MAILIS REPS (ALAR TRUU)

Keskerakonna fraktsioon algatas tänasel Riigikogu XIII koosseisu teisel istungil seadusmuudatuse, mis suurendab koolilõuna toetuse tänaselt 0,78 eurolt ühe euroni.

Fraktsiooni aseesimehe Mailis Repsi sõnul vajab koolitoidu toetus kiiret kasvatamist, sest tänane summa ei taga juba ammu täisväärtuslikku söögikorda.

"Toiduainete hind on võrreldes 2010. aastaga kasvanud ligi 23 protsenti. Samal ajal aga on koolilõuna toetus suurenenud vaid neli protsenti. Koolikokad ei pea päevast päeva võlutrikkidega hakkama saama ning 78 sendi eest süüa tegema. Kas keegi meist kujutab ette, et peaks saama söönuks taolise summa eest?“ kommenteeris Reps.

"Ka 2011. aastal andsime Riigikogu XII koosseisu esimese seadusmuudatusena sisse eelnõu, mis kasvatanuks koolilõuna toetust. See ettepanek jäi neljaks aastaks komisjoni esimehe sahtlisse," sõnas Reps.

Jaga artiklit

16 kommentaari

L
Ly  /   20:46, 31. märts 2015
Jälle lapsed, teate, millisele nupule vajutada. 1 -le eurole ,tore seaduseelnõu- kas hakkate ise oma palgast toetama-see on teist kena. Või sain teist valesti aru.
  /   16:20, 31. märts 2015
See pole uus ,seda on juba vähemalt 2 aastat kuulnud kui mitte veel rohkem

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis