Galeriid

GALERII: Suure Lennu mälestuslõke süüdati kümnendat korda 

Toimetas Kaspar Käänik, 29. märts 2015 22:32
Foto: Irina Mägi
Aastast 2006 tähistatakse presidendi ja kirjaniku Lennart Meri mälestust ja sünniaastapäeva lõkete süütamisega Ebavere mäest kuni Kaali järveni. Raamatute "Hõbevalge" ja "Hõbavalgem" autorina arvas Meri, et Ebavere oli see koht, kust Kaali meteoriit sisenes Eesti õhuruumi ja lõpuks suure pauguga maandus Kaalis.

Täna süüdati kümnendat korda mälestuslõke Kaali kraatri nõlval spetsiaalses katlas, kuhu olid asetatud puud. Sel aastal oli kohal Ebaverest tantsutrupp Tarapita ja Tamsalust Virvering.

Meri mälestuslõkete idee autoriks on Pandivere arendus- ja inkubatsioonikeskuse juhataja Aivar Niinemägi, kes oli kolm aastat tagasi ka ise sellel üritusel kohal. Samal ajal, kui lõke süüdati Kaalis, süüdati lõke ka Ebaveres. Interneti ja sülearvuti abil loodi otseühendus Ebaverega ja kõik Kaali üritusel osalejad said tervitada sõpru Ebaveres ja ise tervitusi vastu võtta.

Ürituse korraldas Kaali külastuskeskus ja Pihtla vallavalitsus.

Samal teemal

23.09.2015
Egon Nuter ehk Lennu-taadu: "Põhieesmärk on saada aru, kuidas on maailm tehtud. Ega Nuustakul täpselt aima, mis muljal toimub ja on"
30.03.2014
GALERII: Kaali kraatri nõlval tähistati Lennu-taadu 85. sünniaastapäeva
26.02.2009
President Meri sünniaastapäeval süttigu tuled Ebaverest Kaalini

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee