EKRE liige Martin HelmeFoto: Arno Saar
Õhtuleht / Järva Teataja / Äripäev 1. aprill 2015 21:58
EKRE aseesimees Martin Helme kavatseb teha neljapäeval riigikogu fraktsioonis ettepaneku, et nende erakonna liige Jaak Madison riigikogust taandataks, teatas Helme kolmapäeval ETV poliitilises jutusaates "Foorum" ja kirjutas hiljem Facebookis.

"Head erakonnakaaslased ja sõbrad, meie fraktsiooni liikme lähiminevikust on viimastel päevadel ilmsiks tulnud tõsiasju, mis seab löögi alla kogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna usaldusväärsuse. On vahe, kas meid rünnatakse poliitiliselt, nagu vahetult pärast valimisi, või on tegemist erakonna liikme ebaeetilise ja ebaseadusliku käitumisega," kirjutas Helme oma Facebooki kontol.

"Me ei saa juhtunule läbi sõrmede vaadata ja enesele sisendada, et see on vaid poliitiliste konkurentide ja meedia pahatahtlik rünnak," lisas ta. 

"Tõsi, Toompea on täis poliitikuid, kes on korda saatnud mitu korda tõsisemaid väär- ja kuritegusid ja tegutsevad poliitikas külma kõhuga edasi. Ent meie erakond on endale kehtestanud teised standardid. Meie erakonna poliitikud peavad olema rahvale eeskujuks. Andsime sellise lubaduse valimistel. Ainult seda hoides saame muuta Eesti poliitilist kultuuri. Asi ei ole mitte selles, et minul või kellelgi teisel oleks närvid üles öelnud ja me laseks emotsioonide pinnal meedial endale ette kirjutada midagi. Asi on selles, millise hinnangu me anname ebaeetilisele käitumisele ja kas me oma lubadust väärikalt käituda tegelikult ka täidame," jätkas Helme.

"Me ei saa endale lubada, et ühe fraktsiooniliikme küsimusi tekitav minevik seab kahtluse alla kogu partei usaldusväärsuse. Ühtlasi on see parim viis päästa pideva meediapeksu alt ka Jaak ise, kuna võime kindlad olla, et teema ei vaibu Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu liikme puhul niipea, erakonna tavaliikme puhul kaob aga üleöö päevakorrast. Sellest tulenevalt teen Jaak Madisonile ettepaneku taandada end riigikogust," sõnas Helme.

Jaak Madison kinnitas Järva Teatajale, et ei kavatse ei erakonnast ega ka riigikogust lahkuda.

Jaak Madisonil on olnud põhjust nii enne kui ka pärast riigikogu valimisi oma tegusid kaitsta ja ka kahetseda. Enne valimisi kerkis Madisoni isik skandaali seoses blogipostitusega, milles noor riigikogusse kandideeriv poliitik oli öelnud häid sõnu natsi-Saksamaa poliitika kohta. Vastse riigikogu liikmena kerkis Madisonil skandaal seoses leitud nutitelefoni müümiskatsega.

Tänane Äripäeva veebiportaal kirjutas, et Madisoni kontolt portaalis osta.ee müüdi kasutatud Opelit lubadusega aidata probleemse CO2-näidu kiuste autoga ülevaatuse läbida. Madisoni sõnul müüs autot tema konto kaudu ta lähisugulane.

Seni on EKRE oma liiget kaitsnud ning Jaak Madison ise on nimetanud ründajaid "vaenulikeks sopaloopijateks".