Eesti uudised

VÕITLUS PALGALÕHEGA VÕI RUMAL BÜROKRAATIA? Riik käsib tööandjal naiste ja meeste kohta eraldi andmeid koguda (22)

LISA KOMMENTAAR

varsti pannakse peldiku uksele statistik, kes koostab aruannet 3. aprill 2015 16:18
mitu mees-, mitu naisolevust külastas ja kaua oli.
iga juht valib ise omale personali, kellega ta töötab 3. aprill 2015 16:16
Vastasel juhul ei ole töö tulemuslik.
PPV 1. aprill 2015 19:38
Nad nagu eeldaks, et igas ettevõttes on personalispetsialist, kellel pole muud teha kui statistikat teha ja analüüsida. Aga kust ta info saab? Kolmandik kuni pool tuleb seoses töölepingutega, samas ülejäänu on selline mittemidagiütlev ilma taustinfota.
A laˇ miks viidi kuuajalise töökogemusega naissoost spetsialist üle koristajaks samas jättes kümne aastase kogemusega meessoost spetsialisti sama tööd edasi tegema?
valus tõde 1. aprill 2015 17:07
No kui kirja pandaks ka töölt puudutud aeg ja reaalne tööpanus, siis selguks et need "alamakstud töökad naised" on hoopis üle makstud ja mitte vähe.
naine 1. aprill 2015 15:31
liigse bürokraatia tõttu võib nii mõnigi naine valdavalt meeste kollektiivis hoopis töö kaotada....
zzz 1. aprill 2015 14:45
sama töö jutt on pläma. pidevalt on näha, kuidas meestel on samal tööl olles lisaohustused, "kuna nad on mehed, tugevamad jne jne".
Katariina 1. aprill 2015 14:40
See on 150% selge, et eesti tööandjate arvates on igati mõistlik sama töö eest maksta mehele suuremat palka. Isegi haridus on sama, tihti naise omast isegi madalam...Aga põhjendus on ju ka varnast võtta: Aga mehel on ju autoliising ja korterilaen...Halloo! Kas naisel ei ole siis? Lisaks ka laps/lapsed ülal pidada. Mitte kusagil mujal, peale mingite moslemimaade ei ole sellist palgalõhet. Kusjuures eesti tööandjad peidavad neid andmeid ikka väga hoolega:( Mis puutub konkreetsesse bürokraatiasse, siis küsin: KES garanteerib, et kogutud andmetest alammakstud töökatele naistele ka kasu on???
konsa 1. aprill 2015 12:50
VÕITLUS PALGALÕHEGA VÕI RUMAL BÜROKRAATIA? Riik käsib tööandjal naiste ja meeste kohta eraldi andmeid koguda
<<<<<<<<<<<
RIIK, see oleme meie, RAHVAS,
BÜROKRAATIA ei ole RIIK.
bürokraatia peab olema RAHVA TEENER, kuid tast on saanud RAHVAVEREIMEJA.

juss 1. aprill 2015 11:20
Ministeeriumi pole muidugi tuhkagi teha. Üks noor, kes oli juba ministeeriumis kaks kuud tööl aga väitis, et ta ei saa ikka veel aru, mida ta seal tegema peaks. Iga asi mida ise tegema ei pea on muidugi lihtne. Lollustega tegelda oskavad need ministeeriumi tegelased. Tundub et neile on reaalsus väga kaugel. Mida annab see jaburdus juurde meie majandusele? Mida tehakse nende andmetega. Kas ettevõtja peab pärast selgitama, et ta ei ole eesel? Ja see selgitamine võtab juba aega ja tööjõudu. Päevast päeva näeb üha rohkem milliste lollustega ametnikud tegelevad.
Mõtlik 1. aprill 2015 11:01
Bürokraadi sõnul on ohvril endal vaja nööri ja seepi! Läheb ladusamalt! Ettevõtlus on karistatav!
Raivo 1. aprill 2015 10:32
Ilmne hermafrodiitide foobia. Neid ei kaitse keegi. Rääkimata natsionalismist riigikogus. Maooridele makstav palk on 0 eurot. Ennekuulmatu.
Mõttetu prääksumine 1. aprill 2015 10:15
Need andmed on niikuinii kõik olemas ja kokku arvutab need personali- või raamatupidamise programm. Ühekordne paaritunnine töö IT-spetsialistile. Probleeme tekib vaid firmades, kus niigi igasuguseid probleeme, raamatupidamine korrast ära, lepinguteta töötajad, ümbrikupalgad, onupojapoliitika jne..
siit edasi 1. aprill 2015 09:36
siis võiks nõuda ka tööandjalt ametlikku dokumenti töölevõtmise keeldumisest. et miks mitte mina, vaid keegi teine. tobe, aga tõe huvides....
vaino. 1. aprill 2015 09:19
lubage teatada, tööandjad esitavad statistikaametile tööjõu aruande kus olulised asjad kirjas. Sõnastus veidi teine. Ei tee jälle uut, aitab ühest ju küll, parandage sisu! töötajaid kaaluma ja mõõtma ei hakka, tehku see kellel vaja või maksku lisatöö eest!
V maamiis 1. aprill 2015 09:19
Nõuka ajal pidin aruande vormi täitma,palju on arbuusi viljeletud ja mitu jurtat on meie ettevõttel.lõikasin põhikooli geograafia õpikust Eesti kliimakaarti ja saatsin vastuseks.Kellele peaks loengut pidama naiste ja meeste anatoomiast,füsioloogiast või töötervishoiust-nt minu firmas seisneb töö raskuste tõstmises ja ümberpaigutuses,aga kui naised võivad tõsta max 10 kg,siis kuidas toimida...või jookseme pimedast peast Brüsseli nõuete kloaaki ja loome edasi nõmedaid töökohti kohapeal!!!???????
töötaja 1. aprill 2015 09:18
Sotsiaalministeeriumi teadmisel ja heakskiidul on eestis aastaid tegeldud piiriülese maksupettusega.Nimelt saadab töövahendusfirma pikaajalisi töötuid saksamaale ööpäevaringseks hooldajaks patsiendi koju.Seda kõike eesti miinimumpalga eest.Kohus käib juba 3 aastat ja Tööandja väidab ,et ülekaakukalt tehti majapidamistöid,kuigi kõigile klientidele esitati arved ööpäevase hooldudteenuse eest ja lisaks veel patsiendi pereliikmetele majapidamisteenuse eest.Kohus ei pea vajalikuks teha järelepärimine Saksa vastavasse riigiasutusse ,et väljaselgitada ,kes siis hooldas patsiente.See kuritegelik skeem töötas hästi pea-aegu 10 aastat.Ootan huviga kohtuotsust ja siis pöördun saksamaa uurimisasutuse poole .Järjekordne JOKK skeem oravate eestvedamisel.

lilla 1. aprill 2015 09:16
Väga poolik asi. Et asi oleks täiuslik, siis: arvepidamine ka lesbide ja pedede üle tuleks lisada.
kohane 1. aprill 2015 09:16
on märkida, et selline lisatöö delegeeritakse ilmselgelt naissoost töötajatele! :P Või pannakse see lisatöö nt. meesterahvast autojuhile? ;) Ametnikele peaks äkki tasuta piima hakkama jagama - paistab jube tervistkahjustav töö olevat! Ajukahjustus lausa vohab! :S
et siis 1. aprill 2015 09:13
Esimese asjana tuleb kohe meelde lugu sotsiaalse sidususe ministrist.
Seadus 1. aprill 2015 08:52
Kas keegi suutis leida, milline karistus järgneb selle eest, kui neid andmeid ei kogu?
Mina esimese hooga ei suutnud.
kuti 1. aprill 2015 08:50
.....tekib siis eriti töökoormust või ei teki eriti, lisatöö on see siiski ja iga töö eest on õigus tasu saada! Aga kes maksab?
vaatleja 1. aprill 2015 08:44
Kui mitu uut ametniku kohta selline mõttetu bürokraatia jälle tekitab?