Maailm

Rootsi ekspert: pole välistatud, et Lubitz on ennatlikult lennuõnnetuses süüdi mõistetud (16)

Õhtuleht.ee, 31. märts 2015 21:15
Foto: Reuters / Scanpix
Rootsi lennundusekspert Hans Kjällini arvates ei saa Prantsuse Alpides allakukkunud Germanwingsi lennuki puhul täielikult välistada tehnilist riket.

Uudisteagentuurile TT intervjuu andnud Rootsi lennunduse eksperdi Hans Kjällini sõnul on võimalik, et lennuki tüürimees Andreas Lubitz on liiga vara reisilennuki allakukutamises n-ö süüdi mõistetud, vahendas Ilta-Sanomat.

Samal teemal

Prantsusmaa uurijad avaldasid eelmisel neljapäeval veendumust, et kabiini lindistuste põhjal võib väita, et Lubitz suunas lennuki tahtlikult vastu mäe külge. Nüüd on süüdistajad aga Rootsi raadiole Ekot kommenteerinud, et ka tehnilist riket ei ole veel võimalik täielikult välistada.

Kjällini sõnul on teoreetiliselt võimalik, et Lubitz kaotas hapnikupuuduse tõttu teadvuse ega suutnud kokpiti ust kaptenile avada. Musta kasti lindistusel on kuulda Lubitzi hingamist, kuid ta ei öelnud kogu laskumise perioodil ühtki sõna.

"Kapten võis lahkuda kokpitist, et tuua rohkem hapnikumaske või pudeleid, ega saanud enam tagasi, kuna ukse lukustamise nupp oli läinud valesse asendisse ja ukse lukustanud," selgitas Kjäll.

Õnnetuse uurijad on seni aga olnud seisukohal, et Lubitz oli meelemärkusel ja ta teadlikult takistas kapteni sissepääsu kokpitti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee