Eesti uudised

Kes ja mille alusel otsustab ravimatult haige inimese elu ja surma üle?

LOOTUSETULT HAIGEKS TUNNISTATUD MEES: "Ma ei tea, miks minu puhul just selline otsus tehti."

Kristiina Tilk, 1. aprill 2015 07:00

69 KOMMENTAARI

k
Kodanik / 6. aprill 2015 17:26
Ka tavaline söögisooda pidavat hea olema sellel puhul
s
sss/ 3. aprill 2015 18:11
Pole keegi otsustaja kas ravides saab inimene terveks või ei. Kui inimese palgast on sots maks tasutud siis peab ka haigekassa rahadest saama ta oma ravi. Rahvusel pole siin mingit tähtsust.
k
ka tige ja ebaõiglane/ 3. aprill 2015 10:18
Pere, kus kaks rasket vähijuhtumit... miks sõdida loodusliku valikuga, kui inimkonda väljasuremine ei ähvarda? Miks iga inimene arvab, et just tema on asendamatu? Me kõik oleme pisikesed osad ühest tervikust ja just selle terviku kvaliteet ja heaolu on tähtsaimad.
t
Taff/ 3. aprill 2015 00:32
Kes Alarit teab võiks talle edastada info et hakkaks otsima internetist alternatiivmeditsiini kohta, nimelt pidi ravima nahavähki ja muid haiguseid üliedukalt kanepiõli-ekstrakt. Olenevalt kindlasti tema haiguse raskusest ja tasemest. Kunagi oli siin juttu ühest Eesti naisest kes sama ravi proovis aga kuna haigus oli liialt kaugele arenenud enne kui ta alternatiivmeditsiinini jõudis siis läks ta siiski meie seast.
Ja see ei ole mingi jura mida ma siin räägin see on päris õige jutt ja olen ise selle kohta uurinud ja toimib..
e
ei ole tige/ 2. aprill 2015 18:29
Vaata peeglisse ja küsi endalt, kas ka sina pole tige.
m
Magnus/ 2. aprill 2015 17:41
Eestis kõik sõltub rahakoti paksusest! Kui on lihtinimene - siis jah LOOTUST POLE!
p
palju tigedaid ja ebaiõiglaseid arvustajaid/ 2. aprill 2015 16:17
Loen ja kurvastan. Kust see kurjus? Kas vaesus on juba nii suureks läinud, et hinge ära kuivatatud? Riik ei hooli, riik ei taha hoolida, riik ei ravi? Riik ei jaksa ravida sinu vana isa?! Aga milleks sa ise oled? Riik ei maksa kinni ravimeid, millel puudub tõenduspõhine toime!? No see on ju loogiline! Riik küsib arstide (spetsialistide) arvamust. Kui ei ole tõhus või on eksperimentaalne, siis ei saa rahva raha selleks kulutada. Muidugi , surra on ebameeldiv, eriti kui vanus on selline. Aga kas surm on kunagi arvestanud meie tahtega? Elu on selline, meeldib see meile või mitte! Surmast ei ole veel keegi pääsenud, või teab keegi mõnda?
v
vastutustundetu riik meil/ 2. aprill 2015 14:52
Otsi saatusekaaslased ja kaevake Eesti riik kohtusse! Kui kodanikelt kogutud makse pl eosatud edasi kindlustada ja kasvama panna selliseid hiiglaslikke rahavoogusid mis haigekassale maksudest aina regulaarselt laekuvad ja sealt võetakse protsenditulu teenimata niisama jagamiseks siis pole ime, et ei jätku. Ja selline ametnike otsus tuleb nõuda kirjalikult ja sellega nii õiguskantsleri kui kohtu poole pöörduda. Samuti tuleb nõuda TEIST ARVAMUST antud diagnoosile ja ravile.

e
evita/ 2. aprill 2015 09:05
Mis kuradi ravim see nii kallis?Ja kes ytleb,et see kindlasti aitab?Otsi parem möni tark sensitiiv ,ehk on rohkem kasu.Jah,kui möistus oleks läinud pikali oleks -mötleks keegi ehk eutanaasiale,aga siin kohe pealt näha normaalne mees.....
r
Rõigas/ 1. aprill 2015 23:35
Kiisud, kutsud naudivad meil elu varjupaigas söök, rohud, opid, kiibid tasuta--tahaks ka üks neljajalgne karvane olla. Kindlalt viie viimase seas edasi!
j
jah mida teha kui.............../ 1. aprill 2015 20:17
kärblane varblane kirjutab akti et töömees ei tea isegi mida räägib aga seadmed endiselt ohtlikud.
g
gans g lebed/ 1. aprill 2015 19:49
Mõeldud on kommentaari 18.16.
Aga äkki tsenseerivad kommentaare venelased, kes ei saa kommentaaride sisust täpselt aru? Eksperssgrupis tavaline lugu. :)))
g
gans g lebed/ 1. aprill 2015 19:46
Süütute inimeste tapmisele õhutav kommentaar on ekspressgrupis täiesti lubatav.
n
nh/ 1. aprill 2015 19:45
positiivne on see, et lootusetult haigeks pole tunnistatud ja ravim on olemas- no sellises olukorras, kui riik ei aita, tuleb alternatiivne variant otsida- soovitaks inimohvriteta, aga kui elu ikka kallis on ja paranemist on loota, siis ei maksaks küll risti ette lüüa! Miks peakski, kui riik sind ei aita, kui võimalus on! Alusta sellest, kui palju oled haigekassale maksnud ja palju kulutanud enne diagnoosi saamist!
s
sss/ 1. aprill 2015 18:16
Mees võtku kärbik kaasa haigekassasse kus selline otsus tehti, kaotada pole ju midagi(ametnikud ju teavad et tal elupäevi suurt pole). Järgmised otsustajad mõtlevad rohkem.
s
sss/ 1. aprill 2015 18:07
milleks siis üldse maksta sots maksu kui vajadusel ravi ei saa? Meie meedikud ravile garntiid ei anna kunagi, seega ei saa nad ka väita kas inimene peale ravi elab aasta kaks või kümme. Haigekassa otsustajad on ise parasiidid raviteenuste arvel. Kahjuks ükski seadus ei luba sotsmaksust loobumist, see on kohustuslik aga ravi saamine enam mitte.

m
Mummi/ 1. aprill 2015 16:54
Huvitav, suure tugeva ja parimas eas mehele haigekassas raha ei ole, aga narkomaanide jaoks on raha küll.Häbi peaks olema, see inimene onju ka terve elu sots makse maksnud.
r
realist/ 1. aprill 2015 16:14
Reaalselt - kui surm päris ligi on juba ja tunned selle hingust kuklas, siis reeglina tuleb selline elutahe ja keegi ei taha surra. Miks on nii palju ebaõnnestunud enesetappe? Just seepärast, et viimasel hetkel hakkab inimene ise vastu võitlema. Tekib elutahe.
Miks sa tahad teistele jätta sinu elu võtmise koormat? See jälg jääb vaimsel tasandil inimesele külge. Ise ei taha vastutust võtta (pole võimeline) ja siis lükkaks aga kellegi teise kaela.
Võta siin mõne aasta tagune artikkel ka ühest ravimatult haigest, kes kirus, et eutanaasiat ei lubata. Mõni aeg hiljem tuli uus lugu, et inimene ei tahagi surra ikka. Tahab elada.
Eutanaasiat nõudvatest kommentaatoritest ehk max 5% vajaks või reaalselt teeks seda. Ülejäänud lihtsalt kisendavad. Sageli ei saa arugi, mis selle sisu tegelikult on.
j
JUSS/ 1. aprill 2015 15:44
Kui ei jagu raha, siis teie, valitud rahvaesindajad, lõpetage oma piibellik valevagadus ja seadustage Eestis vähemalt eutanaasia. Et rasked ja lootusetud haiged, kes loetakse hirmkalli ravi jaoks liialt väärtusetuteks, ei peaks teie hea euromaine nimel asjatult ja lootusetult kannatama.
M
???/ 1. aprill 2015 15:41
Meie ühiskond on muidugi vaene, 160 tuhat eurot? Kellel selline raha tagataskust võtta? Mõni rikkur ehk. Või kelle puhul haigekassa loeb sellise kulutuse siiski äratasuvaks, tema elu nii kõrge hinnaga lunastamist piisavalt väärtuslikuks? Ilmselt vaid väga tähtsate tegelinskite puhul. Mingid suured poliitikud või persoonid, nagu näiteks ka president või esileedi. Aga mida on loota mõnel niinimetatud "teise eesti" väheväärtuslikul esindajal? Ilmelt vaid sinepiplaastrit ja ibuprofeeni.
m
Margus/ 1. aprill 2015 14:39
Ma saan Sinu tragöödiast aru. Aga, ma ei usu et Eesti arstid kedagi niisama kõrvale viskavad, kuigi saaksid aidata. Ma kaotasin ka oma ema raske haiguse tagajärjel, ta oli vaid 53 aastane. Aga ma ei süüdista arste selles, nemad tegid küll kõik, ja isegi juba lootusetus seisus. Oma kommentaaris mainisin lihtsalt seda, et on olukordi, kus ravi muutub ebamõistlikult kalliks ja selle kalli ravi rakendamine sisuliselt ei päästaks inimelu, vaid pikendaks seda mõne kuu võrra. Ja siis on loogiline, et inimesed kellele ära öeldakse, tunnevad et nendega on ebaõiglaselt käitutud. Samad olukorrad on ka Soomes. Alles hiljuti korjas Soome rahvas ühe lapse ülikalli operatsiooni jaoks raha, kuna riiklik tervishoid keeldus seda oppi finantseerimast täies mahus.. Ja eks see Haigekassa raha ole ju ka meie kõigi, minu ja Sinu ja kogu rahva raha.
Sulle soovin paranemist ja rohkem usaldust arstide vastu.
h
Haiguslood/ 1. aprill 2015 14:13
www.digilugu.ee (patsiendiportaal).Sisse logida ID-ga.Haiguslood,analüüside tulemused,retseptid.
s
Sama siin/ 1. aprill 2015 14:06
Logi ID kaartiga sisse www.digilugu.ee (patsiendi portaal).Kirjas haiguslugude,analüüside tulemused,ravimite retseptid.
t
to Margus/ 1. aprill 2015 14:01
Siis sinu järgi on Haigekassa see jumal,kes otsustab elamise ja surma üle! Kus need volitused kirjas,kes on need neile andnud? Jutt on rohkem meie meditsiini suhtumuses,arstide käitumistes.Olen oma vähiga nõustunud,kuid ei nõustu kunagi sellega,et visati kõrvale nagu kärnase koerapoja.Seda tunnet soovin ka neil üle elada.

m
Miina/ 1. aprill 2015 13:45
Olen 31-aastane naine, kellel on samuti hulgi tervisehädasid. Kuni paari aasta tagusesse aega sain alati uuringuid ja ravi ja tervis pidas ilusti vastu, aga üks hetk hakati keelduma uuringutest ja tänu sellele ei saa ka ravi. Minu toimikusse on pandud samuti tempel, et pole mõtet edasi ravida, kuna umbes 5-10 aasta pärast suren nagunii. Mis siis, et kuna praegu ei ravita üldse, tuleb see surmaaeg kõvasti lähemale, kui 5-10 aastat.
Minust jääb maha ka laps. Aga Haigekassa jaoks olen lihtsalt nimi paberil...
m
Margus/ 1. aprill 2015 13:41
Siin on asi väga ühene. Haigekassa jaoks muutub inimese elu päästmine liiga kalliks sellest punktist, kus selle inimese elu päästmiseks tehtav kulutus on sedavõrd suur, et tehes see kulutus, satub ohtu teise patsiendi elu, või mitme patsiendi elu, kuna nende jaoks enam ressurssi ei jätku. Seega- päästes 5 miljoni euro eest ühe 70 aastase inimese elu- tapaks Haigekassa selle otsusega 3 noort krooniliselt haiget inimest, kuna nende kalliks raviks enam raha ei jätkuks. Need on karmid valikud, need valikud on IGAS RIIGIS, mitte ainult meil. Ja sellisel puhul palutakse ühiskonna abi, korraldatakse haetegevuskorjandus ja kodanikel on endil võimalik aidata päästa see elu, mida Haigekassa ei tohi ega ei saa.
n
Nii, Mihkel/ 1. aprill 2015 12:49
Riigikogus on sul võimslus uuesti alustada. Puhvetis head ja kanged joogid ja küll seltskonnast ka omasuguseid leiad.
m
maal/ 1. aprill 2015 12:37
Vii ennast kurssi Savisaare tervisliku seisundi kohta meedias avaldatuga. Ära lahmi!
k
Kurb/ 1. aprill 2015 12:12
Mõtlesin kohe Savisaare puhul, et miks siis ei vaadatud haiglas kohe diabeetiku jalgu, see on ju esmane. Aga vaevalt seda tehti, sest tegeletakse ikka ülemise kehapoolega.
j
Juss/ 1. aprill 2015 11:56
Alar, vaata siia: http://ravikanep.ee/ Melanoomi on kanepiga ravitud küll ja ravitakse edasi.
d
Daisy/ 1. aprill 2015 11:41
Savisaart ravitakse vip palatis.,sina aga oled lihtsalt 1 tööinimene!! kelle ravi jääb alla igasugust arvestust nagu paljudel teistelgi eestlastel.
t
täiendus.../ 1. aprill 2015 11:36
...hädaorus peab ka elu olema võimalikult piinarikas.

o
Olev/ 1. aprill 2015 11:15
Kui selline "RIIK" lubaks eutanaasiat,siis kuu aja pärast ei oleks siin ühtegi eestlast !!!
v
Vastutus/ 1. aprill 2015 11:08
Vastutus tervise eest on inimesel endal. Kui tahab, saab terveks, kui ei taha, ei saa. Mingi keemia siin ei aita, ainult laastab organismi veel nõrgemaks. Põhjus miks vähk vallandus, jääb ju kõrvaldamata. Aga vähi tekkimiseks läheb vaja aastaid enesevihkamist... Suurfirmade äri sellel ongi, et ullikestele hirmsa raha eest lootust anda. Nad teavad, et inimene on suuda endale tõtt ütelda, ega vastutust võtta. Maha visatud raha...ja elu
v
vello/ 1. aprill 2015 11:06
küsiksin sellelt otsustajalt vastu palju teie neer maksab ???
s
sama siin/ 1. aprill 2015 11:05
Kuidas saab tutvuda haiguslugudega teenusest digilugu ma ei saa aru kas kuskilt on võmalik siis lugeda oma haiguslugu.Palun vastake.
r
ravimatult haige/ 1. aprill 2015 10:55
mind aitaks siit elust lahkuda vaid EUTANAASIA, sest ma ei ole võimeline ise köie abil seda vaevlemist lõpetama...
d
Drr/ 1. aprill 2015 10:47
Ega, noh... Seda leidub igal pool maailmas. Ainuke erand Ühend Emiraadid ma arvan
m
MMM/ 1. aprill 2015 10:37
See on meie riik,kus elame!!Haigekassas istyvad aga täissõõnud sead,kes otsusytavad inimese elu üle.Neile on antud õigus!!!Eesti riik võiks siis kehtestada eutanaasia seaduse,kui haigekassa niigi annab nõusoleku,,surra,,siis pole menam vahet,kuidas inimene oma viimaseid kuid elab.Et mitte piinata ennast ega oma lähedasi,peaks ka meil olema eutanaasia lubatyd.Riik nagu nii ju ei hooli.
a
aprill/ 1. aprill 2015 10:36

j
just lo..lid/ 1. aprill 2015 10:31
Üheski demokraatlikus riigis ei oleks inimesed vait vaid ammu streigi,sest nii lihtsalt pole olemas,et inimest ei ravita..Kui peate rahvast lollideks siis küll seda haigekassa raha ka jätkuks paljud inimesed ei käi aastaid arstil ja ei kasuta oma raha.
s
Sadism/ 1. aprill 2015 10:26
Miks piinatakse inimesi? Miks ta peab kindlasti need mõned kuud piinlema hirmsates valudes. See on EU kristlastest variseride nõme nõudmine, et Maailm peab olema hädaorg, kus surm peab olema piinarikas. Kui haigus on ravimatu, tuleb anda inimesele võimalus võtta valutult tapvat mürki. Selliseid mürke on olemas ja need ei maksa palju.
v
Võimalus on/ 1. aprill 2015 10:19
Kui 32 000 inimest annetaks kõigest 5,00 eurot, siis summa oleks koos 3 päevaga.
e
ew/ 1. aprill 2015 10:16
Sellega peabki arvestama. Teed elu aeg tööd ja lõpuks ei ole ei pensioni ega ravi. Selline huntide maailm. Aga lohutage ennast sellega, et aafrikas on veel hullem.
j
Jaak/ 1. aprill 2015 10:15
Kui inimesi aidata,siis ei jätkuks raha Haigekassa juhi ja tema nõunike hiigelpalkade ja preemijate jaoks. Need on esmatähtsad, neist ülejäänud raha võib kasutada haigete raviks.
t
to Ma ei saa aru.../ 1. aprill 2015 10:11
Käi koolis ära,siis õpid kirjutama ja aru saama.
s
siis oleksime vennaga/ 1. aprill 2015 10:07
need oleksid on nagu lennukilt loobitud raha. kust kohast te oleksite? seda tuleb kraapida iga kuu jaoks, sain ma aru. seepärast korduv artikkelgi. mina isiklikult olen küll huvitatud, kui kaua see ravim aitab konkreetset inimeset. selleks elan tema murele südamest kaasa. mitteiialgi ei tea ükski inimene, millal tema konkreetset abi vajab. antud olukord on nagu katsejänese teema. inimene ise on kõigeks nõus. miks meditsiin ei taha katsetada ravimite efektiivsust. selleks ometi, meile mitteteadaolevalt, ju kuskil on olemas teatud rahad. miks neid ei kasutata?
a
Arvamus/ 1. aprill 2015 10:07
Kuni püsib ahnete, hingetute reformarite võim, pole loota mingit kaastunnet. nende võimu lõppu pole näha,sest rahvalt maksudega kooritud raha eest moosivad nad ära inimesed, kes ei suuda loogiliselt mõelda. Ka haiglates vanadekodudes ja eakate kodudes vanainimestele pealesunnitud e-hääletusega kindlustavazd nad oma võimu kestvuse.

j
jumal aitab/ 1. aprill 2015 09:51
no milleks aidata oma inimesi ? kui moes on aidata hoopis pagulasi sudaanist ja süüriast
v
V/ 1. aprill 2015 09:48
j
Julia/ 1. aprill 2015 09:43
See ei ole päris selline probleem nagu Alaril
t
Teine sort/ 1. aprill 2015 09:38
Oleme riigis kus inimesi sorteeritakse tema kuuluvuse järgi. Raha aga laristame vaenuõhutava telekanali jaoks kus üks seltsimees eile olla unes näinud et venkud just EEDU pärast möllama kipuvad vaatamata et kapremont pole kallis. Kas kapo ka jälgib kanalit mis vaenu külvab.
l
1. aprill 2015 09:36
k
Kert/ 1. aprill 2015 09:28
Minul on samuti selline problem. Minu isal on alzheimeri tõbi ja sellega seoses on isal rasked mäluhäired ja ta vajab igakülgset abi. Panin isa rehaplaani järjekorda. Järjekord on muide pool aastat ja kui reha plaan on tehtud siis saab isa panna hooldekodu järjekorda, mille pikkus on 2-3 aastat. Aga kuidas raskete mäluhäiretega inimene niikaua hakkama saab pole kellegi asi. Esimest korda kui helistasin, et isa rehaplaani järjekorda panna, siis öeldi et sellel ei ole mõtet, et see läheb riigile liiga palju maksma. Teisel korral helistasin ja rääkisin väga kurjal toonil ja kõva häälega, siis sain septembri kuuks isale aja reha plaani tegemiseks. Kuidas praegu minu isa hakkama saab on hädasolija enda asi. Tavahooldekodud teda vastu ei võta. Isale sobib hooldekodu, kus pakutakse erihoolekande teenust ja need on hetkel kõik rahvast täis.
a
Ah/ 1. aprill 2015 09:23
Siin võiks olla mõtlemisainet ka meie riigiisadele. Mis on õigem? Kas vahtida 200000 tuhande eest tänava plakatil oma lõusta või aidata 1-2 vähihaiget.
m
Ma ei saa aru kas inimesed on lollid voi??/ 1. aprill 2015 09:16
Loed neid kommentaare ja aru ei saa kas inimesed on lollid voi milles asi. Seda teie tasutud makse mida Haigekassa kokku korjab on piiratud summa. See ei ole mingi loputu rahakott kus iga haleda loo peale saab aga imekombel raha juurde trykkida. Haigekassas on ka inimesed tool, aga nad peavad tegema vaga raskeid valikuid. Kas maksta kinni 160 tuhhi ravi eest mis pikendab eluiga paar kuud kui sedagi, voi laste teha sama raha eest 10 voi 100 vaiksemat operatsiooni mis ka tegelikult elu paastavad... Muidugi pole see omastele kerge aga mitte ykski riik pole nii rikas et koikide elusid imerohtudega paasta....

n
1. aprill 2015 09:15
Nii Alari kui Edgari lood on jubedad. Mõistan, et surema peame kunagi me kõik, kuid suremisviis on vaieldav. Puuduvatest tühikutest komade ees, teksti sisu on tähtsam ja tõesti sisukas. Ravi kui selline on tähtis, kuid tähtsam on haigesse ja tema probleemi suhtumine. Osavõtlikus. Ma ei saa aru, mi siin meie riigis toimub. 46 aastane mees jäetakse surma ootama, öeldakse et pole õigust kallile ravimile, kuigi inimene on töötanud ja maksumakja olnud terve eelneva elu. Ja väga ise soovib seda ravimit.
m
memory/ 1. aprill 2015 09:12
samas, kui sellise ravile, mille tulemus on ebamäärane, kulutatud raha eest saab ravida terveks inimene, kellele haigusel on tõestatud ravi - mida siis teeksite. väga raske on teha otsus kellegi kasuks või kahjuks. Minu ema suri vähki ja usun, et kui keegi oleks öelnud, et 160,000 eurot päästab mu ema elu - siis oleksime vennaga selle raha ka kokku kraapinud - aga samas same aru, et tegelikult ei garanteeri sellist tulemust ju keegi.
p
palju/ 1. aprill 2015 09:10
on haiglates inimesi surma ootel... miks see lugu nüüd erilaadi peaks olema. on lihtsalt haigused, mis lõppevad surmaga. miljonärid ja miljardärid surevad samamoodi. surm rahaga ei kauple. tema investeerib hingedesse.
j
Jäta punkti taha ruumi/ 1. aprill 2015 09:07
muidu jääb mulje, et sa lämbud oma jutusse.
l
Lex/ 1. aprill 2015 09:02
oot, miks ma seda sotsiaalmaksu siis maksan, kui pärast ei tasu ravimine ennast ära.. wtf..
k
kass/ 1. aprill 2015 08:32
Loodame,et ikkagi kuidagi laabub,kahju muidugi inimesest.Kahju ka Savisaarest,et temaga nii juhtus.Päris õudne selliseid lugusid lugeda
m
Mees/ 1. aprill 2015 08:29
To: oot ,oot. Kas Sa hämamisest, mis käib poliitikutega kaasas, oled midagi kuulnud!!!!!?????
5
55/ 1. aprill 2015 08:26
see lugu alles oli siin, juba jälle

s
Sama siin/ 1. aprill 2015 08:03
Sama siin.Kasvaja liik natuke teine.Umbes poolteist aastat tagasi katkestati igasugune ravi.Keemia laastas organismi jubedalt.Aasta hiljem nõudsin ise uut KT.(kuigi haigusloos oli arsti poolt kirjas-kontroll 6 kuu pärast,mida mulle ei öeldud).Koldeid oli vähemaks ja väiksemaks jäänud.Valuvaigisteid jätsid ise vähemaks.Arstide poolt ei mingeid soovitusi-nõuandeid kuidas edasi.Jo nii on mugavam.Jääb raviraha rohkem järgi,dividendid suuremad.Arst pole jumal aga suhtumine(kui on võimalust siis tutvuge oma haigusligudega teenusest digilugu,usun,et saate palju huvitavat teada).
o
oot-oot/ 1. aprill 2015 08:02
To mx35, siin paned möödaja veel kuidas. Kuidas Edgari poolt tehti kõik? Uuriti kopsupõletikku ja ei märgatud jalal lihasööjabakterit! See bakter tapab teatavasti mõne tunniga ja siit küsimus, et kust sai Edgar selle jubeda haiguse.? Millal võeti vereproovid, et veremürgitust hiljem märgati. Kas haiglas ei võeta riideid ära? Jalg oleks kohe olnud näha, aga ei olnud. Enne kommenteerimist tee endale mõned asjad selgeks. Edgar pole süüdi Haigekassa otsustes.
h
helen/ 1. aprill 2015 07:42
Nii häbi Eesti riigi pärast, kuidas saab nii olla, et inimene jäetakse surema?
Terve elu tööta ja maksa makse ja kas selline on siis tasu?
m
mx35/ 1. aprill 2015 07:38
Kus maalt jooksed see piir Edgari ja alari vahelt kus ühel pool tehakse kõik mis võimalik ja teisel pool jäetakse kõik Looduse teha?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee