Tere tali, jälle mina siin lapse hambakammiga. Alles see oli, kui ma aasta otsa halasin, et kus need lapse hambad on, ei paistnud teisi kuskilt. Olgu nüüd siis öeldud, et Marile tuli esimene hammas aasta ja ühekuuselt, nüüd, pea viis kuud hiljem, on ta, hambaid umbes 10-12.

Ma ei saa pead anda, sest näita mulle ühte pooleteiseaastast, kes laseks rahumeeli endale niisama suhu vahtida ja hambaid lugeda.  

Nüüd on aga mul ta hammastega kaks muret. Esiteks hambavahe. Maril on kahe esihamba vahel suur vahe. Mitte, et see mulle ei meeldiks, aga kas selle suhtes on midagi teha? Või lükkavad ikka lõpuks kõik teised hambad need kokku? Ma lihtsalt natuke muretsen, sest teiste laste titepiltidelt pole nagu säärast asja märgata. Maril oleks aga suus nagu väiksed kandilised klotsikesed :D

Pildil on kenasti näha Mari klotsikesed, suur hambavahe ja tähelepanelikumad ehk märkavad all, kahe alumise hamba juurest ühte teist kasvavat kikut, mis on täitsa sisse poole viltu.

Mul on endal suur hingeline trauma viltuste hammastega. Teate ju isegi, et ma enne eelmist kevadet kogu aeg viltuste hammastega ringi lasin (LINK) ja kindlasti ei sooviks ma säärast tulevikku enda lapsele, sest enda naeratust häbeneda on üsna kehva. 

Muidugi ma saan aru, et need on alles piimahambad, aga mul ei tule küll meelde, et mul piimahambad oleksid omal ajal viltu olnud. Olenemata sellest et jäävhambad läksid kohe sisse poole viltu. Mida see siis veel tähendab, kui need juba eos viltu on? Ja kui hammas juba TÄITSA viltu on, kas on võimalust, et siiski alumised teised hambad selle kuidagi paika lükkavad?

Tegelikult võiks ma ju muidugi nende küsimusega hambaarsti poole pöörduda, aga ma ei kujuta ette, kuidas Mari peaks laskma enda hambaid üle vaadata. Ta ei lase ju seda mulgi teha ja kuidagi narr tunduks ta selleks ajaks magama panna (kui selliseid asju üldse tehakse, ma ei tea).

Ühesõnaga, ootan teie kommentaare teemal: "See on jumala normaalne ja läheb ise sirgu ja hambavahe kasvab ka kinni ja sul ei ole MITTE MILLEGI üle muretseda!" :D

Jaga artiklit

16 kommentaari

I
ikka  /   14:44, 6. apr 2015
on muretsemiseks põhjust- esiteks tuli esimene hammas ikka liiga hilja, tavaliselt tulevad esimesed hambad ikka 5-6 kuuselt, sellepärast ka viltused, midagi on kas toitumises või muus viga. Kas lastearst ei pööranud sellele tähelepanu. Võiks ikka tõsisemalt oma lapse arnguga tegeleda, mitte siin eputada oma blogiga
N
Näide  /   14:32, 6. apr 2015
Minu lapse esihambad (piimahammastest siis jutt) olid veidi ettepoole ja ka vahe sees. Kui vahetusid, siis jäävhambad olid ikka kohe väga ilusad, ilusaimad suguvõsas :)

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis