Foto: Mari Luud
Karoliina Vasli 30. märts 2015 16:31
"Täitsa nagu esimene koolipäev. Ma väga loodan, et täna veel märkust ei saa ja vanemaid kooli ei kutsuta," lõõbib endine teleajakirjanik, täna riigikogus tuleristsed saanud Tanel Talve.

Kuigi ajakirjanikuna on ta Toompea lossis korduvalt käinud, tunnistab ta ausalt, et väike võbelus on sees. "Ja kõige tähtsam ruum on mul nüüd kaardistatud - tualett, sest ilma selleta on väga raske," muigab ta. Toompea loss on tuntud oma keeruka ruumilahenduse poolest. "Olen rääkinud inimestega, kes siin 12 aastat töötanud, ikka leiavad naljakaid koridore ja keegi ei tea, kuhu see viib või mis seal toimub. Ma illusioone ei loo, et panen siin homme ringi kui vana kala."

Nimelisi kabinette saadikutel veel pole, ent Talve sõnutsi pole viga, sest saab ka fraktsioonide ruumides koguneda (Talve kandideeris sotside ridades). "Täie jõuga veel tööd ei tee, ei ole väga hullu, et pole enda pesa."

Talve märgib, et saadikud käituvad üsna vabalt. "Kartsin, et jube surmtõsine värk ja inimesed on kui riidepuu alla neelanud, aga ei, väga sõbralikud ja toredad. Päeva lõpuks oleme siiski kõik inimesed."