Eesti uudised

Kuperjanovi pataljoni õppusel algasid kaitselahingud (2)

Toimetas Piret Pappel, 30. märts 2015 17:08
Kuperjanovi pataljoni õppusel algasid kaitselahingudFoto: Eesti kaitsevägi
Täna algasid Võrumaal Kuperjanovi jalaväepataljoni õppusel Raba15 kaitselahingud. Harjutusalale jõudsid ligi 700 ajateenijat ja tegevteenistujat eile, et pea nädala jooksul harjutada pataljoni taktikalist lahingutegevust.

Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema kolonelleitnant Hando Tõevere sõnul harjutatakse õppusel tegevust nii konventsionaalsete kui ka mittekonventsionaalsete ohtude korral.

"Õppus annab ülevaate allüksusekursuse senisest õnnestumisest või puudustest, millega saab arvestada kompanii osakursusel," ütles Tõevere ja lisas, et õppuse senisele õnnestumisele on suures osas kaasa aidanud aspirandid, kes suudavad edukalt rakendada seni kogutud taktikalisi teadmisi.

Eile alanud ja neljapäeval lõppeval õppusel harjutab rühmasisest koostööd ligi 700 suvel ja sügisel teenistusse tulnud ajateenijat, kes praeguseks on juba läbinud sõduri baaskursuse ja erialakursused.

Lisaks Kuperjanovi pataljonis ettevalmistatavatele jalaväe-, staabi- ja tagalakompaniidele ning miinipildujapatareile osaleb õppusel ka 1. jalaväebrigaadi luurekompanii.

Raba15 on rühmade tegevuse koostöösõppus, mille käigus hinnatakse allüksuste tegevust rännaku sooritamisel, kaitsele asumisel ja kaitsetegevuses, aga samuti tegutsemist rünnakul ning varitsusel.

Lisaks saavad tuleristsed toetusüksused, kes peavad olema valmis pataljoni tegevust toetama toiduga ja meditsiiniabiga ning tagama relvastuse ja varustuse täiendamise.

Samal teemal

30.03.2015
Siil proovib, kas saame sõja korral Eesti kaitsmiseks väe kokku
26.03.2015
GALERII: USA hävituslennukite F16 õppus kaitseväe keskpolügoonil
20.03.2015
GALERII: Ämaris maandus USA hävitajate eskadrill
14.03.2015
FOTOD: Tapale saabusid USA tankid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee