Tartu erakliinik Elite juht Andrei SõritsaFoto: Kuvatõmmis / TV3
Toimetas Kristin Aasma 3. aprill 2015 21:04
Viimasel kahel aastal on haigekassa vähendanud teenuste ostmist mitmelt eraraviasutuselt ja väikehaiglalt, mille tagajärjel on eraraviasutused lõpetanud sünnitusabi andmise.

Aasta tagasi lõpetas sünnitusabi andmise erahaigla Fertilitas, nüüd sulges sünnitusosakonna uksed Tartu erakliinik Elite, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised".

Tartu erakliinikus Elite tuli viimane beebi ilmale 19. märtsil. 

Haigla juht Andrei Sõritsa on äärmiselt nukker, sest tema sõnul vähendatakse nõnda oluliselt inimeste valikuvõimalusi. Kliinikus oli sünnitusabi tasemel ning oma raha eest sünnitajaid oli piisavalt. Paarkümmend head spetsialisti tuli kliinikus koondada.

Sõritsa sõnul lõhub riik nõnda otsustades süsteemi. "Poliitiline otsus on relv, poliitikud on meid praegu tapnud," ütles doktor Sõritsa. On naeruväärne, et Eesti riik ei toeta oma riigis sünnitamist, sõnas ta.

Sõõritsa ütles, et kliinik hakkab tegelema ainult nende sünnitusjuhtumitega, kus on plaaniline abi. 

Haigekassa avalike suhete juhi Katrin Romanenkovi sõnul algas möödunud aastal haigekassa ja eriarstiabi osutajate vahel uus viieaastane ravirahastamise lepinguperiood. Enne seda uuriti, milline on nõudlus. See, et sünnitused on langustrendis, siis polnud ka vajadust Tartu maakonnas täiendavaks ressursiks erahaigla näol. Elite on aga jätkuvalt haigekassa lepingupartner ambulatoorse günekoloogia ja viljatusravi teenuste osutamisel.