Kadri Simson (MATI HIIS)

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhatus jätkab endises koosseisus, riigikogu juhatuse kandidaadiks esitatakse Jüri Ratas ning Edgar Savisaare eemalviibimise ajal on erakonna esimehe ülesannetes partei aseesimees Kadri Simson, otsustas Keskerakonna juhatus.

Täna hommikul kogunes Keskerakonna juhatus, kus arutati kandidaate Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni juhatusse ja Riigikogu juhatusse.

Juhatus tegi ühehäälse ettepaneku, et Keskerakonna fraktsioon jätkaks samas koosseisus — esimeheks Kadri Simson, aseesimeesteks Mailis Reps ja Valeri Korb.

Uuesti ametisse kinnitatud Simson toonitas, et ta peab mõistlikuks sissetöötanud meeskonnaga jätkamist, vahendas Keskerakond pressiteates. "On meeldiv tõdeda, et erakonnakaaslased on taaskord usaldanud mulle fraktsiooni juhtimise. Keskerakond on Riigikogu suurim opositsioonijõud ning meie tegemistest sõltub väga palju. Vaadates seda, millise ebakindluse ja erimeelsuste pealt luuakse uut koalitsiooni, on tugeval opositsioonil suur ja tähtis roll," sõnas  Simson.

Simsoni hinnangul peab Riigikogu uue koosseisu üheks peamiseks ülesandeks saama Eesti maksusüsteemi muutmine. Saadiku hinnangul on astmelist tulumaksu pooldamas juba suurem osa parlamendiliikmetest, seega tuleb muudatus uues koosseisus ka ära teha.

"Meie maksusüsteem vajab kiiresti reformimist. Loodetavasti on Riigikogu uus koosseis enam võimeline oma pilku Euroopasse suunama. Usun, et suudame antud küsimuses Riigikogu teiste jõududega ka hea ja tulemusliku koostöö saavutada," lõpetas Kadri Simson.

Riigikogu juhatuse kandidaadiks otsustati esitada Jüri Ratas.

Eesti Keskerakonna juhatus leppis kokku, et erakonna esimehe Edgar Savisaare eemalviibimisel täidab erakonna esimehe ülesandeid erakonna aseesimees Kadri Simson.

Lisaks otsustas Keskerakonna juhatus kokku kutsuda erakonna volikogu 11. aprilliks.

Jaga artiklit

11 kommentaari

R
Ristiisa  /   13:09, 31. märts 2015
Vara veel, Kadri, vara veel.
Edgar
T
To 11.50  /   13:24, 30. märts 2015
Mis on keskerakonnal riigiga pistmist? Neid ei ole "Piruka" juurde enam ammu lastud, ka seekord.

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis