Madis Müür.Foto: STANISLAV MOSHKOV
Toimetas Henry Rull 2. aprill 2015 14:57
Turniiripokkeris enimteeninud eestlane Madis Müür avas Eesti esimese turniiripokkeri akadeemia, mis lubab elukutseliste käe all vaid loetud kuudega koolitada motiveeritud algajatest elukutselised mängijad.

Turnapro nime kandvas vastloodud pokkeriakadeemias õpetavad algajaid Eesti uue generatsiooni tipud, edukad elukutselised turniirimängijad ehk rahvakeeli turnaprod, kes on viie peale teeninud live pokkeriturniiridel auhinnarahadena kokku üle miljoni ja netipokkeris lisaks üle kolme miljoni euro.

"Me koolitame neid, kelle soov on saada elukutseliseks pokkerimängijaks ja kes on valmis selle nimel Eesti pokkeritippude käe all tublisti pingutama," märkis pokkeriakadeemia rajaja Madis Müür, kelle sõnul pole pokkerimäng ametina kindlasti mingi meelakkumine.

"Ligi kaks kolmandikku senistest pilootprojektis osalenud õpilastest on jõudnud vaid kolme-nelja kuuga keskmiselt 1500-eurose kuusissetulekuni," selgitas Müür ja lisas, et edasine arengutempo sõltub paljuski konkreetsest õpilasest. Ta rõhutas, et akadeemiaga liitumiseks ei ole vaja varasemaid põhjalikke teadmisi pokkerist ega omapoolset algkapitali – piisab arvutist, sest õppetöö käib üle interneti, nagu ka valdav osa reaalsest pokkerimängust, võimaldades alaga tegeleda mis tahes Eesti paigas.

"Pokker on pidevalt arenev mäng, mida ei ole võimalik kunagi täielikult omandada, mistõttu on Turnapro akadeemia üles ehitatud pidevale enesetäiendamisele ja uute tasemete vallutamisele," kirjeldas Müür, kelle kinnitusel saavad edukamad õpilased treenida ka järjest kogenumate treenerite käe all ja üha enam osa ka eduka pokkerimängija elustiilist, pääsedes näiteks kaasa meeleolukatele ühistele pokkerireisidele erinevates Euroopa paikades toimuvatele pokkerifestivalidele.

Pokkeriakadeemias on juba täna 25 mängijat, kellest enamik osalevad ka sel nädalal Tallinnas alanud pokkeri Eesti meistrivõistlustel. "Paljudele õpilastele on see esimeseks suuremaks festivaliks, seega on nende jaoks oluline eelkõige head mängu näidata ja kogemusi hankida," kirjeldas Müür Eesti meistrivõistluste eesmärke. "Edasijõudnud mängijad lähevad muidugi konkreetsemalt välja tulemuste peale ja loodan, et kamba peale võiks tiitli või isegi paar koju tuua," ütles Müür, kelle pokkeritiim tegi hiljuti Eestis toimunud pokkerifestivalil Kings of Tallinn "puhta töö", võttes neljakesi neli turniirivõitu ja teenides auhinnarahadena üle 50 000 euro.

Pokkerist kui elukutsest huvitujad saavad rohkem infot Turnapro pokkeriakadeemia kohta läbi veebilehe www.turnapro.com.