Eesti uudised

Eesti Moskva saatkonna konsul kohtus Eston Kohveriga (5)

Toimetas Kristin Aasma, 1. aprill 2015 18:02
Eston KohverFoto: Arno Saar
Eesti Moskva saatkonna konsul kohtus täna Moskva vanglas kinni peetava kapo ametniku Eston Kohveriga, et rääkida tema olukorrast ning uurimisega seotud asjaoludest. Teada on, et Kohveri kohtumenetlus toimub Pihkvas.

Konsul kinnitas Kohverile, et tema juhtumiga tegeletakse kõigil tasanditel.

Samal teemal

5. aprillil lõppeb Eston Kohveri vahi all hoidmise tähtaeg. Kohtuistung vahi all hoidmise pikendamiseks on määratud homseks, 2. aprilliks. Eesti saatkond on teinud uurija poole pöördumise, et konsulil võimaldataks istungil osaleda, edastas Eesti Välisministeeriumi pressiosakond.

Uurija andis 27. märtsil toimunud kohtumisel Kohverile teada, et tema juhtumi toimik saadetakse edasi Pihkvasse ning kohtumenetlus toimub seal.

Konsul jätkab regulaarselt Kohveriga suhtlemist ja kohtumisi. Eesti asjasse puutuvad ametkonnad teevad kõik selleks, et Venemaal ebaseaduslikult kinni hoitav Eston Kohver vabastataks ja ta saaks naasta koju.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on Eesti kaitsepolitseiametniku Eston Kohveri röövimine Eesti Vabariigi territooriumilt FSB poolt ja seitse kuud kestnud ebaseaduslik kinnipidamine Venemaal tõsine rahvusvahelise õiguse rikkumine. "Kahetsusväärselt ei ole Venemaa poolelt sisulist arengut tegeliku lahenduse poole seni toimunud. Samuti ei paku Vene riigi poolt määratud advokaat Kohverile asjakohast kaitset ning esitab vastuolulist informatsiooni avalikkusele," lisas ta.

Välisministri sõnul on Eesti riik valmis Kohverile jätkuvalt pakkuma igakülgset abi ja toetust.

Pentus-Rosimannuse sõnul on Eesti Eston Kohveri küsimuse tõstatanud ja hoiab seda üleval nii rahvusvahelisel tasandil kui ka oma kahepoolsetes suhetes. "Eesti kavatseb hoida seda rahvusvahelist survet, kuni Eston Kohver on vabastatud ja jõudnud tagasi koju oma pere juurde," sõnas välisminister.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee