Eesti uudised

KAS SEE ON IKKA PELK JUHUS? Tulise lapsevanemaga tülli läinud judotreeneri auto langes esmalt vandaali ohvriks ja põles siis maha

ÕHTULEHE VIDEO | "Kui auto maha põleb, siis see ei ole enam naljaasi." (11)

Katrin Lust, 2. aprill 2015 07:00
Kõigepealt lõhkusid vandaalid judotreeneri auto peegli ja kõigest paar nädalat hiljem läks sama auto tuleroaks. Kas pime juhus või on sellel kõigel ka seos judovõistlustel ägestunud lapsevanema ähvardusega treener valele võistlejale aplodeerimise eest tükkideks raiuda? 

"Mulle helistas politsei ja ütles, et teie auto põleb!" mäletab judotreener ja "Tallinn Judo Cup 2015" võistluse korraldaja Rain Arukaevu 2. märtsi hilisõhtul toimunud telefonikõnet justkui oleks see olnud eile. Ta sättis just perekonnaga magama, kui sai teate, et Lasnamäel asuva kodumaja lähedale pargitud Mercedese mikrobuss põleb suure leegiga. Politsei oskas Arukaevule helistada auto numbrimärgi järgi.

"Muidugi olin ma šokis," meenutab ta. "Alles löödi sisse autopeegel. Nüüd põleb buss. Raske on kuidagi uskuda, et see on juhus. Mul ei ole varem kunagi selliseid probleeme olnud," räägib Arukaevu, kes tegeleb iga päev laste treenimisega. 

Intsident võistlusel 

Veebruaris kirjutas Õhtuleht, kuidas judovõistluse korraldaja Arukaevu langes vihase lapsevanema ründe alla, sest elas kaasa tolle poja vastasele rahvusvahelisel jõukatsumisel "Tallinn Judo Cup 2015".

Puhmi isa märkas seda, tuli talle vastasele aplodeerimise pärast kallale ning lubas ta tükkideks raiuda. Judo liit arutas juhtunut ning Arukaevu lootis, et intsident laheneb ja ununeb.

Paar päeva hiljem lõi keegi katki aga tema autopeegli. Siis kutsus Arukaevu kohale politsei, kuid vandaale pole tänaseni leitud. Arukaevu ei osanud toona kedagi süüdistada, sest tal puudusid konkreetsed tõendid, kas autopeegli lõhkumine oli seotud judovõistlusel toimunud rünnakuga või mitte.

"Muidugi ei saa ma öelda, kas selle juhtumi taga on samad inimesed, aga tunnen end ebamugavalt," märkis ta toona.

Paar nädalat hiljem põles aga maha terve tema auto.

Kui Arukaevu jõudis politsei kõne peale õue, olid tuletõrjujad leegid juba kustutanud. Auto küljeklaas ja esiklaas olid sulanud, auto sisutus täielikult hävinud.

Tuletõrjujad olid koos politseiga kohal ning Arukaevule selgitati, et tuli sai ilmselt alguse juhi istme alt ja nii süttis kogu auto. Arukaevul on aga seda raske uskuda. 

Süütamist ei olnud 

"Esiteks, miks oleks pidanud auto lihtsalt niisama süttima. Teiseks auto istmetelt oli näha, et tuli oli levinud triipudena," viitab ta justkui istmele valatud kütuse jälgedele.

Arukaevu ei taha ega saa kedagi süüdistada, kuid tõdeb, et juhtum oli nii talle kui tema perele väga ebameeldiv.

Tulekahju eksperdid selgitasid, et 2. märtsil Punasel tänaval toimunud autopõlengu puhul ei ole siiski alust arvata, et see oli süütamine, mistõttu ei algatatud ka kriminaalmenetlust.

"Päästetöötajate hinnangul sai tuli alguse juhi koha all olevast akust ja levis sealt salongi edasi, pärast mida purunesid ka aknad. Ekspertiis selgitas, et süütamise jäljed puudusid," ütles Õhtulehele politsei - ja piirivalve pressiesindaja Marie Aava.

Ta lisas, et veebruaris toimunud väidetava kehalise väärkohtlemise kohta judovõistlusel laekus avaldus politseile alles märtsi alguses, mistõttu uurimine alles käib. "Tunnistajad on üle kuulatud ning praegu tegeleb politsei juhtunu täpsemate asjaolude, sh võimalike kahtlustatavate väljaselgitamisega," ütles Aava.

"Miks peaks mu auto niisama põlema minema? Sellega oli kõik korras. Samuti on see juhtum liialt lähedal teistele intsidentidele, mis minuga juhtusid... Mis siis järgmisena..." laiutab ta käsi, sest auto süttimine ja selle täielik mahakandmine ei ole enam küljepeegli kallal vandaalitsemine.

Arukaevu ütleb, et vandaale ta ei karda, vaid tunneb pigem ebameeldivust selle pärast, mida peab kogema tema pere. "Kui auto on maha põlenud, siis see ei ole enam naljaasi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee