Foto: Mari Luud
Karoliina Vasli 30. märts 2015 11:46
Koalitsiooniläbirääkimised on juba pikemat aega veninud, ent Kadri Simsoni sõnutsi nemad mõne erakonnaga siiani koostööst ei räägi. "Me ei pea paralleelläbirääkimisi."

Keskerakonna juhatuse koosolek läks täna nii, nagu võis ennustadagi - suuri otsuseid ei tehtud ja jätkatakse juba teada kursil. Erakonna aseesimees Kadri Simson märkis Õhtulehele antud intervjuus, et juhatus soovitab Keskerakonna riigikogu fraktsiooni esimeheks tagasi valida tema ning aseesimeestena võiks jätkata Mailis Reps ja Valeri Korb. Riigikogu juhatuse valimisel antakse oma hääl Jüri Ratasele.

Edgar Savisaare tervislikust olukorrast keskerakondlased meediale pikemaid kommentaare ei jaganud. Simson rõhutas taaskord, et neil on kujunenud väga selged asendusmehhanismid ja esialgu täidab erakonna juhi ülesandeid tema.

Koalitsioonikõneluste kohta tõi ta välja, et eile oli Riigkogu hoone valges saalis laud ehitud, et koalitsioonilepe allkirjastada ja seda tähistada, ent tänaseks hommikuks oli laud koristatud. "Otsused on esialgu sotside ja IRLi käes, kas lähevad valitsusse, mis viib ellu Reformierakonna poliitikat," sõnas ta ja lisas, et Keskerakond näeb ka alternatiive.

Kas Keskerakonnaga on mõni partei ühendust võtnud, et võimaliku valitsuskoosseisu teemal rääkida? "Me ei pea paralleelläbirääkimisi," toonitas Simson.