Eesti uudised

"Mulle kingiti elu. Olen tänulik noorele mehele, kelle kopsud ma sain!" (15)

Arvo Uustalu, 30. märts 2015 07:00
JAKSAB: Peedu on teotahet täis ja jõuab vaevata nii autorooli keerata kui ka küttepuudega tegelda. Foto: ALDO LUUD

"Vähemalt jõulude ajal ja sünnipäeval käin noore mehe haual, tänu kellele täna elan," räägib Võrumaa mees, kellele üle kolme aasta tagasi tehti teine kopsusiirdamise operatsioon Eestis.

Viimased kaks aastat enne operatsiooni rippus praegu 55-aastase Peedu elu 24 tundi ööpäevas hingamisaparaadi küljes. 2011. aasta 12. augustil siirati talle Tartu ülikooli kliinikumis uued kopsud. Saatuse tahtel toimus operatsioon päev pärast mehe sünnipäeva.

Lisaks antud aeg

Doktor Tanel Laisaare eestvedamisel siirdasid ülikooli kliinikumi arstid kolm ja pool aastat tagasi Peedule kopsud. Võrumaal elav mees tunnistab Õhtulehele, et operatsioonita poleks ta täna meie seas.

"Hapnikuaparaati kasutasin viis aastat, aga haiguse süvenedes ja hapnikuvajaduse suurenedes ei saanud ma selleta enam üldse hingata. Kaks aastat järjest tuli ööpäev läbi sellega olla. Peale operatsiooni ütles kirurg, et talve poleks ma enam üle elanud. Ma ei võta minuga toimunut enesestmõistetavana," räägib Peedu. "Olen südames tänulik arstidele, noorele mehele, kelle kopsud ma sain, ja tema emale. Olen tänulik ka riigile. Tahaksin midagi omalt poolt tagasi anda, aga minust pole pärast siit ilmast lahkumist doonorina kasu. Töötada jaksaksin, kui tööd oleks."

On täielik juhus, et Peedu sai teada, tänu kelle doonorkopsudele ta on elus.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee