Kooli ajal oli see kellakeeramine ikka tõeline piin või lõbu - olenevalt siis sellest, mis poole seda va kella keerati. Kui sai kauem magada, siis oli küll halleluuja ja pidupäev. Kui vähem, siis natukene omakeskis virisesime, aga ma ei mäleta küll, et organism kuidagi kaua sellega harjunud oleks.

Nüüd, vanemana, ei mõjuta see kella keeramine kohe teps mitte. Enamik aparaate muudavad oma kella ise ja muidu nagu ei panekski tähele, et seda kella keeratakse parasjagu. Kui ei oleks ühte "väikest" vihjet sellele...

Minu õnn ja rõõm on nüüd avastada, et nii oktoobris kui ka praegu, kui kella keerati, on Mari unerežiim nii metsas, kui üldse midagi metsas olla saaks. Ta võib vabalt jääda ööunne kell kaheksa ja siis terve öö läbi voodis ringi aeleda.

Kui enne oli kenasti päevaune aeg paigas, siis viimased paar päeva võib sellest ainult und näha. Lõunauni tuleb siis, kui jumal juhatab ja mu heatujulisest lapsest on järel ainult hägune mälestus.

Iga asi ajab vaese Marikese kurjaks. Näiteks see, et ei tohi laua peale ronida, see, et ei saa KOHE mandariini, mida alles kooritakse. See, kui tahetakse teda sülle võtta ja see, kui parasjagu sekundipealt ei saa teda sülle võtta.

Eriti ratsionaalsed on need hetked, kui ta tuleb, käed minu poole sirutatuna minu poole ja siis kui ta sülle võtan, hakkab ta rabelema ja röökima, nagu sülle tulemine oleks viimane asi, mida ta siin ilmas teha tahaks.

Esiti ei saanudki ma aru, et millest säärane käitumine tuli. Ajasin seda äsjapõetud haiguse kaela, kuid olukord läheb aina hullemaks ja mulle tundub, et siin on ikka see va kella keeramise kuri käsi mängus.

Aga no kaua võib? Kaua saab selline asi väikse lapse "sisemise kella" nii paigast ära lüüa, et tuju kohe mitu päeva kehv on? Või on kellelgi muid ideid, miks võib ühe mummukese tuju ühel päeval nii kardinaalselt ära minna ja lihtsalt jäädagi kadunuks?

Kas teid või teie lapsi see kella keeramine mõjutas? Ja veel huvitavam küsimus, miks seda üldse keeratakse? Oo miks?!

Jaga artiklit

6 kommentaari

Ü
üsna  /   14:23, 8. apr 2015
segane jutt, et lihtsalt millestki kirjutada.Kas laps jonnib kui mandariini kohe ei saa, ei ole küll kuidagi kellakeeramisega seotud.
Väikelast, kes on kodune, ei tohiks kell küll segada, pigem on see emme probleem, laps magab ikka oma aja ja sööb lui kõht tühi. Emme peab oma päevakava ikka selle järgi sättima, laps peaks ju siis hommikul kauem magama .
M
Miks...  /   12:45, 8. apr 2015
Nagu jutust aru saada, siis see laps on alles väga väike, kodune. Emme samuti, kodune. Huvitav miks oli siis vaja lapse bioloogilist kella segi keerata? Miks ei võiks laps magada, süüa jne kõike jätkuvalt oma bioloogilise kella järgi. Miks emme ei võinud seinal tiksuva kella järgi oma ajakava muuta? Nii kodurahu kui lapse närvikava oleks jäänud rikkumatta.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis