Teleblogi

"KÖÖK": intriigid podisevad täie auruga köögis, elutoas ja magamistoas! (2)

Marko Tiidelepp, 31. märts 2015, 09:00
 Kanal 2
Restorani kohale kerkivad mustad pilved, kui Šeff ja abišeff tülli pööravad ning kokapoiss Maks ülendatakse kiusu pärast uueks abišefiks. Maks ja Vika kemplevad samas ühise elukoha pärast ning Kaspar ja Natali avastavad armurõõme. Intriigid podisevad täie auruga nii köögis, elutoas kui magamistoas!

Viskame pilgu peale seekordsetele sündmustele komöödiasarjas "Köök". Oleme jõudnud selle hooaja viienda osani. Ja kohe alguses tõden, et minu lugu on kokkuvõte, mistõttu sügavat kriitikat ega teleanalüüsi te siit ei leia...

Eks see kolmene elu on omamoodi keeruline ka. Näeme seda, kuidas Maks on duši all, kui vannituppa siseneb Natali. Maks üritab oma mehelikke väärtusi nuustikuga varjata, kuid Natali rebib nuustiku ära, sest see on tema oma! Kaspar ja Natali tegelevad SELLEGA, kui tuppa siseneb Maks. Kaspar annab märku, et Maks neid ei segaks, sest nad üritavad ju magada, kuid Maks tõdeb vastu, et ega nad siis päev läbi ei maga... Natalil on närvid läbi ja ta kinnitab Kasparile, et Maks peab välja kolima.

Järgmises kaadris on abikokk Leino (Jaanus Mehikas), kes helistab peakokk Viktorile (Indrek Taalmaa) ja vihjab, et šeff hakkab tööle hiljaks jääma, kui ta alles magab. Viktor kinnitab, et tema ei jää mitte kunagi hiljaks, tema tuleb lihtsalt hiljem... Nii see on! Ülemuste asi!

Maks ja administraator Vika (Margaret Kodusaar) ärkavad taaskord koos (eelmises osas oli neid üheskoos ärkamisi päris palju, näib, kuidas seekord läheb). Maks üritab taaskord voodist minema hiilida, kuid Vika teeb ettepaneku, et Maks võiks ju tema juurde kolida, sest kaua selline jama ikka kestab? Maks oleks nagu puuga vastu pead saanud ja kokutab midagi vastu, et nemad koos Kaspariga üürivad korterit ja Kasparil on rahaliselt raske ja miskit veel. Näib, et Maks ei ole kooselamiseks veel valmis.

Järgmises pildis olema juba Leino koduköögis. Seal istuvad Leino, Leino arstist ema ja peakokk isiklikult. Vaataja saab teada, et peakokk on elanud Leino juures juba pool aastat! Leino ema kiidab, et hommikusöök on kõige tähtsam! Veidi hiljem käsib peakokk Leinol oma ülikonnale keemilisse puhastusse järele minna. Leino üritab öelda, et ta jääb ju sedamoodi hiljaks, kuid Viktor lubab oma alluval hilineda. Huvitav, kas peakokk on tõesti nii lahkeks läinud?

Kuid tagasi Maksi juurde. Ta on Kaspari juures ja üritab selgitada, et ta peab välja kolima, kuna Vika kutsus teda enda juurde. Tema ei tahaks minna, sest talle meeldib vabadus! Kaspar näeb siin nüüd oma võimalust ja ta tõdeb, et tal paluti Maksile edasi öelda, et too võikski välja kolida. Maks on solvunud ja heidab Kasparile ette: "Eide vastu tahad mind välja vahetada!" Maks võtab köögist veekeetja (see on tema ostetud) ja lahkub solvunult!

Viktor tuleb hilinedes tööle. Kabinetis ootab ees restorani omanik, härra Koloman (Mart Aas). Restorani omanik vihjab hilinemisele ja sellele, et mis jama see selline on! Peakokk tõdeb, et pole mingit jama, köögis on kõik perfektissimo! Äkki siseneb kabinetti Leino, ka tema on ju hiljaks jäänud, teadagi miks, ta käis ju peakoka ülikonda ära toomas. Viktor hakkab sõimama, kas Leino on sinepit ajju tõmmanud, kuidas tohib sedaviisi hilineda ja see kuu jääb poiss preemiast ilma! Leino lahkub, kuid on hetke pärast tagasi, koos ülikonnaga! Sellepärast ta ju hilineski, Viktori ülikonna pärast! Ka härra Kolomanil on nüüd kõik üsna selge!
Köögis Viktori ja Leino riid jätkub, kuni peakokk tõdeb, et nüüdsest alates on Maks peaabikokk ja otseselt ka Leino ülemus! Milline intriig!

Samal ajal tahab baaris Kaspar anda Vikale Maksi rahakotti. Maks oli selle maha unustanud, kui välja kolis. Vika ei tea asjast mitte midagi! Ta võtab rahakoti ja läheb Maksi otsima. Maks tõdeb, et nüüd saab ta ju Vika juurde kolida, kuid Vika ajab sõrad vastu – mitte Vika üksi ei pea kokku kolimist tahtma, nad mõlemad peavad seda tahtma! Tegelikult ei saa nendest naistest ikka kunagi ka aru...

Oleme taaskord Leino kodus. Leino ema mõõdab peakoka vererõhku. 160/90!!! Ema kinnitab, et see on infarkti-eelne seisund! Koju tuleb ka Leino, kes on väga tõsine, pahur ja õnnetu. Ta ütleb emale, et teda lasti lahti! Viktor kinnitab, et poiss viidi mõneks ajaks madalamapalgalisele tööle, kuna ta hilines! Leino ajab vastu, et ta hilines põhjusega, kuni sekkub Leino ema, kes tõdeb, et distsipliin peab olema ja kes muu ikka Leino hilinemises süüdi on, kui ikka Leino ise! Leino on nüüd eriti vihane – nüüd on tema vastu ka ema! Ta üritab ropendada, kuid ema teeb lühidalt – nende majas ei ropendata! Kodus peab ikkagi kord olema!

Maks ja Leino koorivad köögi tagaruumis sibulaid. Silmad märjad. Üks kirub Viktorit, teine Kasparit. Tuleb Viktor, kes ajab Maksi minema ja alustab dialoogi Leinoga. Viktor kinnitab, et ka sõprade vahel tuleb ette lahkhelisid, kuid sõbrad peavad andestama. Tema andestab Leinole! See ei mahu Leinole pähe, kuidas saab Viktor Leinole andestada, kui Leino pole midagi teinud! Nad tülitsevad edasi, kui äkki – Viktor haarab südamest! Atakk! Leino läheb appi ja viib peakoka oma kabinetti.
Leino juhib köögis vägesid, kuni läheb vaatama, kuidas Viktoril läheb. Ta siseneb kabinetti ja üllatus, üllatus, peakokk joob konjakit! Selgub, et südameatakk oli pettus! See oli ainus võimalus Leino uuesti tööle saada! Viktor kiidab oma näitlejameisterlikkust ja tõdeb, et kunagi saab temast veel näitleja! Nüüd läheb Leino püha viha täis ja ta hakkab Viktorit taga ajama. Ja hetk hiljem ütleb Leino Viktorile, et too peab tema juurest välja kolima!

Maks ja Leino rüüpavad restorani taga õlut. Mõlemad on üsna õnnetud. Leino jutustab sellest, kuidas Viktor mõni aeg tagasi lahku läks, kõik oma asjad oma perele jättis. Nii ta Leino juurde tuli ja sinna jäi, seniks, kuni uut kodu pidi otsima. Leinol on Viktorist kahju ja ta ei varja seda Maksi ees. Leinol on ju ainult ema ja nüüd ka Viktor. Maks jääb hetkeks mõttesse, kuid võtab oma asjad ja ütleb, et tema läheb nüüd ühe väga lähedase inimese juurde. Näib, et Maks on otsustanud minna Vika juurde! Lõpuks ometi!

Leino läheb samal ajal koju. Ta on õnnetu. Kodus on tühjus. Leino istub voodi äärele, kui miski liigutab? Viktor on ikkagi seal! Peakokk on pahur, ja ta kinnitab Leinole, et ta juba magab! Ei ole ta kuhugile läinud ja Leino on õnnelik.

Kaspar ja Natali üritavad SEDA tegma hakata, kuid äkki hüüatab Natali, et ta ei taha rohkem, tal pole enam seda tunnet! Mis asja? Selgub, et SEE ei ole enam nii erutav, kuna Maksi ei ole. Ka Kaspar kinnitab, et temagi tunneb Maksist puudust!?

Kus on Maks? Sinu abi on vaja? Maks on Vika ukse taga. Ta kinnitab, et tuli nüüd päriseks Vika juurde. Nüüd on tal tõsi taga. Vika ei usu seda ja ajab poisi minema!!! Maks ei saa enam mitte millestki aru. Kutsutakse, ta läheb ja aetakse minema! Maks istub Vika trepikoja põrandale maha ja äkki heliseb telefon. Kaspar! Too kutsub Maksi enda juurde tagasi ja nad võivad edaspidi üüri isegi kolme vahel jagada! No nii, kas tõesti, lõpp hea, kõik hea!

Oleme siiski veel ka Leino juures kodus, köögis. Hommikusöök. Viktor on valmistanud omletti. Leino uurib, et kas see ongi nüüd vabandus? Viktor on siiski Viktor! See ei ole vabandus, sest omlett on lihtsalt omlett!
Maks ärkab Vika juures ja hiilib jälle vaikselt minema.
Natali ja Kaspar ärkavad, asuvad SELLE kallale, sest ka Maks peaks ju kohe koju jõudma...

Sellised sündmused seekordses "Köögis", selle hooaja viiendas osas. Tegelikult oli ju palju nalja ja head huumorit, kuid oli ka huvitavaid mõtteid ja mõttekäike, mis vaataja kaasa mõtlema panid. Vahva on seegi, et näitlejate mäng ja koostöö läheb kogu aeg paremaks ja paremaks. Üha rohkem saavad sõna ka just noored näitlejad ja see on ju igati tore!

2 KOMMENTAARI

t
Tegelikult 31. märts 2015, 11:51
ei mina aru saa, milleks seda seksi meil küll nii palju näidatakse ja sellisel kellaajal , kus ka lapsed veel telekat vaadavad?? Tundub ka et ideed puuduvad. Ei vaata enam, sest piisab reklaamist.
m
maakas 31. märts 2015, 11:30
läheb mingiks odavaks ibaks kätte ära-kui ei ole ideid siis ei maksa punnitada,kui ikka köök,siis köök-magamistuba jäägu mõnda teise seriaali.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee