Maailm

Reuters: Kreeka esindajad teatasid, et riigil saab raha järgmisel nädalal otsa (30)

Toimetas Kristin Aasma, 3. aprill 2015 18:42
Kreeka pensionäride protestimarss Ateenas tööministeeriumi ees 1. aprillil 2015. Pensionärid nõudsid, et neile makstaks enne ülestõusmispühi 13. pensioni.Foto: Sipa / Scanpix
Kreeka on Reutersi andmetel teatanud võlausaldajatele, et riigil saab järgmise nädala neljapäeval ehk 9. aprillil raha otsa.

Väidetavalt olid Kreeka esindajad esitanud sellekohaseid avaldusi kolmapäeval aset leidnud eurotsooni rahandusministeeriumide telefonikonverentsil, kus arutati, kui kaugel on Kreeka praeguseks jõudnud reformidega, mis on omakorda eelduseks järgmise finantsabi saamiseks, vahendas ERRi uudisteprotaal Reutersit.

Kreeka rahandusministeerium aga lükkas pressiteatega Reutersi "anonüümse allika informatsiooni" kategooriliselt tagasi.

Reutersi esitatud info sarnaneb Kreeka siseministri Nikos Voutsise kolmapäeval öeldud sõnadele, mille kohaselt peab Ateena praegu valima, kas maksta 9. aprillil Rahvusvahelisele Valuutafondile (IMF) tagasi 450 miljonit eurot või maksta välja palgad ja pensionid. Ministri sõnul on valitsus otsustanud viimase variandi kasuks, kuid valitsuse pressiesindaja teatas kohe pärast ministri avaldust, et Kreeka IMFile raha tagasi maksmata ei jäta.

Samal teemal

23.03.2015
Kreekal jätkub raha aprilli esimese nädalani
12.03.2015
Kreeka nõuab Saksamaalt sõjakahjude eest 332 miljardit

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee