Eesti uudised

Jaak Madison kahetseb laevalt leitud telefoni müüki panemist: tunnistan, et läksin vastuollu seadusega (160)

Õhtuleht.ee / Delfi, 31. märts 2015 09:48
Riigikogu liige Jaak Madison (EKRE)Foto: Alar Truu
Vastne riigikogu liige, Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda (EKRE) kuuluv Jaak Madison tunnistab, et läks vastuollu seadusega, kui pani laeval töötamise ajal sealt leitud telefoni müüki selle asemel, et anda see Soome leiubüroosse. Madisoni trahviti selle üleastumise eest 100 euroga. Teisalt on Madison kuri Delfile, mis tema sõnul avaldas juhtumi kohta valeväiteid. "Delfi väited, nagu ma oleksin telefoni maha müünud ja omanik olevat seejärel teinud politseile avalduse, ei vasta tõele," väidab Madison.

Jaak Madisoni suhtes koostati eile, riigikogu liikmeks vannutamise päeval, väärteomenetlus, kuna Madison omastas Tallinki laeval Baltic Queen töötades nutitelefoni ja müüs selle internetiportaalis maha.

Samal teemal

Vastne saadik pääses üle noatera kriminaalsüüdistusest, kuid politsei määras talle trahvi 100 eurot ning mobiiltelefon tagastatakse laevaettevõttele, kirjutas Delfi.

Politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonijuht Tuuli Härson kinnitas Delfile, et politsei koostas otsuse omastamise väärteoasjas, milles 23aastane Jaak võttis vastu laevast leitud mobiiltelefoni Iphone'i, kuid ei andnud seda ettevõttele üle, vaid pani selle mullu 24. oktoobril internetiportaali müüki.

Madison lahkus laevalt töölt omal soovil eelmise aasta augustis, vahetult enne töölt lahkumist võttis aga vastne saadik infolauda toodud leitud telefoni endale ja müüs Facebooki kaudu maha. Infolaua töötaja peab Tallinki sisekorra järgi tegelikult registreerima kaotatud ja leitud asja ning edasi saatma Helsingisse, kus on leitud asjade kontor.

Eelpool kirjutatu on refereeritud Delfist.

"Arvestades Delfi poolt esitatud valefakte, on meil veel enam materjali hagi andmiseks, mis läheb peagi kohtusse. See on see, kui iha laimu ja propaganda järele keerdub ootamatult vastutuult," kommenteeris Jaak Madison Delfis avaldatud infot tema kohta Facebooki lehel.

Madison seletas juhtunut EKREle järgmiselt. 

"Töötasin eelmisel aasta juunis laeva Baltic Queen infolauas, kus minu kätte jäi laevast leitud deaktiveeritud ja kasutuskõlbmatu telefon, millele ettenähtud kuu aja jooksul järele ei tuldud. Telefoni omanikku meil leida ei õnnestunud.

Seoses sellega oleks telefon läinud kas hävitamisele või saadetud Soome leiubüroosse. Otsustasin, et mõistlikum on mitte lasta telefoni ära visata, vaid loota, et seda läheb kellelgi vaja. Telefon seisis ligi kolm kuud lauasahtlis ning panin selle portaali 0,10 euroga müüki, et võimalusel leiaks see kasutamist.

Delfi väited, nagu ma oleksin telefoni maha müünud ja omanik olevat seejärel teinud politseile avalduse, ei vasta tõele. Politsei jälgib müügiportaale ja kui telefon oli 0,10 euroga müügis, võttis politsei minuga ühendust, et uurida selle päritolu. Loovutasin telefoni neile ise, viies selle vabatahtlikult Paide jaoskonda," selgitas Madison.

"Tunnistan, et läksin ettevaatamatusest ja teadmatusest vastuollu seadusega. Leian, et ma ei ole tekitanud oma käitumisega kellelegi kahju, aga olen valmis tasuma selle tahtmatu ja ettevaatamatu teo eest mulle määratud rahatrahvi," kahetseb Madison.

Jaak Madisonil on seoses riigikogu valimistega tulnud oma tegevust kaitsta varemgi, nimetades teavet tema kohta fabritseerituks. Enne valimisi avastati, et parlamenti kandideeriv noormees on oma blogipostituses öelnud häid sõnu natsionaalsotsialismi kohta. Selle peale teatas mitu erakonda, et koostöö EKREga on välistatud.

Samal teemal

23.04.2015
AJALEHT: Tallinki naistöötajad süüdistavad Madisoni oma kajutitesse tungimises
16.04.2015
Euroskeptik Jaak Madison võib saada Euroopa Liidu komisjoni aseesimeheks
06.04.2015
EKRE juhatus võttis Jaak Madisoni käendusele
06.04.2015
Jaak Madisoni võib oodata aukohus