Turniiripokkeri 2015. aasta Eesti meistrivõistlustel antakse välja 11 meistritiitlit.Foto: TEET MALSROOS
Toimetas Ott Järvela 31. märts 2015 16:11
Kolmapäeval, 1. aprillil algavad Eesti Turniiripokkeri Föderatsiooni (ETPF) poolt läbiviidavad arvult 13. pokkeri Eesti meistrivõistlused. 11 turniirist koosnev festival toimub Tallinnas, Olümpia hotellis asuvas Olympic Casinos.

Turniiride osalustasud jäävad vahemikku 50 kuni 500 eurot ning peamiselt võisteldakse erinevates No Limit Holdem mänguformaatides. Kavas on ka Pot Limit Omaha, Pot Limit Omaha Hi-Lo ning kaheksast erinevast mänguformaadist koosnev 8-game. Lisaks saavad vaid õrnemast soost mängijad osaleda traditsioonilisel naisteturniiril.

Tiitlivõistlused kulmineeruvad No Limit Holdem põhiturniiriga, mis algab laupäeval, 4. aprillil. Kuni 270 osalejaga võistlus koosneb kolmest mängupäevast ning leiab lõpplahenduse 11. aprilli keskpäeval algavas finaallauas.

"Algavad meistrivõistlused on selleaastane Eesti pokkeri tippsündmus, millest võtavad osa nii elukutselised pokkerimängijad kui ka sajad harrastajad," kommenteeris ETPF-i juhatuse esimees Andres Burget. "Ajakava koostamisel lähtusime kolmest printsiibist: osalejate mugavus, hetkel enimlevinud mängud ning uued põnevad formaadid."

11 päeva vältava festivali juhatab sisse kolmapäeval kell 18.00 algav heads-up turniir, millel pääseb osalema 128 mängijat. Esimestes voorudes mängitakse 5000 punktiga ning osalejatel on kasutada üks tasuta lisaostu võimalus sobival ajahetkel.

Järgmisel päeval läbiviidavat poolfinaali ning finaali alustavad mängijad samuti 5000 punktiga, kuid nüüd on võimalik sooritada juba kaks tasuta lisaostu. Võistlus viiakse läbi 15-minutiliste mängutasemetega, esimesed pimepanused on 25/50.