Malluka beebiblogi

Malluka beebiblogi: kuidas see kellakeeramine lastele mõjub? (6)

Mariann Kaasik, 7. aprill 2015, 10:33
 Mariann Kaasik
Kooli ajal oli see kellakeeramine ikka tõeline piin või lõbu - olenevalt siis sellest, mis poole seda va kella keerati. Kui sai kauem magada, siis oli küll halleluuja ja pidupäev. Kui vähem, siis natukene omakeskis virisesime, aga ma ei mäleta küll, et organism kuidagi kaua sellega harjunud oleks.

Nüüd, vanemana, ei mõjuta see kella keeramine kohe teps mitte. Enamik aparaate muudavad oma kella ise ja muidu nagu ei panekski tähele, et seda kella keeratakse parasjagu. Kui ei oleks ühte "väikest" vihjet sellele...

Minu õnn ja rõõm on nüüd avastada, et nii oktoobris kui ka praegu, kui kella keerati, on Mari unerežiim nii metsas, kui üldse midagi metsas olla saaks. Ta võib vabalt jääda ööunne kell kaheksa ja siis terve öö läbi voodis ringi aeleda.

Kui enne oli kenasti päevaune aeg paigas, siis viimased paar päeva võib sellest ainult und näha. Lõunauni tuleb siis, kui jumal juhatab ja mu heatujulisest lapsest on järel ainult hägune mälestus.

Iga asi ajab vaese Marikese kurjaks. Näiteks see, et ei tohi laua peale ronida, see, et ei saa KOHE mandariini, mida alles kooritakse. See, kui tahetakse teda sülle võtta ja see, kui parasjagu sekundipealt ei saa teda sülle võtta.

Eriti ratsionaalsed on need hetked, kui ta tuleb, käed minu poole sirutatuna minu poole ja siis kui ta sülle võtan, hakkab ta rabelema ja röökima, nagu sülle tulemine oleks viimane asi, mida ta siin ilmas teha tahaks.

Esiti ei saanudki ma aru, et millest säärane käitumine tuli. Ajasin seda äsjapõetud haiguse kaela, kuid olukord läheb aina hullemaks ja mulle tundub, et siin on ikka see va kella keeramise kuri käsi mängus.

Aga no kaua võib? Kaua saab selline asi väikse lapse "sisemise kella" nii paigast ära lüüa, et tuju kohe mitu päeva kehv on? Või on kellelgi muid ideid, miks võib ühe mummukese tuju ühel päeval nii kardinaalselt ära minna ja lihtsalt jäädagi kadunuks?

Kas teid või teie lapsi see kella keeramine mõjutas? Ja veel huvitavam küsimus, miks seda üldse keeratakse? Oo miks?!

Samal teemal

25. märts 2017, 14:35
ÜLEMINEK SUVEAJALE: Neli  soovitust, mis aitavad kella keeramisega toime tulla
30. oktoober 2016, 10:00
TEADLASED: Sügisene kellakeeramine suurendab meeste infarktiriski
25. aprill 2015, 11:54
Malluka beebiblogi: head emad ostavad lastele auto ja korteri?
13. aprill 2015, 13:14
Malluka beebiblogi: poolteist aastat armastust

6 KOMMENTAARI

ü
üsna 8. aprill 2015, 14:23
segane jutt, et lihtsalt millestki kirjutada.Kas laps jonnib kui mandariini kohe ei saa, ei ole küll kuidagi kellakeeramisega seotud.
Väikelast, ...
(loe edasi)
m
Miks... 8. aprill 2015, 12:45
Nagu jutust aru saada, siis see laps on alles väga väike, kodune. Emme samuti, kodune. Huvitav miks oli siis vaja lapse bioloogilist kella segi keerat...
(loe edasi)
Loe kõiki (6)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee