KERGEM VIIS: Akna puruks löömine on alati olnud üks populaarsemaid viise, kuidas kodu tühjaks teha. Siiski eelistatakse seda teha ainult juhul, kui müra tõenäoliselt tähelepanu ei tõmba.Foto: Politsei
Mattias Tammet 6. aprill 2015 07:00
Prostituudid jootsid korteriperemehe täis, aitasid sõbra korterisse ja lahkusid peaaegu 17 000eurose noosiga. Ebatavaline, kuid mitte ennekuulmatu juhtum, tõdeb politsei.

Prostituudid jootsid korteriperemehe täis, aitasid sõbra korterisse ja lahkusid peaaegu 17 000eurose noosiga. Ebatavaline, kuid mitte ennekuulmatu juhtum, tõdeb politsei. 

Kolmapäeval mõisteti Harju maakohtus süüdi kolmeliikmeline seltskond, kes tegi tühjaks korteri, kus parasjagu magas kolm inimest. 2012. aasta 28. jaanuari esimestel tundidel oli 44aastane korteriperemees – kohtudokumentides on tema nimeks «A» – koos 26aastase poja «C» ning poja elukaaslasega «B» Tallinna kesklinnas nädalalõppu tähistamas. «C» ja «B» läksid mingil hetkel koju, ent «A» jäi neist linna maha.

Varsti kohtus «A» Jelena ja Larissaga, kes nõustusid küll temaga koju tulema, kuid küsisid kumbki selle eest 100 eurot. «A» juurde jõudnuna joodi kolmekesi edasi, «C» ja «B» magasid kõrvaltoas.

«A» maksis mõlemale külalisele 100 eurot ja jäi pärast seda magama. Jelena ja Larissa lubasid ise koju minna. Kuid ei läinud nad kuhugi. Jelena ja Larissa hakkasid korteris olnud väärt asju kilekotti toppima. Kaks sülearvutit. Neli telefoni. Sületäis parfüüme.

Ühtlasi kutsus Larissa varsti kohale mõlema tuttava Timofei, kes aitas naistel korterist asju oma autoga ära vedada.

Hommikul avastasid korterielanikud, et muu hulgas olid kadunud võtmekimbud – sealhulgas korteriperemehe Mercedese võtmed – ning kotid, rahakotid, päikeseprillid.

Vargad pidasid vajalikuks kaasa võtta isegi püksid ja triiksärgi. Üheskoos varastatud kraamiga sõideti kokkuostja juurde, kuid naised jätsid osa asjadest endale. Kui seltskond kinni võeti, said omanikud sestap osa asju taas kätte.

Kõige kallimad esemed – ehted – jäid kadunuks. Vargad ei püüdnudki eriti ettevaatlikud olla: asitõenditena kasutati näiteks hulka sõrmejälgedega joogiklaase ning isegi kausitäit melonikoori pättide DNAga.

Edasi lugemiseks: