Eesti uudised

TV3 | Sõritsa: haigekassa otsus kahjustab tervishoidu (39)

LISA KOMMENTAAR

Kadri 15. aprill 2015 08:41
Meie tibu sündis 19.aprillil eelmisel aastal Eliit kliinikus.Olen tänulik , et raseduse ajal Eliit kliinikus Doktor Sõõritsa hoole all olin ja otsustasin seal ka sünnitada.
Tänan kogu sealse kliiniku toredaid inimesi selle imelise aja eest.
On kahju, et riik on võtnud paljudelt nüüd selle võimaluse.
On küsimus miks ...
Inimesel peaks olema õigus ise valida.Aga no eks paljudel ju vist hirm era suudab olla riiklikust parem ...nullime ära.
Jõudu ja jaksu Teile Doktor Sõõrits ja kogu Eliit kliiniku meeskond.
Selge 5. aprill 2015 12:41
Selge ei "toetanud " kedavaja ja nüüd imestab, et .....
Aga see.. 5. aprill 2015 00:31
... ongi ju nii, et konkreetse teenuse eest igal pool sama taks haigekassa poolt mistahes raviasutusega tegu. Sa oled valesti aru saanud, et erinevates kohtades haigekassa sama teenuse eest erinevat tasu maksab.
To:teinud head 4. aprill 2015 22:19
Mis see Sõritsasse puutub??? Tema ei pea kellegi minevikus tuhnima nagu seda sina teed. Palju edu doktorile !
seepärast ongi tavalises järjekord 4. aprill 2015 19:40
et keegi kusagil erakliinikutele maksaks. See juba aastaid nii ja äri. Küll mandlite op jne.
Suller pildil 4. aprill 2015 18:09
Miks peaks maksumaksja ja tavakodanik rikaste lõbudele peale maksma. Mida te raisad kiunute siin, et pandi kinni. Makske siis täie rauaga ja ärge inisege. Rahva raha eest kinni makstud bisnis. Riik tegi õieti. Varsti tuleb mõni rikkur ja ütleb, et makske 30 prossa tema HUMMERIST kinni.
lühidalt 4. aprill 2015 17:52
Rikaste ilusa elu maksab vaene töörahvas kinni.
els 4. aprill 2015 16:53
ja sellisel juhul eliithaigla ei saa kusida pennigi rohkem kliendi kaest- juhul kui riik maksis teenuse eest!

els 4. aprill 2015 16:47
sellisel juhul peab olema ka maksumaksja rahadel limiit peal. Eliithaiglad ei saaks naiteks sama teenuse eest riigi lt maksumaksja rahasid kusida rohkem.
Riik maksab sama raha teenuse pealt eliithaiglale, eliitarstidele kui riigi haiglale!
eliithaiglad kusivad aga tunduvalt rohkem rahasid riigi kaest sama teenuse eest!
kui riigi rahakott on vaikene...siis ei saa ulemaksmist lubada.
Kui eliithaigla tahab eksisteerida, siis eliithaigla peab ka ise ennast majandama.
Teenuste eest aga peaks riik maksama sama hinda nii riigi haiglatele kui ka eliithaiglatele.
e 4. aprill 2015 14:56
see haigekassa tuleks laiali ajada ja muud midagi olen 30 aastat maksnud aga kui läheks seda rah
jah 4. aprill 2015 14:30
aga nii võiks ju ka võtta,et laps on ka iga inimese enda vajadus ja tahe,,miks seda peaks siis rahastama?Sellisel juhul peaksid ka põllumehed toetustest suu puhtaks pühkima ja veel mõni teinegi era!Alati ei ole kõik nii üheselt võetav!
kahe otsaga asi 4. aprill 2015 13:20
Nimelt minu lapsel oli kiiresti vaja adenoidi opile saada aga järjekorrad meeletud.Sain perearstilt saatekirja ja Elite kliinikus tehti op ülejärgmisel päeval,haigekassa rahade eest.Visiiditasu vist oli 5 euri. Ei mingit kahekuulist ootamist. Oli vaja beebiga neuroloogile minna, kliinikumis järjekord jälle kaks kuud. Helistasin Tamme erakliinikusse, järgmine kolmap. sobib, küsiti. Saatekiri kaasa, visiiditasu 5 euri. No vot nii. Ja suhtumine super pluss. Rasedana vaja ikka arsti juures käia, palun väga , Annelinnas dr.Sõritsa poeg peab Elite harukliinikut. Ainult visiiditasu nagu mujalgi kuid visiidi ajad alati kohe olemas kui vaja, ei pea ukse taga mõnikord tunde, ootama nagu ülikooli kliinikumis. Teenindus jälle super.
ka sünnitanu 4. aprill 2015 12:56
Haigekassa otsus on õige ja väärt otsus. Riik ei pea pilduma raha eraettevõttesse. Kui era, siis era!
Ja haigekassa otsus ei kahjusta mitte eesti rahva tervist, vaid Sõritsa isiklikku rahakotti. Sünnitama ei pea erakliinikus. Meil on suurepärased võimalused loodud kõigis haiglates, nii et see loll jutt sünnitamise teema ümber palun jätta.
4. aprill 2015 12:52
tegelikult on see kummaline-haigekassa rahastab erakliinikut ,samas patsient peab kõik liigutused ise kinni maksma sest haigekassa erakliiniku teenuseid ei kompenseeri.....
veteran 4. aprill 2015 12:36
Eesti haigekassa üheks salajaseks prioriteediks ongi rahva vaikne ja kisata väljasuretamine. Senini on see riigijuhtide soojal heakskiidul kulgenud igati normaalses tempos- ei ole enam kaua kannatada.
minu teada 4. aprill 2015 12:29
aitas pr. Järvesoo sel kliinikul jalad alla saada, ma vist ei eksi.

huvitav teada 4. aprill 2015 11:20
kas teistes riikides toetab ka riik eraettevõtteid. Minu arusaamist tähendab "era", et asutus peab ise hakkama saama, sama on erakoolidega. Mulle tundub, et meil on need asjad väga segamini. Miks peab eraettevõte kasumit teenima riigi abiga, siin meenub see õnge ja kala jutt, sest miskipärast eelistavad rikkad ja edukad just riigilt seda kala saada, aga vaestele visatakse õng: vaadaku ise, kuis hakkama saavad.
hmm 4. aprill 2015 10:32
No 4. aprill 2015 09:51
väga õige otsus. Erahaiglates maksavad patsiendid alati teenuse eest ise ja kui keegi otsustab erakliinikusse sünnitama minna, siis on see tema enda asi.
Säästetud rahaga võiks toetada neid naisi, kes ei saa lapsi. Sõritsa teenus on väga kallis ja abi saamine on iga üksiku juhtumi korral küsitav. Keskmist palka teeniv perekond seda lubada ei saa.
Ja raha ei saa ebaõnnestumise korral ka tagasi, nii et laenu võtta pole mõistlik. Jääb üle vaid lapsendada või elada lasteta ja toetada vanaduspäevade puhuks õdede-vendade lapsi.
No 4. aprill 2015 09:43
õige otsus. Sünnitada saab igal pool. Kui keegi tahab Sõritsa kliinikus oma raha eest seda teha, keegi pole vastu. Las arst sõidab ka kalli autoga. Arst on kümneid aastaid õppinud ja praktilise tegevusega õpinguid õigustanud.
Säästetud rahaga võiks haigekassa toetada neid naisi, kes Sõritsa juures käivad lapsi saamas. Teenus on väga kallis ja alati ei õnnestu. Keskmist palka teeniv perekond seda endale lubada ei saa.
Ravi ei anna iga kord ka tulemusi ja raha tagasi ei saa.
Taadu 4. aprill 2015 09:30
Vanasti sünnitati pölluservas, kes terve jäi ellu, kes ...
Ausalt öeldes, 4. aprill 2015 09:27
on ikka marutaudis SEA-KARI ...
mutt 4. aprill 2015 09:05
pärast ei tea ,kelle laps see on?
normaljok 4. aprill 2015 08:28
ega ei piilugi,aga meie rahakotti ei ole ka vaja piiluda ja sealt endale lisa vötta

eraettevõtja 4. aprill 2015 08:24
Arst võib sõita sellise autoga nagu ta soovib ja rahakott lubab. Ainult, et riik ei pea kasumlikule ärile peale maksma, mille juht saab endale lubada sellist autot.
? 4. aprill 2015 07:32
A milles arst süüdi on? Patsiendi soovides? Küsigi oma nn naise käest miks.
HM 4. aprill 2015 07:28
Jutt oli ikkagi sellest, et riik ei doteeri tohtril enam sünnitusmaja teenust, kunstlik viljastamine on teine lugu. Kui ikka tegemist on ERAkliinikuga, siis on see tohtri poolt jube silmakirjalik võtta raha ka riigilt lisaks. Aga see on meie riigis vohav arusaam, meil on kapitalism aga riik peaks ikka veel raha lisaks viskama,
arvaja 4. aprill 2015 04:58
miks ei vo'iks arst Bentleyga sõita?
tartlanna 4. aprill 2015 00:08
Väga õige, tark ja arukas otsus. Haigekassa ei pea rikkurite, ärikate kliinikuid üleval pidama. ajagu oma pisnessi selle raha eest, mis nad oma klientidelt saavad. Või ülekohut, ei ole siin mingit ülekohut.
Teinud head! 3. aprill 2015 23:58
mina tean naist, kes loobus beebist ja tegi aborti, sedt karjäär pangas oli pooleli!Hiljem aitas Soritsa last teha!Miks loomulikul teel beebi pidi surema?Loodusseaduse vastu elamine!
Naine Tartust 3. aprill 2015 23:42
Sõritsa on väga hea inimene ja hea arst ning on paljusid aidanud ja teinud palju head. Au talle ja edu elus eneses.
oks 3. aprill 2015 23:20
Kas sünnitusmaju vaja ongi,
sünnitagu kodus nagu muistegi. venemaa sulges ka medasutusi. ega eesti või maha jääda

kaasteeline 3. aprill 2015 23:05
imestab samuti - oma raha eest soovijaid on, teenindagu siis neid? Või peab neid eliit-sünnitajaid riigi arvelt veel doteerima?
No thanks - see pole liberaalkapitalismi viljelevale riigile kohe kuidagi kohane - ja paradoksaalselt ka riigikapitalismi viljelevale riigile (EV viskleb nende kahe variandi vahel).
Aga kui ausalt - kahju on missioonitundelise ja lugupeetava aarsti elutöö nurjumisest, kuigi ratsionaalselt saab põhjustest aru küll...
Kardetavasti võetakse peagi üle ka see katseklaasi-beebindus - küll seal trü kliinikumis juba keegi "onupoeg" kalkuleerib-lobbeerib.
Teeline 3. aprill 2015 22:57
--- Kliinikus oli sünnitusabi tasemel ning oma RAHA eest sünnitajaid oli piisavalt...
Milleks siis haigekassa.
Jätke Sõritsa rahule 3. aprill 2015 22:29
See mees on teinud nii palju head neile,kes pole saanud lapsi. Olen üks neist kes on talle väga ,väga tänulik. Ta teeb väga vajalikku tööd ja pole teie asi siin tema rahakotti piiluda!!!!
Üldised tendntsid 3. aprill 2015 22:20
Eks need on kärpimised on järjekordsed reformid.
Tundub ka sedaviisi, et seal haigekassas ei ole spetsialiste vaid on ärikad, nagu Elronis. Sellest ka jamad.
Kaupmees 3. aprill 2015 22:19
Ma kahjuks ei oma teadmisi hindamaks dr. Sõritsa väiteid. Meenus siiski hea sõbra meenutus. Üsna veel hiljuti toimunud pidulikul üritusel, väiksemas ringis, söögilauas kurtis dr. Sõõritsa umbes sama. Haigekassa teeb tema kliiniku teenuste osutamisel tohutult liiga. Kõigile tundus samuti. Ka sõbrale. Kuni oli tunnistajaks, kus varem lahkujana sõitis dr. Sõritsa peolt minema oma tuliuue Bentley limusiiniga.....
murr 3. aprill 2015 22:18
miks peaks haigekassa toetama rikkurite erakliinikuid.pidagu oma kliinikuid üleval selle rahaga mis nad patsientidelt korjavad.Eraettevõtjatele,Fie-dele ei maksa riik midagi, vaid nõuab ainult maksusid
ehhehh 3. aprill 2015 22:00
haigekassa otsus kahjustab ainult sõritsa rahakotti, ei muud.