kõik teised religioonid keelatud- sel juhul, kuidas saa üldse rääkida mingist usuvabadusest? Kuidas saab üldse kohtusse minna süüdistusega "propageerib hinduismi ja mõjub halvasti kristlikele väärtustele", mis otsast see üldse kuritegu on??

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee