Krimi

Artiklit on täiendatud!

TV3 VIDEO | Politsei pidas Tartus kinni inimkaubitsejad ja neli vietnamlast (11)

Õhtuleht.ee, 1. aprill 2015, 23:38
Tartus tabati inimkaubitsemises kahtlustatavad neli inimest ning neli alaealist vietnamlast.Foto: Kuvatõmmis / TV3
Laupäeval pidas politsei Tartus kinni neli meest, keda kahtlustatakse rahvusvahelises inimkaubanduse ketis osalemises. Võrgustiku eesmärgiks on Vietnami kodanike illegaalne toimetamine Euroopa Liitu.

Samal teemal

Möödunud nädalavahetusel toodi ebaseaduslikult üle piiri kaks nais- ja kaks meessoost Vietnami kodanikku, kes toimetati Tartus Annelinnas asuvasse garaaži. Seal hoiti neid lühiajaliselt kinni eesmärgiga saata inimkaubanduse ohvrid Eestist edasi Kesk-Euroopasse, edastas Lõuna prefektuur.

Politsei vabastas garaažis kinni hoitud Vietnami kodanikud - kaks noormeest ja kaks neidu - ning pidas kinni ühe Vene Föderatsiooni ja kolm Eesti Vabariigi kodanikku vanuses 21-34 eluaastat. Mehed korraldasid ja julgestasid ebaseaduslikku piiriületust ning peitsid välismaalasi eesmärgiga anda nad üle inimkaubanduse keti järgmistele lülidele.

Vietnami kodanikel dokumente kaasas ei olnud, kuid kaks noormeest väitsid end olevat 16aastased ning tüdrukud 14- ja 15-aastased.

Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juht Meelis Saarepuu ütles, et antud isikute kinnipidamine on kaalukas samm pärssimaks Eesti muutumist riigiks, mille kaudu toimetatakse kolmandate riikide kodanikke Euroopa Liitu.

"Antud kuriteo muudab eriti raskeks fakt, et seekord olid ohvriteks ühiskonna kõige haavatavam ja abitum kiht – alaealised," rõhutas ta. "Reeglina korraldavad inimkaubandust rahvusvahelise haardega organiseerunud kuritegelikud grupid. Ka nende kinnipeetud meeste osas on politseil alust arvata, et sarnaseid kuritegusid on nad tõenäoliselt varem toime pannud ning jätkanuks nendega ka tulevikus," rääkis Saarepuu.

Menetlust juhtiva Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Aro Siinmaa sõnul rahuldas Tartu Maakohtu eeluurimiskohtunik esmaspäeval, 30. märtsil, prokuratuuri taotluse kahe isiku vahistamiseks, kellel oli kahtlustuse kohaselt välismaalaste piiriületuse korraldamisel Eesti ja Venemaa poolel juhtiv roll. Kogutud tõenditest nähtuvalt võib sama inimkaubanduse skeemi olla rakendatud ka varasemalt, kuid täpsemad üksikasjad selgitatakse välja edasise uurimise käigus.

Kriminaalmenetlust viib läbi Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee